Pajūrio naujienos
Help
2021 Spalis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną11°C debesuotumas 11 %
Naktį7°C debesuotumas 66 %
Apklausa

Ar pritariate, kad būtų suvienodinta bazinė pensija turintiems ir neturintiems darbo stažo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nausėdų kaime - dvi bendruomenės

  • Audra VENCKUVIENĖ
  • Kaimo bendruomenėse
  • 2008-12-09

Rajone susikūrė nauja kaimo bendruomenė - Nausėdų kaimo bendruomenės centras.

Pasak jos pirmininko Antano Juškėno, bendruomenė rūpinsis kultūriniu kaimo gyvenimu, jaunimo užimtumu, stengsis atkurti senąsias Nausėdų krašto tradicijas, sieks kelti kaimo gyvenimo kokybę.

Į bendruomenę užsirašė 31 suaugęs narys. Bendruomenės pirmininko pavaduotoja tapo Justina Gricienė, į tarybą taip pat išrinktos Diana Katkuvienė, Zofija Jablonskienė ir Stasė Čižauskienė.

Šiomis dienomis sprendžiamas patalpų klausimas.

Pasak A.Juškėno, bendruomenės taryba parengė raštą rajono administracijos direktoriui Valerijonui Černeckiui, kad atkreiptų dėmesį į prastą kelią. Taip pat prašoma kaimą apšviesti bei pastatyti pastogę autobuso į mokyklą laukiantiems vaikams.

Nausėdų kaimo bendruomenės centras – antroji bendruomenė Nausėduose. Kaime jau veikia bendruomenė „Darbos vingis“, kuriai vadovauja Irena Gricienė. Į „Darbos vingį“ yra užsiregistravę 70 suaugusiųjų ir 24 vaikai.

Abi bendruomenės siekia panašių tikslų. Skiriasi pozicija verslo atžvilgiu. Pasak A.Juškėno, jie nusiteikę, kad verslas ateitų į kaimą. I.Gricienė tvirtino, kad į jų bendruomenę įsirašę nausėdiškiai verslą nori vystyti patys.

„Mes esame nusiteikę su „Darbos vingiu“ bendradarbiauti ir, kai reikės, dirbti kartu“, - tvirtino A.Juškėnas. Jis taip pat sakė, kad jų bendruomenė į savo veiklą priims ne tik visus Nausėdų, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.

Į naująją Nausėdų bendruomenę jau įsitraukė du gretimo Auksodžio kaimo gyventojai.

Antanas Juškėnas – buvęs klaipėdietis. Nausėduose jis gyvena 9-tus metus.

Jis išreiškė viltį, kad su kita Nausėdų bendruomene pavyks sutarti, derinti su ja šventes, o gal kartu organizuoti kai kuriuos renginius.

Pasak rajono Vietos veiklos grupės pirmininkės Bronės Buivydienės, Nausėdai Kretingos rajone – vienintelis kaimas, kuriame veiktų 2 bendruomenės.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas