Pajūrio naujienos
Help
2022 Birželis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe3101724
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar teisinga įvesti nekilnojamojo turto mokestį, kuriuo būtų apmokestintas pirmasis gyvenamasis būstas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gyvenimo tiesų ieškojo Pakutuvėnuose

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Parapijose
  • 2019-06-11

Pakutuvėnuose jaunuoliai išbandė ir ūkio darbus.

Rajono švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo skyriaus socialinė pedagogė Dainora Kalniškienė sumanė jaunuoliams patrauklią akciją – ji visus metus kaupia depozitinę tarą ir, baigiantis mokslo metams, gautus už ją pinigus panaudoja išvykai į Pakutuvėnus.

„Idėja gimė prieš trejus metus – pastebėjau, kad jaunuoliai nenori pavieniui nunešti ir priduoti vieną-kitą skardinę ar nuo vandens likusį plastikinį buteliuką. Pagalvojau: kodėl gi mums nesukaupti tos taros, o gautus pinigus išleisti kokiam nors prasmingam tikslui“, – kalbėjo D. Kalniškienė, kurios pastebėjimu, toks savotiškas taupymo būdas labai pasiteisino.

Švietimo centro Suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus mokiniai laukia išvykų, o ir centras jau trečius metus sėkmingai bendradarbiauja su buvusiu Kretingos katalikų parapijos klebonu broliu pranciškonu Antanu Blužu, sugebėjusiu rasti raktą į jaunuolių širdis. Ir šįsyk A. Blužas Pakutuvėnuose surengė jaunuoliams susitikimą su priklausomybes įveikusiais žmonėmis, kurie buvo visiškai atviri, pasakodami pamokančias savo gyvenimo istorijas ir apie sunkų išbandymų kelią, nusprendus atsisakyti priklausomybių, grįžti doron.

„Paauglystė yra labai jautrus amžius, kada vaikinams ir merginoms norisi viską išbandyti ir nebūtinai tai, kas yra gero ir gražaus, – sakė socialinė pedagogė. – Ir buvo labai gera matyti, kaip jaunuoliai klausosi tų istorijų, o pašnekovai akcentavo labai svarbų dalyką – būtinybę mokytis. Manau, kad gyvai išgirstos tikros istorijos yra gana paveikios.“

Pakutuvėnuose dvasininko A. Blužo kvietimu viešėjo per 20 Suaugusiųjų ir jaunimo skyriaus jaunuolių, kartu su jais, be Dainoros Kalniškienės, vyko pedagogės Julija Gribytė, Rasa Gadeikytė, Lijana Galdikienė. Pedagogės neslėpė norinčios tęsti šią tradiciją, juolab kad ir broliai pranciškonai jai pritaria.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas