Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Jaunųjų pianistų sėkmė nacionaliniame konkurse

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Kultūra
  • 2020-02-21
Nacionaliniame Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse laurus nuskynę Kretingos meno mokyklos mokiniai (iš kairės) Beatričė Žiubrytė, Jokūbas Žiubrys ir Rokas Skurvydas su savo mokytoja Kilnute Skripkauskiene.

Kretingos meno mokyklos pianistai, kuriuos moko pedagogė Kilnutė Skripkauskienė, sėkmingai pasirodė Nacionaliniame Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse, kuris įvyko Balio Dvariono 10-metėje mokykloje Vilniuje. Jis rengiamas kas antrus metus ir mūsų šalyje yra pats prestižiškiausias konkursas ir pagal dalyvių skaičių, ir savo turiniu.

„Į nacionalinį etapą konkursantai patenka, įveikę pirmą ir antrą etapus, tai yra gerai pagroję rajono ir zonos lygiu“, – paaiškino mokytoja K. Skripkauskienė, kuri konkursui rengė 6 mokinius, bet tik 3 pateko į nacionalinį etapą.

Iš jų laureatais savo amžiaus grupėse tapo 8,5 metų Rokas Skurvydas ir 16 metų Beatričė Žiubrytė, o 9-metis Jokūbas Žiubrys buvo pripažintas konkurso diplomantu. Beatričė buvo pakviesta groti ir laureatų konkurse. Pianistų laimėjimai – pirmieji šiame nacionaliniame konkurse, o kad taptų laureatais ir diplomantais, ir pagroti reikėjo gerai, užtikrinai, charakteringai.

„Laimėjimai – tai postūmis į priekį, nauja patirtis, suteikianti galimybę augti ir bręsti kaip atlikėjams“, – neabejojo mokytoja, o Rokas ir Jokūbas paatviravo, kad išgirdus apie laimėjimą apėmė geras pasididžiavimo savimi jausmas. Beatričė gi prisipažino nesitikėjusi tapti laureate: „Man tai buvo netikėta. Nebuvau užtikrinta, kad gerai pagrojau.“

Anot mokytojos, mokinė ir grojo ne pačiomis geriausiomis sąlygomis – instrumentas buvęs nekoks: „Jeigu per repeticijas mažesniuosius globojau, tai Beatričei leidau susitvarkyti pačiai – kad ji pati pajaustų instrumentą, ir ji kuo puikiausiai tai padarė.“

Taip jau atsitinka, kad konkursuose jų dalyviams tenka groti instrumentais, kurie gali neatitikti namų sąlygų: vieni – per tylūs, kiti – skardūs, ir tada išgauti lygų, tylų garsą yra gana sudėtinga, o interpretacija, kokia ji yra sumanyta, gali nepavykti.

„Todėl save raminau, kad sąlygos – vienodos visiems konkursantams“, – prisipažino mokytoja.

Nacionaliniame Balio Dvariono konkurse visada privaloma atlikti šio kompozitoriaus kūrinius, kurių tikrai yra iš ko pasirinkti, ir, mokytojos teigimu, jie, skambėję ir tebeskambantys labai gražiai, niekada nenusibosta. Privalu atlikti ir baroko ar klasicizmo kūrinį, ir pjesę. Konkurse taip pat duotas laiko limitas, kuris yra gana nemažas, tad konkurso dalyviams būtina savybė – ištvermė.

J. Žiubrys su mokytoja šiuo metu rengiasi galingam projektui – soliniam koncertui su Kauno simfoniniu orkestru, ir jaunojo pianisto jau laukia repeticijos Klaipėdos koncertų salėje. B. Žubrytė ir R. Skurvydas su mokytoja taip pat jau aptarė, kokiame tarptautiniame konkurse galėtų dalyvauti.

Nacionaliniame Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse, be K. Skripkauskienės ugdomų pianistų, dalyvavo ir Kretingos meno mokyklos stygininkės Urtė Milašė (mokytoja Dalia Pocienė) ir Kotryna Dimgailaitė (mokytoja Nijolė Narkutė).

  • Rašyti komentarą (1)

  • Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas