Pajūrio naujienos
Help
2022 Liepa
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar jums aiškios sankcijos dėl Kaliningrado tranzito?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Takas pramintas, belieka juo eiti

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2017-08-22

„Imbariečių draugijos“ 15-os metų sukaktį, o kartu ir tradicinę vasaros šventę atšventė Imbarės krašto žmonės.

„Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė ir Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė neabejojo, kad dirbant ranka rankon, galima nuveikti daug daugiau.

Sukakties proga – padėkos ir dovanos

Įkurti pirmąją Kretingos rajone kaimo bendruomenę mintis kilo tuometinei pirmininkei Bronei Buivydienei.

„Buvau aktyvi visuomeninėje veikloje, politikoje, mačiau daug gražių pavyzdžių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Kad žinotumėt, su kokiu entuziazmu žmonės, tarp kurių – gausus būrys Imbarės, Reketės kaimų ūkininkų, būrėsi, tarėsi, nuo ko pradėsime, kaip ką darysime, ko sieksime. Nebuvo nė lašo apkalbų ar pavydo, kiekvienas galvojome, ką dėl savo bendruomenės rytoj aš padarysiu geriau negu šiandien“, – šiltais prisiminimais pasidalijo B. Buivydienė.

Dabartinei pirmininkei Daivai Stonkuvienei ir visai bendruomenei ji linkėjo tęsti pradėtus darbus, sėkmingai eiti į priekį, nenuleisti rankų, jei truputį kas nepavyks.

Gimus dukrytei, saviveiklininkų dovana – Ievai ir Alvydui Daukšams (dešinėje).

Šiai bendruomenės 15-os metų sukakčiai buvo ruošiamasi iš anksto – pateiktos projektų paraiškos tiek Žemės ūkio ministerijai, tiek rajono Savivaldybei.

„Žemės ūkio ministerijai pateiktam projektui „Imbariečių bendrystei – jau 15“ laimėjome 1 tūkst. 341 eurą. Už tuos pinigus įsigijom rėmelių, rašiklių bei aplankų su bendruomenės logotipu, suvenyrų, susimokėjome už apšvietimą bei įgarsinimo aparatūros nuomą“, – „Pajūrio naujienoms išvardijo D. Stonkuvienė. Rėmeliuose buvo eksponuojamos nuotraukos, kuriose užfiksuotos bendruomenės žmonių puikiai tvarkomos sodybos. Pirmininkė pasidžiaugė, kad Imbarės krašto žmonės savo sodybose grožį kuria su didžiule meile ir išmone.

„O jeigu puošia savo sodybą, vadinasi, puošia visą mūsų kraštą. Už tai kiekvieną apdovanojome ne tik padėkomis, bet ir pačių bendruomenės moterų surinktų žolelių arbata, prieskoniais, Daivos ir Audriaus Jonauskų parūpintu medumi“, – sakė pirmininkė.

Salantų parapijos klebonas Juozas Rudys pasidžiaugė salantiškio medžio drožėjo Alioyzo Pociaus darbais.

Seimo narė Levutė Staniuvienė padėkos raštus įteikė „Imbariečių draugijos“ įkūrėjai B. Buivydienei ir aktyvistui Jurgiui Dvarionui. Rajono mero pavaduotoja Danutė Skruibienė bendruomenei padovanojo medelį, o savo padėkos raštus įteikė Adolfui ir Aldonai Matevičiams, Gražinai ir Justinui Selkauskiams, Aldonai ir Justinui Bertašiams. Šventėje negalėjusio dalyvauti Imbarės seniūno Antano Turauskio padėkas vicemerė perdavė Sigutei ir Adomui Gikarams, Airidai ir Gediminui Stonkams, Aldonai ir Vladui Vaičiams. Prisiminimui kiekvienas gavo dar ir po gražų ąsotį.

Bendruomenės nariams darnos, supratimo, gero derliaus ir Dievo palaimos linkėjo Salantų klebonas Juozas Rudys, nuoširdžiai pasveikino rajono tarybos narys Almantas Skruibys, Salantų kultūros centro direktorė Stasė Preibienė, Laivių bendruomenės atstovė Rožė Žvinklienė, Juodupėnų skyriaus vedėja Danguolė Vaičekauskienė ir šio kaimo bendruomenės narė Milda Alonderienė.

Šventė baigėsi fejerverkų ugnimis

D. Stonkuvienės žodžiais, Kretingos rajono savivaldybei pateikus paraišką, buvo gautas 450 Eur finansavimas. Šios lėšos skirtos gyvo garso muzikinei grupei iš Šiaulių GIG BASS BAND ir šauniai „Kompanijai X“ pakviesti. Tiesa, tiek lėšų nepakako – dalį pridėjo ir Žvainių skyrius. Pagal paraišką „Gera kartu – kai aplinkoje jauku“ iš Savivaldybės pagal Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo programą dar buvo gauta 290 Eur.

Nė viena kaimo šventė neapsieina be Žvainių skyriaus vokalinio ansamblio dainų.

Linksmą nuotaiką kūrė Žvainių skyriaus vokalinis ansamblis ir instrumentinė grupė, vadovaujami Antano Žvinklio, Lazdininkų skyriaus kapela, vadovaujama Raimondo Grabio, bei Mosėdžio gimnazijos mokinių ansamblis „Rising sun“. Visi šventės dalyviai buvo vaišinami koše, kurią virė mosėdiškis Robertas Šakalys, ir salantiškio Sauliaus Indriuškos išvirta žuviene. Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiutė jubiliejaus proga bendruomenei padovanojo didelį skanų tortą.

Kad šventė būtų dar įspūdingesnė, prisidėjo šeimininkės Petronelė Indriuškienė ir Katrytė Puškorienė, Edita, Rita ir Ramunė Dobrovolskienės, kurių išmoningai papuošti grybukai tapo gėlėmis, braškėmis ir kitokiais gardžiais, akį traukiančiais skanumynais. Dėmesį ne mažiau traukė įvairūs tautodailininkų Vidmanto Sruogio iš Daukšių bei salantiškio Alioyzo Pociaus dirbiniai, viliojo kvepianti žolininkės Andželos Dvarionienės arbata.

Netrūko emocijų ir sporto bei atrakcijų mėgėjams. Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir taurėmis. Šventę vainikavo fejerverkai.

„Labai džiaugiuosi, kad galiu dirbti darnioje komandoje išvien su Žvainių skyriaus vedėja Vitalija Valančiute. Jos entuziazmas uždega. Ir šiai šventei mes ruošėmės kartu, aptarėme, kas ir kaip vyks, kaip ir kur bus panaudotos bendruomenės bei skyriaus projektinės lėšos. Kai nedideli pinigai sudedami bendram renginiui, galima padaryti daug daugiau negu dirbtum atskirai“, – atviravo D. Stonkuvienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas