Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Iš Kretingos rajono kultūros centro, kuriame vyko minėjimas, trispalvę gėlių puokštę jaunieji šauliai nunešė prie Nepriklausomybės paminklo.

Sekmadienį Kretingos rajone buvo paminėta Laisvės gynėjų diena. Daugelis gyventojų išvakarėse dalyvavo šiai istorinei datai skirtoje pilietiškumo akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“, taip pat Sausio 13-osios renginiuose bei pamaldose. Tai kartojasi kasmet, atėjus Sausio 13-ajai, nes kasmet prisimename 1991-ųjų įvykius, kai ginkluoti okupantai norėjo sužlugdyti mūsų valstybės nepriklausomybę, kai per kruvinuosius įvykius žuvo 14 niekuo nekaltų žmonių, taikiai saugojusių Parlamentą, Televizijos bokštą, Spaudos rūmus.

KRETINGA. Sekmadienį į Kretingos rajono kultūros centrą rinkosi ir garbaus amžiaus senjorai, ir jauni žmonės, šeimos su mažais vaikais, moksleiviai. Jie dalyvavo Vitražo salėje įvykusiame karpinių parodos „Lietuva mano širdy“ atidaryme, o po to – minėjime ir koncerte „Laisvės prisilietimai“.

Nuskambėjus pirmajam muzikiniam kūriniui, tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę, trispalvę tautinę gėlių puokštę jaunieji šauliai nunešė padėti prie Nepriklausomybės paminklo Rotušės aikštėje. Žodį kretingiškiams ir svečiams tarė rajono meras Juozas Mažeika.

Koncertavo Kretingos rajono kultūros centro mišrusis kamerinis choras „Kristale“, vadovaujamas Kristinos Rimienės, ir Klaipėdos universiteto mišrusis choras „Pajūrio aidos“, kuriam vadovauja Algirdas Šumskis. Rajono poetų eiles skaitė Kretingos rajono kultūros centro darbuotojos Aušrinė Zulumskytė ir Diana Žukauskaitė.

Koncertavo choras „Kristale“, rajono poetų eiles skaitė (iš dešinės) Aušrinė Zulumskytė ir Diana Žukauskaitė.

SALANTAI. Salantų kultūros centre, kuriam vadovauja Stasė Preibienė, renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienai paminėti, vyko sausio 11, 12, 13 dienomis. Veikė nuotraukų paroda „Laisvės kaina“, miesto skvere, prie Tūkstantmečio paminklo, buvo uždegtas laužas, surengtas atminimo vakaras „Keturiolika vilčių“. Sporto organizatorė Sonata Valinskienė bei trenerė Ramunė Ruginienė suorganizavo tradicinius šachmatų bei šaškių turnyrus.

DARBĖNAI. Pasibaigus iškilmingoms šv. Mišioms bažnyčioje, miestelio gyventojai, tarp kurių – tiek vyresnio amžiaus, tiek moksleiviai, išsiskirstyti neskubėjo – kartu su Sausio 13-osios svarbą akcentavusiu klebonu Viktoru Dirvonskiu sugiedojo „Lietuva brangi“ ir dalyvavo čia pat surengtame minėjime. Bažnyčioje projektoriaus ekrane jie stebėjo 1991-ųjų tragiškos dienos vaizdus. Minint 14-os žuvusiųjų pavardes, po kiekvienos nuskambėdavo varpo dūžiai. Kalbėjo Darbėnų seniūnijos seniūnas Alvydas Poškys, miestelio gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė.

Minėjimui pasibaigus, visi susirinko prie Nepriklausomybės paminklo, padėjo gėlių, uždegė žvakių, sugiedojo Lietuvos himną, padainavo keletą patriotinių dainų. Istorinės dienos proga kalbą pasakė ir bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis.

Sausio 13-ajai skirtas renginys Laiviuose.

LAIVIAI. Rožės Žvinklienės vadovaujamame Salantų kultūros centro Laivių skyriuje buvo surengta popietė „Prisiminimai“. Bibliotekininkė Romutė Reikienė priminė Sausio 13-osios įvykius, papasakojo apie 14 žmonių, kurie žuvo saugodami mūsų laisvę. Ties kiekviena tautos didvyrio pavarde buvo uždegtos žvakutės. Mintimis pasidalijo renginyje dalyvavęs Imbarės seniūnas Antanas Turauskis. Eiles apie Tėvynę skaitė Salantų gimnazijos moksleivė Arūnė Žvinklytė.

ŽVAINIAI. Salantų kultūros centro Žvainių skyriuje buvo eksponuojami žuvusiųjų už Tėvynės laisvę portretai, o prie jų uždegtos atminimo žvakutės. Būrelis vietinių žmonių dalijosi prisiminimais, kaip kiekvienas išgyveno tų dienų įvykius, kaip jautėsi. Nuskambėjo padėkos ir užuojautos žodžiai žuvusiems už Lietuvos laisvę. „Aš labai džiaugiuosi, kad mūsų žmonės randa laiko ateiti ne vien į linksmus renginius, bet kad jiems ne mažiau rūpi ir mūsų krašto istorija“, – sakė šio skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė.

Kurmaičių mokiniai laisvės gynėjus pagerbė ir prie kaimo kryžiaus.

KURMAIČIAI. Sausio 13-osios išvakarėse ir Kurmaičių mokyklos languose sužibo žvakės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimenamas 1991-ųjų sausis, kai Lietuvos žmonės pasiekė istorinę pergalę. Mokyklos bendruomenė pagerbė tuos, kurie žuvo už Lietuvos laisvę. Keturiolika neužmirštuolių žiedų „pražydo“ ne tik mokykloje – IV klasės mokiniai su mokytoja Elona Bružiene ir bibliotekos vedėja bendruomenės pirmininke Ingrida Rinkevičiene tiek pat jų nunešė prie Kurmaičių kaimo kryžiaus.

Prie šios pilietiškumo akcijos prisidėjo ir mokinių tėvai.

Akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ dalyvavo visi Kretingos rajono kultūros centro skyriai – Sausio 13-osios aukoms pagerbti degino žvakes, per projektorių žmonės stebėjo filmuotą medžiagą apie skaudžius Lietuvos 1991-ųjų Sausio 13-osios įvykius.

---

Kretingai atstovavo bėgime Vilniuje

Jau dvidešimt aštuntą kartą šalies sostinėje įvykusiame pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ dalyvavo ir septyni Kretingos 305 kuopos jaunieji šauliai: Aleksandras Kozlovas, Inga Gasiūnaitė, Vygantas Mačernius, Emilijus Jakumas, Diana Jakavičiūtė, Rugilė Markauskaitė ir Rimantas Pocius.

Bėgimu yra pagerbiamos Sausio 13-osios aukos. Jame Kretingos jaunieji šauliai dalyvauja jau penktus metus iš eilės. „Jaunieji šauliai turi atstovauti savo miestui. Tai tuo pačiu yra didelė motyvacija ir tiems, kas bėgo, nes dalyvauti leidžiame nusipelniusiems šauliams“, – kalbėjo jaunųjų šaulių kuopos vadas Gintautas Pogoželskas.

Iš visų kuopų Vilniuje vykstančiame bėgime dalyvavo po septynis narius.

Prie kretingiškių išvykos organizavimo prisidėjo ir rajono meras Juozas Mažeika.

Dabar Kretingos 305 kuopos jaunieji šauliai ir 306 lengvoji pėstininkų kuopa rengiasi naktiniam žygiui „Klaipėdos sukilėlių keliais 2019“.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas