Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Grožėjosi Gėlių paradu ir spalvų jūra

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kelionės
  • 2017-04-28

Floristika besidominti Kretingos Šv. Antano dienos centro vadovė Margarita Lizdenytė išvien su kolege Rūta Kalniene buvo išvykusios į Olandijoje kas pavasarį rengiamą tradicinį Gėlių paradą. O apsilankiusios Keukenhofo miesto gėlių parke, parsivežė idėjų, kaip pagražinti centro, o ir Kretingos miesto aplinką.

Floristika besidominčios kretingiškės Margarita Lizdenytė (dešinėje) ir Rūta Kalnienė idėjų šį pavasarį sėmėsi Olandijos gėlių fiestose.

„Nustebino tai, kad ir garsusis Gėlių paradas, ir žydinčių pavasarinių gėlių kompozicijomis išpieštas Keukenhofo parkas yra sukurtas ne menininkų ar profesionalių floristų, o – gėlininkų mėgėjų, kurių gausios bendruomenės yra kone kiekviename Olandijos miestelyje“, – tvirtino M. Lizdenytė.

Gėlių paradas – tai pavasarinėmis svogūninėmis gėlėmis – tulpėmis, hiacintais, narcizais, lelijomis – išpuoštų automobilių kolona, pajudėjusi iš Nordvijko miestelio, ir keliaujanti 40 km per įvairius Olandijos miestelius.

„Šis paradas yra šou, kuriam sunaudojama milijonai žiedų, užaugintų gėlininkų bendruomenių. Tačiau labiausiai nustebino Keukenhofo parko grožis – įvairiaspalvių gėlių jūra paversti buvę žmonių daržai, neįtikėtino grožio piešiniai bei kompozicijos. Žmonės paaukojo savo žemės plotus ir patys sukūrė tokį grožį, kuriuo pasidžiaugti dabar pavasariais suvažiuoja turistai iš viso pasaulio“, – pasidalijo M. Lizdenytė.

Kretingiškių užfiksuoti kadrai iš Gėlių parado (viršuje) bei Keukenhofo bendruomenės parko (apačioje).

Šis parkas, jos žodžiais, žavi vien pavasarinių svogūninių gėlių gausa – jis veikia nuo balandžio ligi gegužės pabaigos, o vėliau užsidaro. Tačiau ir tuomet keliautojų nenustoja džiugiinti per vasarą sužystantys Olandijos gėlininkų bei selekcininkų užsodinti įvairiaspalviai laukai.

„Per savaitę viešnagės toje gėlių karalystėje atsigavo širdis ir akys. Visa Kretinga jau antrus metus serga depresija, nes niekur Europoje neteko matyti tokių gėlynų, kaip mūsų mieste. Žmonės paniurę, nes nemato nei pavasarį saulės, nei žiemą sniego. Bet jei saulė nešviečia iš dangaus, spalvomis turėtų švytėti žemė. Olandija yra panašioje geografinėje platumoje, kaip ir Lietuva, o ten švyti, žėri laukai. Žmonės sodina gėles ne vien dėl pelno, bet ir dėl grožio, nes supranta, kad menas ir grožis padeda išgyventi, įveikti ligas ir negandas. Mūsų mieste nėra meno, čia – vien pilkuma. Suprantamas būtų smilgų grožis šalia ryškių akcentų, tačiau tokių pas mus nėra“, – kritikos strėlių dėl Kretingos miesto gėlynų negailėjo M. Lizdenytė.

Ji sakė parsivežusi iš Olandijos gėlių svogūnėlių, kuriais jau šiemet ketina papuošti Šv. Antano dienos centro aplinką, kuri taptų alternatyva pilkiems daugiamečiams gėlynams, pasodintiems kaimynystėje, prie Bereko Joselevičiaus paminklo.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas