Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokiniai uždegė šventinį aukurą.

Kūlupėnuose įvyko vasaros šventė „Kūlupėnams – 450“, kuri buvo jubiliejinė, skirta paminėti šios gyvenvietės įkūrimo sukaktį.

Šventės pradžioje sušokus Kretingos rajono kultūros centro liaudiškų šokių grupei „Toncius“, šventės vedėjų – Kretingos rajono kultūros centro E. Radžiaus teatro vyr. režisieriaus Nerijaus Gedmino ir Klaipėdos jaunimo teatro aktorės Kristinos Švenčionytės – pakviesta Kūlupėnų seniūnė Rita Lubienė pasveikino kūlupėniškius ir visus svečius, pasidžiaugė istoriniu jubiliejumi, nuoširdžiais, darbščiais, kūrybingais ir organizuotais seniūnijos žmonėmis, jų, ypač – jaunimo, pasiekimais, ir padėkojo kiekvienam, prisidedančiam prie to, kad Kūlupėnuose gyventi būtų gera ir įdomu, kad gyvenvietė augtų ir gražėtų. Nuoširdžius padėkos žodžius už suorganizuotą šventę ji skyrė Jovitai Rimkuvienei, Jūratei Mačernienei ir Renatai Švelnytei. Šventės akcentas – Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokinių uždegtas šventinis aukuras ir, pagerbiant senelius bei prosenelius, sugiedotas Lietuvos himnas. Susirinkusius gyventojus pasveikino rajono meras Juozas Mažeika, savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, tarybos narys Dangiras Samalius, Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus bei kiti šventės svečiai.

Vasaros šventė sukvietė gausų būrį kūlupėniškių ir svečių.

Rajono meras už įvairius nuopelnus padėkomis apdovanojo labiausiai Kūlupėnams nusipelniusius žmones: Jūratę Mačernienę, Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ pirmininkę – už aktyvią ir ilgametę visuomeninę veiklą, bendruomeninių projektų įgyvendinimą, kūltūrinės veiklos organizavimą ir iniciatyvumą, Viliją Macienę – už kūrybiškumą, iniciatyvumą, Laimą ir Liudą Šopauskus – už tautinio paveldo saugojimą, tradicijų puoselėjimą, Reginą Tilvikienę – už tautinio paveldo puoselėjimą, Antaną Žvinklį – už tradicijų puoselėjimą ir jaunosios kartos patriotinį ugdymą, aktyvią bei ilgametę visuomeninę veiklą. Visiems jiems taip pat padėkota už aktyvią visuomeninę veiklą Kūlupėnų labui.

Kadangi 2016-ieji paskelbti Bendruomenių metais, nebuvo pamiršti labiausiai Kūlupėnų bendruomenei nusipelnę žmonės, kurie garsina kaimo vardą, talkina organizuojant renginius, dirbant visuomeninį darbą. Tai Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos saviveiklininkai (vadovas A. Žvinklys) Reda Pilelienė, Rita Drakšienė, Diana Žukauskaitė, grožio salono ,,Beauty“ savininkė Vaida Butkevičė, kuri kartu su savo kolektyvu gelbėjo įgyvendinant projektą ,,Aktyvus – jaunas – savanoriškas“, skirtą jaunimui, savanoris Kęstutis Bertašius ir jo komanda, kurie aukštais rankų lenkimo pasiekimais garsina Kūlupėnų vardą ne tik rajone, bet ir visoje Lietuvoje.

Šventės metu susirinkusieji buvo paprašyti užbaigti ant popierinės širdutės užrašytą sakinį ,,Myliu Kūlupėnus, nes...“. Kūlupėniškių mintys buvo pačios įvairiausios: ,,nes čia gimiau, čia užaugau, čia dirbu ir čia gyvenu“, ,,čia gyvena patys nuostabiausi žmonės“, ,,čia vyksta smagios sportinės varžybos“, ,,čia gyvena pats nuostabiausias žmogus – mano mama“...

Šventės metu vyko sportinės varžybos, kurias organizavo Renata Švelnytė ir pakvietė visus jėgas išbandyti krepšinio, tinklinio, futbolo, smiginio, svarsčio rovimo, rankų lenkimo bei virvės traukimo rungtyse. Susirinkusieji galėjo paragauti Linos Pranckutės ir Raimondo Juciaus virtos tradicinės žvėrienos sriubos, paskanauti vėžių. Linksmą šventinę nuotaiką kūrė vyresnių liaudiškų šokių grupė „Toncius“ (vad. Andrius ir Svajonė Razmai), vaikų popmuzikos grupė „Pumpurėliai“ (vad. Giulnara Poloneičik), Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos mokinių liaudiška kapela (vad. A. Žvinklys), Mažeikių rajono Viekšnių kultūros centro liaudiška kapela „Virventa“ (vad. R. Mikalauskas), Kūlupėnų moterų vokalinis ansamblis „Židinys“ (vad. A. Žvinklys), Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro moterų vokalinis ansamblis (vad. Daiva Norvaišienė). Jubiliejinę šventę vainikavo Katažinos Zvonkuvienės koncertas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas