Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Imbariečiams – skaitmeninio raštingumo pamokos

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Bendruomenėse
  • 2020-04-17

„Imbariečių draugija“ dalyvavo „Bendruomenių įtinklinimo“ projektų konkurse, pateko tarp 120 nugalėtojų ir pelnė 1 tūkst. Eur piniginį prizą.

Iš Kretingos rajono – vieninteliai

„Nors žinia apie laimėjimą pasiekė Melagių dieną – balandžio 1-ąją, – tai, kad mūsų bendruomenės pastangos buvo įvertintos, yra ne pokštas“, – gera nuotaika pasidalijo „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė.

Konkurse buvo kviečiamos dalyvauti visos šalies bendruomenės, kurios yra projekto „Prisijungusi Lietuva“ dalyvės. Šis iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų finansuojamas, Informacinės visuomenės plėtros komiteto prie Susisiekimo ministerijos kartu su partneriais – asociacija „Langas į ateitį“, Ryšių reguliavimo tarnyba, Nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka ir Vidaus reikalų ministerija – įgyvendinamas projektas skirtas tikslinei žmonių grupei, vis dar nesinaudojančiai internetu arba tiems gyventojams, kuriems trūksta skaitmeninių įgūdžių. Projekte dalyvauja per 700 Lietuvos bendruomenių, iš Kretingos rajono – vienintelė „Imbariečių draugija“.

Norint tiek daug žmonių išmokyti saugiai naudotis internetu, pirmiausia buvo sukurtas skaitmeninių lyderių ir e-savanorių tinklas, prie kurio prisideda nemažas būrys gyventojus viešuosiuose interneto prieigos taškuose konsultuojančių bibliotekininkų. Projekto metu organizuojami mokymai tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems, tiek tiems gyventojams, kurie skaitmeninio raštingumo nori mokytis savarankiškai.

D. Stonkuvienė kartu su bendruomenės nare Ieva Daukšiene dalyvavo mokymuose Klaipėdos viešojoje Ievos Simonaitytės bibliotekoje. „Mums buvo pačioms naudinga, o seminarui baigiantis dar gavome ir dovanų – po planšetę“, – pasakojo D. Stonkuvienė.

Apie bendruomenės veiklą – interneto svetainėje

Pirmininkė atviravo Nacionalinės distancinio mokymo asociacijos kartu su Baltijos edukacinių technologijų institutu rengiamame „Bendruomenių įtinklinimo“ projekto konkurse iš pradžių nesvarsčiusi dalyvauti, tačiau sulaukusi organizatorių padrąsinančio skambučio.

Konkursas organizuojamas norint paskatinti ir išmokyti kuo daugiau naudotis elektronine erdve vietos bendruomenes – pasitelkus informacines ir ryšių technologijas, į internetą persikelti dalį bendruomenių veiklos, taip pat kurti naujas arba tobulinti jau esamas paslaugas savo bendruomenių nariams.

Už laimėtus 1 tūkst. eurų „Imbariečių draugija“ planuoja pirkti kompiuterį, įsigyti domeną.

„Aš pati sukursiu bendruomenės interneto svetainę, kurioje galėtume skelbti žinias apie mūsų veiklą, narių pomėgius, bendruomenės vykdomus projektus, apie gyventojams aktualią darbo paiešką arba pasiūlą, lankytinas mūsų bendruomenės apylinkių vietas, taip pat įdėsime nuorodų į svarbių kitų institucijų interneto puslapius“, – viziją išdėstė D. Stonkuvienė.

Anot jos, ne visi, ypač vyresnieji, gyventojai internetu patys geba susimokėti mokesčius arba atlikti kitas banko operacijas, tad tiems, kurie norės išmokti, bendruomenė galės padėti ar net sutartu laiku atvažiuoti į namus ir vienokias ar kitokias internetines operacijas atlikti namuose. Iki šios dienos „Imbariečių draugija“ vienija 129 narius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas