Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną1°C debesuotumas 100 %
Naktį3°C debesuotumas 4 %
Apklausa

Ar Kretingoje paprasta įsigyti narkotikų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Tradicinis, kas dvejus metus vykstantis, angliškų dainų festivalis „Būk laimingas/ Be happy“ šįmet išaugo rajoninio renginio marškinėlius – į jį atvyko kolektyvas ir iš Klaipėdos rajono. Itin gausiu dalyvių skaičiumi besidžiaugiantys festivalio organizatoriai įsitikinę – angliškų dainų atlikimas pradinukus ne tik lengvai išmoko naujų žodžių, bet ir suteikia patirties, kaip nugalėti scenos baimę.

Marijos Tiškevičiūtės mokyklos vaikai atliko ritmišką dainą „Puodelių daina“.

Festivalį „Būk laimingas/ Be happy“ suorganizavo Simono Daukanto progimnazijos anglų kalbos mokytoja Asta Bukauskienė drauge su kolegėmis – anglų kalbos mokytojomis Daiva Vyštartiene iš Marijos Tiškevičiūtės mokyklos bei Živile Tamošauskiene iš Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos.

„Festivalyje dalyvavo 11 kolektyvų ir jų pasirodymus buvo džiugu stebėti – kiekvienas pademonstravo kažką savito, dar nematyto, negirdėto. Vaikai ne tik dainavo, bet ir šoko, grojo įvairiais instrumentais, naudojo atributikos, taip dar labiau savo numeriui suteikdami žaismės“, – pasakojo A. Bukauskienė.

Pasak D. Vyštartienės bei Ž. Tamošauskienės, angliškų dainų festivalis sudaro sąlygas integruoti kelis mokomuosius dalykus – užsienio kalbą, muziką, šokį, ne paskutinėje vietoje ir artistinių gebėjimų lavinimas. Be to, pasirodydami prieš publiką, vaikai mokosi įveikti scenos baimę.

Festivalis sulaukė gausaus dalyvių skaičiaus – vaikai entuziastingai palaikė savo bendraamžius, atliekančius angliškas dainas.

Festivalyje, kuris įvyko Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje, dalyvavo I-IV klasių mokinių kolektyvai iš Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, mokyklos-darželio „Žibutė“, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Kurmaičių pradinės mokyklos, Vydmantų gimnazijos, Simono Daukanto progimnazijos, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio bei Kartenos mokyklų-daugiafunkcių centrų, Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinės mokyklos.

Festivalio tikslas – pradinukus sudominti anglų kalba, skatinti ją mokytis, atliekant dainas ir taip sužinant tokių naujų žodžių bei frazių, kokių dar nespėta išmokti per pamokas.

„Vaikai turi suprasti ne tik tai, ką patys dainuoja, bet ir kokius žodžius girdi skambant per jų bendraamžių pasirodymus. Mokytis užsienio kalbos per dainas yra gerokai įdomiau, negu sėdint klasėje, nauji žodžiai yra lengviau įsimenami, kai jie kartojami su muzika, ritmu ir dar atliekant judesius. Be to, pradinukams labai svarbu ir tai, kad jie naujo dalyko mokosi linksmai“, – paaiškino renginio organizatorės A. Bukauskienė, D.Vyštartienė ir Ž.Tamošauskienė.

Dvi savaitės užsienio kalbos pamokos vaikams yra privalomos nuo II klasės, tačiau kai kurios mokyklos sudaro sąlygas anglų kalbos būrelius lankyti jau nuo I klasės. „Kuo mažesnis vaikas, tuo jis imlesnis naujai kalbai. Kadangi jo kalbos aparatas dar nėra visiškai susiformavęs, vaikui lengviau ištarti tokius garsus, kurie būdingi anglų kalbai“, – teigė A.Bukauskienė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas