Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Praėjusį šeštadienį būriai pasipuošusių Senosios Įpilties ir jos apylinkių gyventojų kas pėsti, kas važiuoti skubėjo prie atnaujintais ženklais iš tolo šviečiančios Alkavietės. Čia jubiliejinį – jau penktąjį – kartą įvyko unikali Senosios Įpilties bendruomenės sukurta puikiai prigijusi, jau ir už Kretingos rajono ribų skambanti šventė „Prisirpo mėlynės“.

Mėlynių turgelyje netrūko.

Mėlynės tikrai prisirpo: iš aplinkinių miestelių atvykstantys svečiai pakelėse matė stovinčius uogautojų ir grybautojų automobilius. O patiems įpiltiškiams niekur toli važiuoti nereikia: jų miškai plačiai garsėja gėrybių gausa.

Tų gėrybių – tiek baravykų, tiek voveraičių – buvo ir prieš oficialią šventės dalį pradėjusiame veikti turgelyje, kuriame, be miško gėrybių, ir naminiais sūriais, ir kitokiais valgiais bei gėrimais prekiauta. Be abejonės, – ir mėlynėmis, prie kurių kaipmat išsirikiavo eilė norinčiųjų jų nusipirkti. Vienu tarpu atrodė, kad ne visiems uogų klius: du pirmieji uogautojai tik spėjo suktis iš krepšių litrais (vieno litro mėlynių kaina buvo 3 eurai) seikėdami uogas į pirkėjų krepšelius. Vertėjo pamatyti, kaip nušvito eilės gale stovinčiųjų veidai, kai kažkas pasakė: „Antai dar mergikės su mėlynėm ateina“.

Uogautojai ir uogautojos sakė, jog šiemet mėlynių miške sočiai užderėjo. Tiesa, rinkti jas – kruopštus ir varginantis darbas. Norint pririnkti kibirą, tenka užtrukti kiek ilgiau negu pusdienį.

Prisipirkę uogų, šventės svečiai ratais suko apie garuojančius katilus: tie, kurie nebe pirmą kartą su įpiltiškiais švenčia, žinojo, jog gražiom prijuostėm ir kepuraitėmis papuoštos šeimininkės čia verda garsiuosius virtinukus, pagardintus trintomis mėlynėmis. Virtinukų recepto iš moteriškių išgauti nepavyko: „glauniausia gaspadine“ – mat būtent ji tešlą virtinukams plikė, – pavadinta Lina Narkienė juokavo: „Juk ir pasaulinio garso virtuvės šefai savo firminių patiekalų paslapčių neišduoda“.

Virtinukai jau išvirė.

Puodams garuojant ir virtinukams juose linksmai kunkuliuojant, nuo scenos pasigirdo šventės vedančiųjų balsai, kviečiantys visus pradėti oficialiąją šventės dalį. O pradėta ji visiems atsistojus ir sugiedojus Senosios Įpilties himną. Jam nuskambėjus, į mėlyną pasaką susirinkusiuosius pakvietė vaikų dramos būrelio „Impiltukai“ aktoriai.

Į sceną pakilo ir su pirmu unikaliosios šventės jubiliejumi jos dalyvius bei sumanytojus sveikino kandidatai į LR Seimą: Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Kretingos rajono savivaldybės tarybos narys Vytautas Ročys. Gražios jubiliejinės šventės ir ilgų gyvavimo metų kiekvieną liepą džiuginant įpiltiškius ir kaimynus linkėjo Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus, Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė, Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys. Gražia žemaičių tarme kaimynus sveikino vaikystėje Senosios Įpilties miškuose pati mėlynes rinkusi Skuodo rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Levutė Staniuvienė.

Prie sveikintojų prisijungė ir puikia kaimynų švente nuoširdžiai pasidžiaugė Lazdininkų bendruomenės pirmininkė Miroslava Bružienė bei Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininkas Domininkas Jurevičius. Šiltu, jaukiu renginiu sakė esąs sužavėtas Klaipėdos universiteto docentas, ilgametis Teatro katedros vadovas Gediminas Šimkus.

60 metų bendro gyvenimo jubiliejų šventusiems Valerijui ir Konstancijai Tarvydams – bendruomenės sveikinimai ir dovanos.

Garbūs svečiai ne tik sveikinimo kalbas sakė: aktyviausiems Senosios Įpilties bendruomenės nariams įteiktos Kretingos rajono savivaldybės mero Juozo Mažeikos pasirašytos padėkos, o šventės „Prisirpo mėlynės“ sumanytoja, įkvėpėja ir nenuilstanti jos vedančioji Kretingos rajono kultūros centro S. Įpilties skyriaus vedėja Danutė Bružienė dar ir skaniomis dovanomis apdovanota buvo.

O kokia gi mėlynių šventė, jei pirštai ir lūpos nenusidažė mėlynai? Kad žinotų ir atsimintų, kokioj šventėj buvo, sveikintojai rungėsi, kas greičiau ir daugiau uogų nuo suskintų jų puokštelių nurinks. Ir, žiūrovams gardžiai juokiantis, varžėsi, kas greičiau jas praris... Kadangi vienvaldžio lyderio neišsiaiškinta, visi besirungusieji dovanų gavo po stiklainį mėlynių.

Dovanų buvo parengusi ir Senosios Įpilties bendruomenė: jos pirmininkė Birutė Stalmokienė ir buvęs Darbėnų seniūnas Edvardas Stalmokas su deimantiniu jubiliejumi – šešiasdešimt metų kartu santuokoj pragyvenus – pasveikino įpiltiškius Konstanciją ir Valerijų Tarvydus.

Paskutinis šventės akcentas – gimtadienio pyragas. Skaičiumi 5 suraitytas aguonų pyragas buvo toks didelis ir sunkus, kad jį ant padėklo vyrukai dviese nešė. Laimei, nepavargo: pyragas greit išsidalintas buvo.

Ilgai dar vakarojo įpiltiškiai ir svečiai, skanaudami ir virtinukų, ir pyrago, apžiūrinėdami keturias anksčiau buvusias šventes pristatantį stendą su nuotraukomis ir klausydami šventinio koncerto, kuriame muzikavo Kretingos rajono kultūros centro S. Įpilties liaudiška kapela „Piliakalnis“, postfolkloro grupė „Vo tep“ iš Kartenos, Skuodo rajono Kultūros centro Lenkimų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Armonikieriai“ ir Daukšių skyriaus moterų ansamblis „Svaja“, merginų grupė „Sirenos“ ir vaikinų grupė E.G.O.

Vakare ištvermingiausieji išbandė jėgas linksmose sportinėse varžybose ir šėlo gegužinėje su grupe X-BAND bei grožėjosi dangų nuspalvinusiais šventiniais fejerverkais.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas