Pajūrio naujienos
Help
2024 Liepa
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Klaipėdos regione pasirodė netikrų pinigų: ar sugebėtumėte juos atskirti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Užsiaugino sparnus tarptautiniams iššūkiams

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kultūra
  • 2016-04-19

Kaune įvykusiame II Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio tarptautiniame chorų festivalyje ir konkurse Kretingos kamerinis choras „Kristalė“ pelnė sidabro diplomą. Pirmąkart jėgas tarptautiniame konkurse išbandžiusio kolektyvo vadovės Kristinos Rimienės teigimu, choristai pajuto motyvaciją sidabriniais laiptais lipti iki aukso.

Iš gilių chorinės muzikos tradicijų miesto Kauno Kretingos „Kristalė“ sugrįžo su sidabro diplomu.

Pasak K. Rimienės, į konkursą susirinko devyni stiprūs chorai iš Latvijos, Estijos bei Lietuvos. Jų pasirodymus vertino komisijos pirmininkas John Galea iš Maltos, latvis Janis Ozols ir festivalio organizatorius Rolandas Daugėla.

„Tarptautiniuose konkursuose visada nustatomas griežtas pasirodymo laiko limitas, šį kartą – 15 min. Net ir 15 sekundžių užtemptas laikas gali kainuoti balų“, – griežtą konkurso tvarką aiškino K. Rimienė.

Privalomajai pasirodymo daliai iš dviejų galimų J. Naujalio kūrinių kretingiškiai pasirinko kompoziciją „Vasaros naktys“.

„Tai kur kas sudėtingesnis kūrinys negu J. Naujalio „Miškas ūžia“, bet nusprendėme, kad mūsų choras yra gana stiprus ir profesionalus, todėl nepabūgome. Kiti kūriniai, kuriuos atlikome, – Donato Zakaro „In Monte liveti“ bei Vaclovo Augustino „Tėvyne mūsų“, – kalbėjo K. Rimienė, neslėpdama, kad pasirinktas repertuaras – pakankamai sudėtingas. Tai patvirtino ir buvęs „Kristalės“ vadovas, žinomas Lietuvos chorvedys Tomas Ambrozaitis, radęs galimybę sudalyvauti konkursui besiruošiančio choro repeticijoje ir pripažinęs, kad kūrinius kretingiškiai parengė labai gerai.

„Linkėdamas sėkmės jis akcentavo, kad viskas priklauso nuo choristų noro laimėti bei dirigento pastangų. Kaip bus atliktas kūrinys, toks bus ir rezultatas, – teigė K. Rimienė. – Šimtabalėje konkurso sistemoje „Kristalei“ komisija skyrė 86,6 balo, ir tai mums lėmė sidabro diplomą.“

Iki aukso kretingiškių chorui pristigo visai nedaug – auksinius diplomus pelnė 90 ir daugiau balų surinkę kolektyvai.

Svarbus kiekvienas balas

Komentuodamas konkurso rezultatus, Kretingos rajono kultūros centro vadovas Pranas Razmus akcentavo, kad Kaunas – gilių chorinės muzikos tradicijų miestas, todėl pripažinimas šiame mieste – dvigubas pasiekimas.

„O J. Naujalis chorinėje muzikoje man yra tas pats kaip Jonas Basanavičius politikoje – viena ryškiausių asmenybių, – teigė P. Razmus. – Ir vertinant konkursą, galima įžvelgti pozityvių dalykų – jeigu jo dalyviai buvo estai, latviai, lietuviai, komisijos pirmininku tapo nepriklausomas žmogus – tai sveikintina.“

Anot P. Razmaus, tokiuose konkursuose balais nesižarstoma – pasveriama kiekviena smulkmena, net ir rūbas, sceninė kultūra.

„Kiekvienas komisijos narys – skirtingas, todėl ir jų vertinimai skyrėsi. Pavyzdžiui, latvis vienu iš pasirodymų trūkumu įvardijo tai, kad kai kurie chorai po pasirodymo nenusilenkė žiūrovui“, – komentavo K. Rimienė.

Didžiuojasi choristais

P. Razmaus teigimu, aukštas rezultatas šiame rimtame konkurse, vienoje iš chorinės muzikos širdžių, tik įrodo tai, kad K. Rimienė pateisina į ją sudėtas viltis – yra šauni vadovė, gabi dirigentė, puikiai jaučianti sceną.

„O aš didžiuojuosi savo kolektyvo nariais – šio rezultato jie siekė labai užsidegę, aukojo laisvą laiką repeticijoms, paskutinius kelis mėnesius dirbome kaip kumštis. Manau, kad kitą kartą mums pasiseks dar labiau – keliausime iki aukso“, – „Kristalės“ dainininkus gyrė vadovė.

K. Rimienės teigimu, chore be galo svarbus pasitikėjimas ir pagarba jo nariams.

„Pasitaiko chorvedžių, kurie specialiai konkursams į pagalbą pasikviečia profesionalių dainininkų. Aš to niekada nedarau. Manau, kad tai būtų nesąžininga tų žmonių, kurie chorui atiduoda savo laisvalaikį, atžvilgiu. Gerbiu kiekvieną choristą, džiaugiuosi, kad jų gretos yra gausios ir aktyvios“, – kalbėjo K. Rimienė, itin besididžiuojanti choro vyrais – dviem tenorais ir penkiais bosais, atstojančiais ir dvi dešimtis vyrų. – Tikimės, kad vyrų chore atsiras ir daugiau – visada laukiame tų, kurie nori dainuoti išties rimtame Kretingos kolektyve, pasiekti aukštų rezultatų, sudalyvauti ne viename konkurse.“

Birželio 12 d. „Kristalė“ rengiasi dalyvauti Lietuvos Vakarų krašto dainų šventėje, į kurią K. Rimienė pakviesta būti vyriausiąja dirigente ir diriguoti jungtiniam chorui.

„Tai taip pat yra vienas svarbių pripažinimo ženklų“, – įsitikinęs P. Razmus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas