Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Plečia geoterminio vandens ir sapropelio naudojimą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Sveikata
  • 2016-05-31
Konferencijos dalyvius pasveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika.

Praėjusį penktadienį „Atostogų parke“ Žibininkuose vyko tarptautinė konferencija, kurios dalyviai aiškinosi, kaip žmogaus sveikatai geriau panaudoti gamtos išteklius: pajūrio karštąjį žemės gelmių vandenį ir sapropelį, kurį „Atostogų parkas“ išgauna iš Riauško ežero Šilalės rajone.

Konferencijai tarptautinį mastą suteikė svečiai iš Latvijos firmos „HumitVit“ ir Liepojos reabilitacinės ligoninės. Konferenciją inicijavusio „Atostogų parko“ direktorius Ričardas Jovaiša pasidžiaugė konferencijos rezultatais: „Atostogų parkas“ sutarė su kompanija „HumitVit“ dirbti kartu, panaudojant Riauško ežero sapropelį, Liepojos reabilitacinės ligoninės specialistai pasidalijo sukaupta patirtimi gydymui, sveikatinimui naudojant geoterminį pajūrio zonos vandenį. „HumitVit“ mes tieksime sapropelį – žaliavą, iš kurios jie gamins produktus, skirtus plaukų priežiūrai, veido kaukes, aplikacijų paketus sąnariams. Šią produkciją naudosime ir „Atostogų parke“. Deja, nesame visų galų meistrai, todėl lig šiolei sapropelį mūsų SPA naudojame tik įvyniojimams“, – kalbėjo R. Jovaiša.

Beveik užakusiame (vandens gylis kur ne kur siekia apie vieną metrą) apie 4 km ploto Riauško ežere sapropelio ištekliai siekia apie 192 tūkst. kub. metrų. Šį turtą valdo bendrovė „Atostogų parkas“. Sapropelio vertė priklauso nuo jame esančios organinės medžiagos, kurios Riauško ežero sapropelyje yra net 97 proc.

„Riauško ežero sapropelis yra ypatingai švarus, prisotintas žmogaus organizmui būtinų cheminių elementų, tokių kaip kalis, magnis, kalcis. Mokslininkai, apibūdindami jo kokybę, juokaudami prilygina jį sviestui“, – teigė R. Jovaiša.

„Atostogų parkas“ jau naudoja iš Riauško ežero sapropelio pagamintą muilą. Šį muilą gamina čia pat, Darbėnų seniūnijoje Kretingos rajone įsikūrusi individuali Š. Drazdo įmonė. Ateityje iš sapropelio planuoja gaminti ir šampūną, o iš „Atostogų parko“ geoterminio vandens gręžinių išgaunamo vandens – kūno šveitiklius su geotermine druska.

Liepojos reabilitacinės ligoninės specialistai geoterminį vandenį gydymo reikmėms naudoja jau daugelį metų, tačiau gręžinio galingumas yra gana mažas – iki kelių šimtų litrų per parą. Tokį galingumą lemia ir tai, kad, anot R. Jovaišos, ties Liepoja baigiasi geoterminė jūra. („Atostogų parko“ gręžinio galingumas – apie 1 tūkst. kub. m per parą). „Jie ten su kibirais bėgioja“, – šmaikštavo R. Jovaiša.

Konferencijos vienas iš tikslų taip pat buvo skelbti visuomenei sapropelio ir geoterminio vandens – natūralių gamtos vaistų – gydomąją galią. Tiek sapropelis, tiek geoterminis vanduo yra neišsemti gamtos ištekliai, natūralūs vaistai nuo daugelio ligų, jų profilaktikai.

Sapropelis gerina odos, sąnarių būklę, limfos, kraujo apytaką žmogaus audiniuose, stiprina antibakterinį poveikį, malšina uždegimus, stimuliuoja vegetacinę nervų sistemą.

„Atostogų parko“ specialistai vieni iš pirmųjų Baltijos šalyse ir Europoje gydymo tikslams pradėjo naudoti geoterminį vandenį. Šioje srityje bendrovė dirba su Santariškių Vilniaus universitetinės ligoninės mokslininkais. Daug nuveikusi yra ir „Atostogų parke“ dirbanti gydytoja Lolita Rapolienė. „Atostogų parko“ gręžinio geoterminis vanduo 1 litre turi iki 80 g druskų – žmogaus organizmui naudingų elementų.

Konferenciją Žibininkuose atidarė Premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, kuris savo pranešime pabrėžė medicininio turizmo svarbą Lietuvos ekonomikai, kad tokie objektai kaip „Atostogų parkas“ Žibininkuose turi tapti užsieniečių traukos centrais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas