Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar tikslinga buvo vėl riboti automobilių stovėjimo laiką Rotušės aikštėje Kretingoje?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į Kalniškių šventę – kvepiant pievoms

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Šventės
  • 2016-07-19

Tradicinė vasaros šventė, pilna didžiulio sportinio azarto bei koncertų, šeštadienį nuskambėjo Kalniškių kaime.

Varžybos – neatsiejama dalis

Anot Kretingos rajono kultūros centro Kalniškių skyriaus vedėjos ir tuo pačiu kaimo bendruomenės pirmininkės Ritos Viskontienės, ši šventė anksčiau turėdavusi vis kitokius pavadinimus, tačiau „prilipo“ vietiniams žmonėms arčiausiai širdies esantis – „Kai pievos kvepia medumi“.

Į šventę susirinkusiems žmonėms dainas dovanojo ir Kalniškių kultūros skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Alanta“.

„Juk taip ir yra – pats vidurvasaris, žydi gražiausios gėlės, o pievos iš tiesų kvepia šviežiu medumi ir ne vieną traukia sugrįžti į gimtinę“, – atviravo ji.

Bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė, kad šiųmetė šventė buvo kaip niekad gausi – į namus suvažiavo daug studijuojančio ar kitur gyvenančio jaunimo, atvyko jų draugų iš aplinkinių rajonų ir iš Kauno.

„Įdomiausia jiems – pasivaržyti įvairiose sporto rungtyse. Kad nebūtų nuobodu, labai pasistengia Kartenos seniūnijos sporto organizatorius Marius Meškauskas, be tradicinių rungčių, kasmet prigalvodamas ko nors ir naujo, ir įdomesnio“, – sakė R. Viskontienė.

Dvidešimt dalyvių bėgo 1 km. Vyrų ir berniukų grupėje nugalėtoju tapo Ignas Bernotas, II v. užėmė Laurynas Šilauskas, III v. – Edmundas Šilauskas. Moterų ir mergaičių grupėje nugalėjo Brigita Narvilaitė, II v. užėmė Gintarė Šilauskaitė, III v. – Kristina Symaitė.

Šešiolika vaikų varžėsi smiginio rungtyje. Nugalėtoja pripažinta Lauryna Januškaitė, II v. – Austėja Lažauskaitė, o III v. – Gintarė Šilauskaitė. Šioje rungtyje jėgas išbandė ir 37 suaugusieji. Pirmąją vietą užėmė Stasys Liaudinskis, II v. – Edvinas Gaudutis, III v. – Jurga Abartytė.

Į šaudymo varžybas susirinko 50 norinčiųjų. Taikliausi pasirodė besą Algirdas Mockus (I v.), Artūras Jedenkus (II v.) ir Brigita Narvilaitė (III v.).

Šešiolikos kg svarmenį kilnojo 6 vyrai – 117 kartų iškėlė Vytautas Venckus, 103 kartus – Remigijus Mažeikis, 102 kartus – Robertas Jančauskas. Itin didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė trinkos laikymas. Varžėsi 6 moterys, o ilgiausiai išlaikė ir nugalėtojomis tapo Eugenija Beržonskienė, Rūta Lubienė ir Danutė Domarkienė.

Toliausiai – 15,7 m – batą nuspyrė Lena Narvilaitė, 15 m – Danutė Gaudutienė, 12,9 m – Odeta Lubytė.

Virvės traukimo rungtyje susikovė Lubių ir Kalniškių komandos.

Virvę traukė Kalniškių ir Lubių kaimų vyrai bei moterys. Nugalėtojais tapo Kalniškių atstovai.

Aštuonios jaunimo komandos iš Kalniškių, Kartenos, Kūlupėnų ir Plungės r. Aleksandravo žaidė tinklinį. Pirmąją vietą iškovojo „Kūlupėnų“ komanda – Julius Narkus, Šarūnas Stalmokas, Marius Žilinskas ir Dovilė Jokūbaitytė. Kalniškių ir Kartenos komanda „Rondap“ – Karolis Venckus, Mantas Baltmiškis, Marius Drungilas ir Martynas Kniūkšta – užėmė II v., treti liko Aleksandravo „Ant bangos“ komanda – Remigijus Navardauskas, Mindaugas Navardauskas, Aurimas Stuopelis ir Viktorija Intaitė.

Krepšinio „3x3“ rungtyje, kurioje dalyvavo 8 jaunimo komandos iš Kalniškių, Kartenos, Kūlupėnų, Budrių ir Aleksandravo, geriausiai sekėsi kūlupėniškiams Juliui Narkui, Šarūnui Stalmokui ir Aurelijui Baltrimui. Antroji vieta atiteko Aleksandravo atstovams, o III v. užėmė „Rondap“.

Skliautai skambėjo nuo dainų

Iš sporto aikštyno šventė persikėlė prie Kalniškių kultūros skyriaus. Čia koncertavo vietos saviveiklininkai, vadovaujami meno vadovo Gintaro Puco. Šešioms neseniai susikūrusio moterų ir merginų ansamblio dalyvėms paskatinti buvo įteikti padėkos raštai.

Publikai dainavo ir Klaipėdos muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus bei skuodiškė muzikantė Dalia Dvarionaitė-Petrauskienė. Galiausiai kaimą sudrebino jaunimo diskoteka.

R. Viskontienė pasidžiaugė seniūnijos pagalba, rengiant šventę, taip pat ir aktyviais, idėjų nestokojančiais kaimo bendruomenės nariais, tarp kurių – Aušra Gedgaudienė, Virginija Domarkienė, Gedeminas Milius, Rūta Lubienė, Vytautas Venckus, Povilas Gedgaudas, Vaidas Gedgauas ir kiti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas