Pajūrio naujienos
Help
2024 Spalis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Apklausa

Ar lankėtės grafų Tiškevičių koplyčioje senosiose Kretingos kapinėse?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pirmąjį rugpjūčio savaitgalį šurmulys netilo Salantuose šurmulys – tradicinė Vasaros šventė ir Porciunkulės atlaidai sulaukė didelio salantiškių ir miesto svečių dėmesio: 24-ą kartą surengta miesto šventė suvienijo skirtingas miesto institucijas ir bendruomenę.

Šiemet Vasaros šventės metu atidengtas riboženklis, kuris pasitiks atvykstančius iš Kretingos į Salantus.

Šventės metu vyko tautodailės ir amatų mugė, kurioje savo produkciją siūlė įsigyti prekeiviai iš visos Lietuvos. Mugės lankytojus prie Tūkstantmečio paminklo linksmino meno kolektyvai iš Salantų kultūros centro, Juodupėnų, Laivių ir Žvainių skyrių. Anot Kretingos rajono Salantų kultūros centro vadovės Stasės Preibienės, rytinis miesto šurmulys priminė, kad Salantai nuo seno buvo amatininkų traukos centras. Mugėje buvo galima sutikti ir vietinių prekiautojų, tarp jų – dvi žvainiškės: Maja Sedalė kvietė mugės lankytojus paragauti ir nusipirkti iš ožkų ir karvių pieno pagamintų įvairių sūrių, Silva Kelpšienė prekiavo vaistinėmis žolelėmis ir iš jų pagamintais muilais. Moteris teigė, kad rinkti vaistažoles pradėjo prieš 3 metus, o šio užsiėmimo pradžia glūdi vaikystėje, kai jos mama peršalus gydydavo aviečių arbata. Pasak pašnekovės, žoleles ji renka Salantų regioninio parko teritorijoje, o galutinis produktas – rankų darbo pakuotėse nugulusios sudžiovintos žolelės – pirkėjus pasiekia su didele meile. Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas Audrius Keršys, kalbėdamas apie Porciunkulės atlaidus, teigė, kad jų metu dangus nusileidžia į žemę. Klebonas dėkojo parapijiečiams už bažnyčios puošimą – vainikų pynimą. Anot A. Keršio, tokia tarnystė parapijoje skatina žmonių širdis kilti į dangų.

Po Porciunkulės atlaidų šv. Mišių vyko procesija aplink Salantų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią.

Po šv. Mišių, kurias konsekravo Telšių Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos rektorius Saulius Stumbra, tikintiesiems dovanota muzikinė kompozicija „Ėjimas į šviesą“. Justino Marcinkevičiaus, Bernardo Brazdžionio eiles ir ištraukas iš Biblijos skaitė aktorė Aldona Kumpytė-Janušonienė, smuiku pritarė Edita Vytaitė-Narmontienė, violončele – Ieva Šimkonytė. A. Kumpytė-Janušonienė teigė, kad visi vargai ir pastangos ruošiant programą pamirštami, kai po renginio priėję žmonės nuoširdžiai padėkoja. Salantų kultūros centro vadovė Stasė Preibienė džiaugėsi, kad Salantai išlaiko gilias tradicijas ir švenčia 463 miesto gimtadienį, o prieš savaitę atšventė Salantų futbolo 90-metį. S. Preibienė tikino, kad miestą puošia daugiau nei 60 tvarkingų sodybų: „Čia gera būti ir kurti savo gyvenimą.“ Moters pastebėjimu, ši Vasaros šventė sukviečia visus pabendrauti, pasilinksminti ir palinkėjo, kad šventės įspūdžiai išliktų ilgai atmintyje. Vicemeras Dangiras Samalius pasveikino susirinkusius salantiškius ir miesto svečius bei skyrė mero Antano Kalnaus padėkas Pauliui Vaniuchinui, Robertui Narvilui, Stanislovui Bružui, Vytautui Čepuliui. Šie žmonės prisidėjo prie riboženklio, žyminčio Salantų gyvenvietės pradžią, sukūrimo ir atsiradimo. Salantiškiams sveikinimus skyrė Skuodo rajono meras Petras Pušinskas, Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai Juozas Mažeika, Virginijus Domarkas ir Vitalija Valančiutė. Ji įteikė LR Seimo narės Levutės Staniuvienės padėkas aktyviems Salantų miesto kultūros puoselėtojams: Rūtai Bartkienei, Stasiui Gailiui ir Arnoldui Domarkui. Salantų seniūnas Kazimieras Galdikas teigė, kad labai džiugu, jog salantiškiai ne tik švenčia, bet kaskart palieka kokį nors ženklą, kuris vėliau puošia visą miestą. „Šiemet tai – riboženklis, jis pasitiks žmones, atvažiuojančius nuo Kretingos ir lauks salantiškių sugrįžtant namo“, – tikino K. Galdikas.

Sigita RAZMUTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas