Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kretingos meno mokyklos vaikų choras „Saulainė“ naujus mokslo metus pradeda su dar viena pergale: choristai ką tik grįžo iš festivalio Makedonijoje, kur pelnė pirmąją vietą.

Kretingos meno mokyklos vaikų choro „Saulainė“ vadovių Eugenijos Karkienės (kairėje) ir Violetos Andruškevičienės (dešinėje) bei koncertmeisterės Rimos Stonkuvienės rankose – diplomas bei prizas už pirmąją vietą Ohrido chorų festivalyje.

„Patekome į įdomią situaciją: vykome kaip į festivalį, o patekome į konkursą: Makedonijos Ohrido mieste festivalis rengiamas antrą kartą, todėl organizatoriai vis dar neapsisprendžia, ar tai turėtų būti konkursas, ar festivalis. Į renginį atvažiavo 42 Europos šalių chorai: daugelis iš Balkanų regiono, bet buvo choristų ir iš Norvegijos, Latvijos, du chorai, tarp jų ir „Saulainė“, atstovavo Lietuvai. Pasijautėme lyg „Eurovizijoje“ – Balkanų šalys labai viena kitą palaiko, komisija taip pat jiems buvo palanki. Tačiau mūsų repertuaras labai išsiskyrė iš kitų. Komisijos nariai buvo iš tiesų kompetentingi – akademikai, profesoriai. Jie penkiolikos minučių trukmės programą išklausė labai atidžiai“, - pasakojo choro „Saulainė“ vadovės Violeta Andruškevičienė ir Eugenija Karkienė.

Mokytojos prisiminė, kad vietiniai gyventojai choristus priėmė labai entuziastingai: per atidarymo koncertą kolektyvai dainavo skirtingose kurortinio miesto vietose, visiškai atsitiktinei publikai.

„Praeiviai mus sutiko šiltai – plojo ir net filmavo. Jiems taip patiko, kad savo nuotaika užvedė ir mus – norėjosi dainuoti dar ir dar. Ten ypatinga aplinka – senovinis miestas įsikūręs prie vieno iš seniausių Europos ežerų, kur persipynusi krikščionybė ir musulmonų tikėjimas, kur viskas mena Aleksandro Makedoniečio laikus, kur muziejuose galima paliesti senovės Graikiją – eksponatai originalūs, rasti apylinkėse. Maloniai nuteikė makedonų draugiškumas, komunikabilumas. Visur mus lydėjo gidė. Pasirodė, kad tai – penkiolikmetė mergaitė, kuri laukdama mūsų delegacijos buvo prisirinkusi daugybę informacijos apie Lietuvą, ir net išmokusi keletą lietuviškų žodžių“, - įspūdžiais dalijosi V.Andruškevičienė ir E.Karkienė.

Pasak jų, choristams Ohrido miesto chorų festivalis buvo svarbus ne tik profesine, darbine prasme. Įvairiapusė kelionė buvo dosni ir pergale, ir nauja patirtimi bei „gyvomis“ istorijos ir geografijos pamokomis.

„Ne kiekviename mieste galima pamatyti tokį istorinį paveldą. Lankėmės viename iš pirmųjų vienuolynų Balkanuose, kur buvo kuriama kirilica, plaukėme upe, kuri staiga pasibaigia ir reikia suktis atgal. Pravažiavome Serbiją, kuri nustebino – įsivaizdavome ją vis dar neatsigavusią po karų. O ten – puikūs keliai, naujoviškos degalinės, atsigaunanti ekonomika. Makedonija, tikėtina, taip pat gali pralenkti Lietuvą: žmonės ten neturtingi, tačiau spinduliuoja laime ir neskubėdami, atsipalaidavę kuria savo gerovę“, - apie viešnagę Balkanuose pasakojo Kretingos meno mokyklos direktorius Bernardas Anužis.

Vadovės prisiminė savo pažadus, kad kartu su vaikais ketino pailsėti ir kurį laiką niekur nevažiuoti: tačiau net ir vasarą nepatingėjo dirbti, todėl jų pastangos buvo įvertintos.

„Į Makedoniją vykome atsipalaidavę – ten turėjome daug laisvo laiko, todėl nebuvo įtampos, be to, visus mus užbūrė patirti įspūdžiai. Be abejonės, pats svarbiausias įspūdis – nuskinti laurai. Juos primins diplomas ir antikinis akmens bareljefas – juos gavo kiekvienas choras, pelnęs prizines vietas“, - sakė V.Andruškevičienė ir E.Karkienė.

Šiais metais choras „Saulainė“ buvo apdovanotas aukščiausiu mėgėjų meno įvertinimu – „Aukso paukšte“. Choro istorijoje – ir ne vienas tarptautinis įvertinimas: Čekijos tarptautinio festivalio „Mundi Canta“ aukso medalis, Vokietijos miesto Vernigerode vykusio konkurso aukso diplomas, Pasaulinės chorų olimpiados sidabro medalis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas