Pajūrio naujienos
Help
2023 Vasaris
Pi 6132027
An 7142128
Tr181522
Ke291623
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar rinktumėtės balsavimą internetu, jeigu būtų tokia galimybė?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinio direktoriaus pavaduotoja Vida Kažuro (stovi) pristatė organizacijos veiklą ir verslo plėtros galimybes.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje įvykusiame verslo atstovams skirtame renginyje pristatė savo veiklą, akcentavo bendradarbiavimo galimybes ir suteikė informacijos apie tarptautinę teisę.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklą ir jos naudą verslui pristatė generalinio direktoriaus pavaduotoja Vida Kažuro. Paaiškino, kaip jų organizacija skatina smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, prisideda kuriant tarptautinius bendradarbiavimo santykius su užsienio valstybėmis, tiek esančiomis Europos Sąjungoje, tiek už jos ribų.

„Organizuojame renginius verslui, įvairius seminarus, mokymus, konferencijas. Jose įmonės pasidalija savo gerąja patirtimi, naujovėmis ir panašiai“, – kalbėjo V. Kažuro. Rūmai taip pat aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose, programose.

„Manome, kad žmonės, turintys verslą, kuriantys darbo vietas ne tik sau, bet ir kitiems, taip pat yra vertas pagarbos“, – sakė V. Kažuro.

Europos įmonių tinklą ir apie galimybes verslą plėtoti ir užsienio valstybėse pasakojo projektų vadovė Simona Pocytė. Tai yra didžiausias Europoje, vieno langelio principu veikiantis, verslo paramos tinklas, kuris vienija beveik 600 organizacijų daugiau negu 50 šalių. „Per 10 metų atstovaujant Europos įmonių tinklui Lietuvoje, esame sudarę per 300 verslo partnerystės sutarčių“, – įvardijo S. Pocytė, apibūdinusi kelias verslo įmonių sėkmės istorijas.

Daug diskusijų sulaukė advokatės Reginos Derkinytės-Kaupienės parengtas pranešimas apie tai, kaip sudaryti sutartis su partneriais užsienyje, kad, iškilus kokiems nors ginčams, pavyktų lengviau teisiškai juos išspręsti.

Renginyje dalyvavus individualią veiklą vykdanti ir apie verslo plėtrą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje svarstanti palangiškė Rūta Vaišvilienė tvirtino, kad tokie mokymai jai yra naudingi. „Pradedančiam verslą viskas yra įdomu, nes reikia rinkti informaciją, sužinoti kaip įmanoma daugiau. Žinant apie situacijas, su kuriomis galima susidurti, išvengiama klaidų arba jų padaroma mažiau“, – teigė ji.

Kad tokie renginiai verslui yra reikalingi, pritarė ir Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Dovydas Bajoras: „Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai patys nesitikėjo tokio verslininkų aktyvumo: susirinko daug verslo atstovų, išsivystė diskusiją apie tarptautinę teisę, partnerystę. Rūmai pasvarstė ir apie galimybę organizuoti dar vieną renginį, būtų smagu, kad taip ir atsitiktų. Būtų gerai, jeigu Kretingoje atsirastų Rūmų atstovybė, tačiau tam reikia, kad jiems priklausytų 7 rajono įmonės, kol kas jų yra 4, tad trūksta nedaug.“

Pastaruoju metu mieste vyksta nemažai verslo atstovams skirtų seminarų, renginių. „Norint, kad verslas susirinktų, jis jau prieš ateidamas turi matyti naudą, kad galėtų tam skirti laiko ir atsitraukti nuo darbų“, – atkreipė dėmesį D. Bajoras.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai vienija daugiau negu 230 narių. Organizacija atstovauja Klaipėdos ir Tauragės regionų verslininkų interesams.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas