Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar pasigendate spartesnės daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos Kretingos rajone?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Varkojų skandinaviškas langas dar šiltesnis

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Verslas
  • 2017-05-19

Šį pavasarį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje vykusioje statybų ir interjero dizaino parodoje „Resta 2017“ uždaroji akcinė bendrovė „P. Varkojis ir kompanija“ iš Kurmaičių lankytojus traukė patobulintu ir gerokai šiltesniu skandinavišku langu ir šiuolaikišku įmonės stendu.

Varkojų įmonės produkcijos stendas parodoje „Resta 2017“

Langas tapo šiltesnis

Parodoje „Resta“, kuri yra didžiausia statybų paroda Šiaurės Europoje, Varkojų įmonės stendo naujiena – šiltesnis skandinaviškas langas sudomino ne vien statybininkus, projektuotojus. „Langu domėjosi ir žmonės, kurie dar tik svajoja apie savąjį namą ir tie, kurie jau pamatus jam padėjo. Langas buvo įdomus daugeliui parodos lankytojų, jie gerai jį įvertino. Suradome naujų klientų. Įprasta, kad po tokios parodos naujų kontraktų užsakymams daugiausia sudarome per pusmetį, metus“, – parodos įspūdžiais ir lūkesčiais dalijosi įmonės komercijos direktorė Jūratė Varkojienė.

Iki šiol įmonėje gaminamo skandinaviško lango šilumos laidumo rodiklis buvo 1,1, o parodoje eksponuoto – 0,8. „Mūsų konstruktoriai sugalvojo kaip langą padaryti dar šiltesnį jį pastorinus ir įfrezuoti dar vieną tarpinę“, – aiškino direktorė.

Pernai įmonė pagamino per 2 tūkst. skandinaviško tipo langų ir jų didžiąją dalį pardavė į Norvegiją, Švediją, Daniją. Nuo 2017 metų pradžios Lietuvoje reikalaujama, kad statomi gyvenamieji namai būtų aukštesnės – A energetinio naudingumo – klasės. Šis naujas standartas turėtų padidinti Kurmaičiuose gaminamų tiek skandinaviškų tiek europinio standarto langų paklausą Lietuvoje.

Varkojų tikslas – kokybė

Lietuvoje langus iš medžio gamina apie 30 įmonių, daugumos jų langai yra europietiško standarto. „Skandinaviško standarto langų lietuviai vis dar užsako mažiau negu europietiško, tačiau nepaisant to, norime žengti į priekį ir savo šalies rinkoje. Visas pasaulis ieško kaip taupyti energiją, tausoti gamtą“, – teigė J. Varkojienė.

Varkojų gaminiai Lietuvoje išsiskiria tuo, kad jų gamyba įmonėje prasideda nuo rąsto. „Patys džioviname medieną, gaminame tašą – ir garantuojame jo kokybę“, – aiškino verslininkė. Įmonėje pagaminto tašo kokybę kas pusmetį patikrina laboratorijoje Kaune.

Varkojai bandė pirkti kitų Lietuvos gamintojų sertifikuotą tašą ir nusivylė. „Net iš 4 įmonių įsigyto tašo tepanaudojome trečdalį, o likusį dėl prastos jo kokybės turėjome grąžinti“, – sakė J. Varkojienė, pažymėjusi, jog artimiausiu metu įmonė vėl plės staklyną tašui gaminti, kad užsitikrintų aukštą įmonės produkcijos kokybę. Būtent aukšta langų, durų ir kitų gaminių kokybe bendrovės „P. Varkojis ir kompanija“ gaminiai skinasi kelią Lietuvos bei užsienio rinkose.

Šiltą langą – į Dubajų

Paklausta apie naujų rinkų paieškas, J. Varkojienė iš Europos „šoktelėjo“ į Jungtinių Arabų Emiratus. „Svajonė – parduoti produkciją į Dubajų. Jie ten nori šilumos neįsileisti į namus, tad mūsų langai jiems irgi tinka, o ypač mūsų gaminamos stumdomos HS durys. Į parodą į Dubajų. Kodėl gi ne?“ – entuziastingai svarstė J. Varkojienė.

Statybų parodoje „Resta“ bendrovės „P. Varkojis ir kompanija“ ekspozicija buvo išskirtinai patraukli, tą liudija parodos lankytojų ir organizatorių atsiliepimai. „Jautėmės kaip iš Europos centro, o ne Kurmaičių kaimo ir už tai esame dėkingi Klaipėdos Dizaino centro dizaineriui profesoriui Vakariui Bernotui – reklaminį mūsų įmonės veidą ir stendą parodoje taip sudėliojo, kad su tokia ekspozicija drąsiai reprezentuoti savo įmonę galime visoje Europoje ir pasaulyje“, – dizainerio pagalba džiaugėsi J. Varkojienė. Su Klaipėdos Dizaino centru ir profesoriumi V. Bernotu Varkojų įmonė bendradarbiauja jau dvejus metus. Per tą laikotarpį įsitikino, jog dizainerio paslaugos yra būtinos, jos irgi įmonei kuria pridėtinę vertę, padeda sėkmingai realizuoti produkciją.

Keturias dienas parodoje „Resta“ dirbo įmonės vadybininkai Jurgita Benetienė, Saulius Mikėnas ir Emigijus Lukošius. „Jie dirbo pasišventę. Visi darbuotojai įmonei yra svarbūs, tačiau galutinis veiklos rezultatas labai priklauso nuo pardavimų vadybininkų. Nesame nei brangiausi, nei pigiausi, bet kokybiškas gaminys kainuoja. Pigų daiktą parduoti lengviau, bet būk gudrus, ir pelningai parduok brangtų gaminį“, – įmonės pardavimų vadybininkų komanda didžiavosi J. Varkojienė.

---

Uždaroji akcinė bendrovė „.P. Varkojis ir kompanija“ yra šeimos verslo įmonė, kurioje dirba sutuoktiniai Jūratė ir Pranas Varkojai, jų sūnus Vaidas. Įmonė turi 104 darbuotojus. Iš natūralios medienos gamina šiuolaikinio dizaino ekonomiškus, kokybiškus, įvairių dydžių ir formų langus, vidaus, lauko duris ir sodo namelius, kurių didžiąją dalį eksportuoja į Olandiją. Penkiolika metų gamina medines lovas, kurių pagrindiniai pirkėjai yra Vokietijoje. Jau porą metų Varkojų lovas sėkmingai parduoda vienas baldų salonas Paryžiuje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas