Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Muzikavimo kartu džiaugsmu dalinasi ir su kitais

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2008-04-29

Gegužės 3 dieną Kretingos meno mokykla, šiais metais švenčianti mokyklos įkūrimo bei veiklos 50-metį, rajono visuomenę kviečia į šventinį koncertą.

Jame be kitų mokyklos kolektyvų, solistų koncertuos ir smuiko bei fortepijono skyrių mokiniai.

Jie kartu su savo mokytojais parengė staigmenų: didžioji akordeonininkų naujiena yra ta, kad į sceną išeis buvusių mokinių akordeonininkų orkestras. Smuikininkų ansamblis mokyklos šokėjams akompanuos klasikinį valsą, o buvęs mokyklos mokinys Paulius Gaižauskas mušamaisiais pritars smuikininkams, atliekantiems naują jų repertuaro kūrinį.

“Smagiausia yra groti kartu. Šiuo džiaugsmu norisi pasidalinti ir su kitais”, - teigė Kretingos meno mokyklos mokytojos Silva Garbaliauskienė ir Dalia Pocienė.

Akordeonas patrauklus savo universalumu

Akordeono skyriaus vedėja S. Garbaliauskienė akordeoną apibūdina kaip universalų instrumentą, kuriuo groti – patrauklu. “Tai – daug spalvų ir savo specifiką turintis instrumentas. Juo galima atlikti lengvus ir sudėtingus kūrinius, galima groti ir džiazą, ir liaudies muziką. Šis instrumentas, jei reikia, pritampa ir dideliame orkestre”, - apie akordeono pranašumus kalbėjo mokytoja.

Be jos vaikus groti akordeonu moko Roma Kusienė ir Ramūnas Šlepavičius. Skyriuje mokosi 35 vaikai.

S.Garbaliauskienės nuomone, tėvai neturėtų baimintis, kad vaikas nepakels akordeono, kad jam per sunku bus groti fizinės jėgos reikalaujančiu instrumentu.

“Iš tiesų, viskas labai pasikeitę: jau turime galimybę derinti instrumentą prie vaiko amžiaus, išsivystymo”, - teigė akordeono mokytoja.

Skyriuje yra suburta ir keletas kolektyvų: akordeonininkų orkestrą sudaro 21 muzikantas, ne per seniausiai į orkestrą susibūrė ir buvę skyriaus mokiniai. Natūraliai susibūrė kvintetas, kuriame groja Sigita Šimkutė, Tomas Naudžius, Kristina Lubytė, Mantas Pilelis, Stepas Puidokas, kaip solistas klarnetu jiems pritaria Modestas Kupšys.

“Susiburti į kvintetą pastūmėjo “Mažųjų žvaigždžių” televizijos projektas. Mes siekėme parodyti, kad ir grojant kokiu nors instrumentu galima kuo puikiausiai konkuruoti su šokiu ar daina”, - apie kvinteto atsiradimo priežastis kalbėjo S.Garbaliauskienė.

Jos nuomone, groti kolektyve – tai džiaugsmo teikiantis procesas, tuo pačiu ugdantis ir atsakomybę, priverčiantis vaikus išmokti girdėti vienas kitą.

Smuikas reikalauja atsidavimo

Smuiko skyriaus vedėja D. Pocienė norėtų paneigti nuostatą, kad smuikas – sunkus instrumentas.

“Tegu tai būna sąlygiška. Mokytis groti smuiku – sunku, instrumentas, kurio garsas – nefiksuotas, reikalauja išskirtinių gabumų, klausos. Smuikas taip pat reikalauja atsidavimo, pasišventimo tiek iš mokytojo, tiek iš mokinio. Tačiau galutinis rezultatas teikia didelį pasitenkinimą, sukelia daugybę emocijų”, - kalbėjo D.Pocienė.

Smuiko skyriuje šiuo instrumentu groti mokosi 26 mokiniai, 4 griežia violončele. Juos moko mokytojai Nijolė Narkutė, Jolanta Lenkauskienė, Milda Trušauskaitė bei motinystės atostogų išėjusi Alina Dubinskienė.

Kad mokiniai turėtų kur pasireikšti, skyriuje, atsižvelgus į vaikų amžių, suburti du smuikininkų ansambliai. Jiems vadovaujanti D.Pocienė pasidžiaugė, kad ansamblio veikloje dalyvauja ir mokyklą baigusios smuikininkės. Kaip koncertmeisterė, jau daugelį metų su smuikininkais bičiuliaujasi mokytoja Inesa Tiškienė.

Mokytoja pastebi: vaikams patinka muzikuoti kartu, tai ugdo partnerystę, atsiranda daugiau pasitikėjimo savimi.

“Stengiuosi parinkti vaikams groti klasikinį, bet patrauklų repertuarą. Džiaugiuosi tuo, kad smuikui yra parašyta labai daug muzikos, tad rinktis yra iš ko”, - teigė D.Pocienė, kurios nuomone, grojimas ansamblyje vaikus netgi nuteikia taip, kad jie pradeda didžiuotis tuo, jog moka groti smuiku.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas