|
Salantiškiai sulaukė teatro gerbėjų iš visos Lietuvos
Salantų kultūros centre įvyko Lietuvos kaimo teatrų šventė „Pastogė“. Renginyje dalyvavo teatrai iš Skuodo, Šilutės, Kelmės, Vilniaus, Joniškio, Akmenės rajonų. Salantiškiai parodė skuodiškio autoriaus Edmundo Untulio žemaitišką komediją „Nuosis so apgamo“.
Salantų kultūros centro mėgėjų teatras šventei pradėjo rengtis iš anksto. Tačiau išvykus dviem aktoriams, pasirinko kitą spektaklį - „Nuosis so apgamo“. Pasirinkti tinkamą vaidinti kūrinį nėra lengva, nes jų ir nėra labai daug. V.Kaubrys sakė, jog statant spektaklį režisieriui tenka vadovautis ir nuojauta. Salantiškiai komediją pastatė per porą mėnesių. Iš pradžių per savaitę repetavo po tris kartus, vėliau į repeticijas rinkosi kasdien. Prieš spektaklį aktoriai teigė, jog didžiausias jaudulys - praėjęs, nes prieš porą dienų jau buvo įvykusi premjera. Pilna salė žiūrovų ir geri atsiliepimai po spektaklio suteikė jiems drąsos ir pasitikėjimo savimi. Pasak spektaklio režisieriaus Vaclovo Kaubrio, ar spektaklis pavyko, parodo žiūrovų reakcija. Jei žiūrovas tyli ir nereaguoja į aktorių kalbą, o pasibaigus spektakliui nesigirdi audringų plojimų, - spektaklis nenusisekė. Stasės Ramuoškienės - nosies su apgamu savininkės - vaidmenį atlikusi Aurelija Palileikienė sakė, jog jai šis vaidmuo atiteko kaip daugiausiai patirties turinčiai aktorei.
Stasė – kaimo moteris, visą gyvenimą besiklausanti vyro Juona Ramuoškas (vaidina Vaclovas Kaubrys) užgauliojimų dėl apgamo, gauna gydytojo siuntimą į sanatoriją „gyslų prasivalyti“ . Čia ji susitinka su Gene Švilpiene (vaidina Daiva Stonkuvienė), kuri Stasę moko, kaip patikti buhalteriui Feliksui Alseikai. Jo vaidmenį atliko kūlupėniškis dešimtokas Antanas Galdikas, kuris žinomas kaip geras skaitovas. V.Kaubrys pastebėjo jį renginyje Nasrėnuose. Važinėti į repeticijas nebuvo lengva, tačiau vaidinti jam labai patiko ir sakė, jog mielai vaidins, jei dar bus pakviestas. A.Galdikas pastebėjo, jog skaitovu būti lengviau, negu vaidinti su kitais aktoriais. Po spektaklio D.Stonkuvienė sakė, kad nors scenoje ir jautėsi laisvai, tačiau viduje vis tiek jaudinosi. Laiškininkės Zosės Kibildienės vaidmuo atiteko Veronikai Narvilienei. Veronika - penkių vaikų mama, tačiau randa laiko ir teatrui. - Vaikai net skatina mane vaidinti,- sakė V.Narvilienė. Visi aktoriai teigė, jog jiems patinka vaidinti, patys pasirūpina rūbais ir dekoracijomis - net kėdes iš namų atsineša, ir visai negaila tam laiko. Spektaklius žiūrėjo ir vertino komisija: „Pastogės“ koordinatorius Lietuvos liaudies kultūros centro teatro poskyrio vyr. specialistas Ramūnas Abukevičius, Klaipėdos universiteto docentas Petras Bielskis, aktorius ir režisierius Ramūnas Sielkauskas. R.Abukevičius sakė, jog Lietuvoje teatras mėgiamas ir tai rodo įvairūs mėgėjiškų teatrų renginiai: „Atspindžiai“, „Pastogė“, „Molinuko“ lėlių teatro judėjimas, į kurį įsitraukia ir jaunimas. Teatrų repertuarų dramaturgija – įvairi: vieni mėgsta šiuolaikinę, kiti renkasi klasikinę. Vieni teatrai ieško parašytų kūrinių, kiti - patys sau rašo. E.Untulio parašytas kūrinys atitinka šių dienų aktualijas. Jis suprantamas žiūrovams. Po spektaklio E.Untulis teigė esąs patenkintas salantiškių pastatymu. Kaimo teatrų šventė „Pastogė“ įvyko dar Rokiškyje ir Šakiuose. Iš viso šiuose renginiuose dalyvavo 21 teatro kolektyvas. Komisija nuspręs, kas tapo nugalėtojais ir kas gegužės mėnesį vyks į Kuršėnus, kur įvyks respublikinė teatrų šventė.
|