Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žolinės išvakarėse įvyko tradicinė Imbarės krašto vasaros šventė „Kuo mes garsūs, ko turtingi“, kurią vedė Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė ir „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė.

Koncertą kraštiečiams dovanojo vietos saviveiklininkai – Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis ir instrumentinė grupė.

Vasaros šventės, kaip ir daugelis kitų renginių, yra organizuojami darnaus dueto – Žvainių skyriaus ir bendruomenės „Imbariečių draugija“.

Šventė prasidėjo nuo sporto varžybų, kurias suorganizavo Sonata Valinskienė. Nors buvo karšta, atsirado norinčiųjų išmėginti jėgas šaudant pneumatiniu šautuvu, kilnojant svarsčius, mėtant smiginio strėlytes. Nugalėtojų laukė medaliai ir audringi žiūrovų plojimai.

Žvainiškiams ir aplinkinių gyvenviečių žmonėms koncertavo Šerkšnėnų kultūros centro kapela „Šerkšnė“, vietos saviveiklininkai – Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis ir instrumentinė grupė, kurie šiemet mini 15 metų veiklos jubiliejų.

Organizatoriai padėkojo šventės draugams ir bendruomenės talkininkams: verslininkui Juozui Matijauskui, BTA draudimui, Daivai ir Audriui Jonauskams, Aldonai Matevičienei, Vaclovui Jokubauskiui, Gražinai Selkauskienei, Sauliui Alonderiui, Irenai Gliožerienei, Lidai ir Vladui Budriams, Antanui Stonkui, Vladui Vaičiui, Almai Jašinskienei, Jurgiui Dvarionui, Ramutei Motuzienei, Steponui Urbonui, Katrytei Puškorienei, Ievai Daukšienei, Silvai ir Darijui Kelpšams, Egidijui Dauginčiui ir kitiems.

Kad šventė pavyktų, tiek Žvainių skyrius, tiek „Imbariečių draugija“ teikė projektus ir gavo finansavimą iš Kretingos rajono savivaldybės ir Žemės ūkio ministerijos. „Džiugu, kad mūsų projektai buvo „palaiminti“, tad turėjome galimybę Imbarės krašto žmonėms ir atvykusiems svečiams dovanoti šventę, galėjome klausytis P. Stalionio koncerto, linksmintis gegužinėje, o pagalbininkams padovanoti bent po simbolinį suvenyrą“, – kalbėjo Daiva ir Vitalija. Jos džiaugėsi ir širdingai dėkojo visiems prisidėjusiems, pagelbėjusiems, buvusiems kartu ir kūrusiems gerą nuotaiką vasaros šventėje.

Imbarės krašto žmonės šiltai priėmė dainininką Paulių Stalionį.

Be sporto varžybų, dainų ir muzikos, šventės dalyviai galėjo pasigrožėti ir įsigyti tautodailininkų darbų. Vienas kūrėjų salantiškis tautodailininkas Alioyzas Pocius teigė, kad žmonės per šventes įprastai ieško daiktų buičiai, tarp kurių populiariausi – mediniai šaukštai, pjaustymo lentelės. Tautodailininkas Vidmantas Sruogis siūlė pačių įvairiausių iš vytelių savo rankomis pintų krepšių.

Šventės dalyviai būriavosi ir prie organizatorių surengtos „Loterijos be pralaimėjimo“, kuriai smagiai ir išradingai „dirigavo“ bendruomenės nariai Alma Jašinskienė ir Jurgis Dvarionas.

Vyravo gera nuotaika, šventėje dalyvavo ne tik vietiniai, bet ir iš kitur atvažiavę žmonės. Štai Edita Dobrovolskienė iš Plungės prasitarė, kad šioje šventėje stengiasi apsilankyti kiekvienais metais, tačiau ne visada pavyksta. Šiuo metu Vilniuje gyvenanti Indrė Meškauskienė ir klaipėdietė Vitalija Venckuvienė tvirtino, kad pabuvoja beveik kasmet. „Žvainiai – labai susitvarkę, gražiai pasirengę šventei,“ – su šypsena kalbėjo Indrė.

Po kapelos ir vokalinio ansamblio koncerto šventės dalyviai šiltai priėmė dainininką Paulių Stalionį, o renginį vainikavo linksma gegužinė su muzikantu Sauliumi Alonderiu.

Akvilė LŪŽAITĖ Vilniaus universiteto studentė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas