Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Uždarosios akcinės bendrovės „Terekas“ Kretingoje sukurta ir pagaminta PET plastiko taros pūtimo mašina „LITO 4/4 Hot fill“ buvo apdovanota aukso medaliu konkurse „Metų gaminys 2015“ bei pripažinta šių metų Lietuvos mašinų ir įrengimų pramonės inovatyviu produktu.

„LITO 4/4 Hot fill“ PET taros formavimo įrenginys gamina PET tarą, kuri yra atspari karščiui. Šios taros gaminimui yra naudojama speciali technologija, kitaip negu formuojant standartinius PET gaminius. Formuojant karščiui atsparią „Hot fill“ tarą formos kaitinamos iki tam tikros temperatūros, o tara atvėsinama iš vidaus. Ši technologija pakeičia PET ruošinio sienelės molekulinę struktūrą ir sienelė tampa atspari karščiui. Įmonėje buvo atlikta daug bandymų, kokia turi būti presformos temperatūra, kad PET butelio sienelės kristalizuotųsi.

„LITO 4/4 Hot fill“ PET įrangos pranašumas – ji yra universali, skirta ne tik taros šaltiems produktams, bet ir aukštą temperatūrą užpildymo metu atlaikančios taros gamybai. Rinkoje lig šiol nėra kompanijų, gaminančių tokį universalų PET taros formavimo įrengimą. Universali mašina gali dirbti ne tik dviem skirtingomis technologijomis, mašinai yra tinkami visi PET ruošinių tipai su atitinkamu kamšteliu, o tai klientui suteikia galimybę naudoti jam priimtiniausios kainos, dizaino ar svorio ruošinius, nekyla techninių kliūčių pradedant naudoti kito tipo ruošinius. Klientui lankstumo suteikia galimybė koreguoti mašinos lizdų skaičių, – taip PET taros formavimo įrangą galima priderinti prie pilstymo linijos mašinų ir kitų poreikių, o tai ypač aktualu, kai kliento pilstomas produktas pasižymi sezoniškumu. Šių metų auksą pelniusią mašiną „LITO 4/4 Hot fill“ kūrė bendrovės „Terekas“ darbuotojai: konstruktorių vadovas Ignas Barniškis, įrangos surinkimo vadovas Andrius Ruškys, technikos direktorius Robertas Bružas.

Lietuvos metų gaminio konkursas, kurį organizuoja Lietuvos pramonininkų konfederacija, šalyje yra laikomas svarbiausiu, pripažintu verslo bendruomenės konkursu, kasmet įvertinančiu Lietuvos įmonių gaminamą produkciją. Bendrovė „Terekas“ šio konkurso apdovanojimais pagerbiama jau daugelį metų. 1994-aisiais kretingiškių Maksvyčių šeimos įkurta įmonė šiandieną yra pirmoji pasaulyje kompanija, gaminanti PET tarą ir PET taros formavimo įrenginius. Lygiagretus dviejų sričių vystymas bendrovei suteikia pranašumą prieš kitus PET taros ar jos formavimo pūtimo mašinų gamintojus. Plati įmonės produkcijos realizacijos geografija, ją perka tokios kampanijos kaip ICA, „Carlsberg“, COOP, BUNGE, OLVI ir kitos. Bendrovė „Terekas“ eksportuoja apie 50 proc. įmonėje Kretingoje pagamintos produkcijos – PET taros bei PET taros formavimo mašinų.

„Vakarų Lietuvos“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas