Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Terekas“ atidaro įmonę Danijoje

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Verslas
  • 2017-03-31

Uždaroji akcinė bendrovė „Terekas“ šių metų gegužę PET – plastikinę tarą – pradeda gaminti Danijoje, vienai didžiausių šios šalies maisto pramonės įmonių. Su „Tereke“ sukurta ir pagaminta įranga pirmaisiais metais čia bus pagaminama apie 10 mln. užsakovo produkcijai pritaikytų butelių.

Gintautas Maksvytis šeimos versle suktis pradėjo baigęs mokslus universitete.

Beldėsi aštuonerius metus

„Tereko“ eksporto vadovas Gintautas Maksvytis atvirai ir pašmaikštaudamas pasakojo, kaip pelnė užsakovo iš Danijos palankumą: „Aštuonerius metus „trynėmės“, nuvykdavome kartą per ketvirtį. Visaip būdavo – užsuki kaip važiuodamas pro šalį, kitąsyk aplankai su naujiena. Taip po aštuonerių metų sulaukėme jų skambučio“.

„Tereko“ investicija Danijoje siekia apie 0,5 mln. eurų. Buteliai bus gaminami užsakovo fabrike pagal jo planus (butelių kiekis, formos), jo išpilstymo linijoms. Kaip pažymėjo G. Maksvytis, iki šiol danai butelius perka iš išorės. Įsileisti „Tereką“ ryžosi įvertinę butelių atsivežimo kaštus, tai, kad transportuojant nukenčia butelių kokybė, svarbus veiksnys priimant „Tereko“ lauktą sprendimą buvo „Tereko“ gaminama universali industrinė PET taros pūtimo įranga. Ši universali įranga yra nišinis produktas pasaulinėje PET pūtimo mašinų rinkoje. Daugelio didžiųjų gamintojų mašinos yra skirtos masinei vienos rūšies tarai gaminti, kai universalią „Tereko“ mašiną lengva pritaikyti įvairių modelių tarai pūsti.

Universalų PET taros formavimo įrenginį „Flex Blow 4“ Danijoje aptarnaus iš „Tereko“ atvykęs specialistas. PET taros ruošiniai bus atgabenami taip pat iš Kretingos. Pirmą pusmetį Danijoje dirbs viena „Flex Blow 4“ mašina, po pusmečio pastatys antrą. Tokiu pat principu, kai įranga pastatoma užsakovo patalpose, ją prižiūri „Tereko“ operatorius, o tarai gaminti naudojami ruošiniai iš Kretingos, „Terekas“ s įmonėmis ir viena Stokholme, Švedijoje. Švedijoje, kaip ir Danijoje, „Terekas“ yra įsteigęs savo antrines įmones: „Terekas Sweden“ ir „Terekas Denmark“. Pernai „Terekas“ pagamino apie 70 mln. plastiko butelių ir didžiąją jų dalį fabrikuose pas klientus.

Planuoja plėtrą Kretingoje

Kretingoje pagamintas PET taros formavimo mašinas „Terekas“ sėkmingai parduoda Europos šalyse, kaip antai Skandinavijos, Vokietijoje, Ispanijoje, baigia derėtis dėl įrangos pardavimo į Kroatiją ir Graikiją. Šių mašinų pardavimo geografija peržengė senojo žemyno ribas ir pasiekė Pietų Afrikos Respubliką, JAV, net tolimąją Naująją Zelandiją. G. Maksvyčio pastebėjimu, vien pernai „Terekas“ pasirašė 17 sutarčių su naujais klientais.

Naujų produkcijos pirkėjų suranda ir dalyvaudami pasaulinėse parodose. Šiemet savo universalų PET taros formavimo įrenginį pristatys parodose: rugsėjį – didžiausioje Europoje gėrimų parodoje Miunchene, Vokietijoje, spalį – pakuotės parodoje Las Vegase, JAV. „Į abi parodas vešime naują mašiną. Turime tikslą iki parodos Las Vegase mašiną parduoti klientui, kad po parodos nereikėtų parsivežti“, – kalbėjo G. Maksvytis.

Didėjant užsakovų ir gamybos apimtims (šiandieną per mėnesį įmonė vidutiniškai pagamina po 1,7 įrenginio), „Tereko“ vadovai planuoja Kretingoje, toje pačioje teritorijoje statyti PET taros pūtimo mašinų fabriką. Dabar šių įrenginių gamyba, išbarstyta po atskirus cechus, reikalauja didesnių laiko, kitų sąnaudų.

Nuo pakuotojo iki meistro

Šiandieną bendrovėje „Terekas“ dirba apie 130 žmonių, iš kurių apie 100 – įmonėje Kretingoje. G. Maksvytis pasidžiaugė, jog „Terekas“ traukia ir jaunesnius, mokslus užsieniuose baigusius žmones bei grįžtančius iš darbo emigracijoje. „Štai Giedrė Petrauskaitė, jaunimo organizacijos „Apskritas stalas“ dalyvė, pas mus įsidarbino mokslus baigusi Švedijoje. Turime iš Londono sugrįžusių emigrantų porą, kurie, anot jų, bijojo Lietuvos „depresinių“ įmonių ir džiaugiasi vakarietiška „Tereko“ darbo aplinka, atlyginimu, galimybėmis atostogauti užsienyje“, – pasakojo G. Maksvytis. Įmonė darbuotojams yra patraukli karjeros galimybėmis. G. Maksvyčio teigimu, „Tereke“ įsidarbinęs butelių pakuotoju ir gerai dirbdamas gali kopti karjeros laiptais: tapti įrangos surinkėju, serviso meistru arba orientuotis į nutolusios gamybos meistro poziciją ir dirbti kitoje įmonėje Lietuvoje, kaip antai – Šiauliuose ar Telšiuose, jei ten gerai seksis ir bus noras – išvykti dirbti į įmonę užsienyje, gauti Vakarų Europos atlyginimą. Į užsienį išvykstama 3 mėnesiams ir ilgesniam laikui. Užsienyje dirbantis operatorius atsako už mašiną, gaminių kokybę ir jų pateikimo terminus.

„Trejus metus įmonėje dirbantis Mantas Račkauskas iš pradžių pakavo butelius, šiandieną jis yra serviso meistras, o praėjusią savaitę grįžo iš Niujorko, kur savarankiškai instaliavo mūsų pagamintą mašiną. Tokių darbuotojų sėkmės istorijų yra ne viena“, – tvirtino G. Maksvytis.

Šiemet „Tereko“ pardavimų komanda pasipildė ispaniškai ir prancūziškai kalbančiais darbuotojais. Šiandieną įmonė ieško rinkodaros vadybininko arba asistento įmonės viešinimui internete ir parodoms organizuoti. G. Maksvytis pripažino, jog plečiantis įmonei didžiausias iššūkis vis dar tebėra aukštos kvalifikacijos darbuotojų trūkumas, todėl ypač daug dėmesio skiriama darbuotojų paieškai ir mokymams. Pradėję nuo dviejų kartų per metus, šiandien komercijos darbuotojai profesiniuose ir techniniuose mokymuose dalyvauja bent kartą per savaitę. Tikslas – mini tobulėjimo sesijos kiekvieną dieną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas