Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žvainiai tampa traukos centru

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2015-12-18

Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos mokytojai Vitalijai Valančiutei šie metai ypatingi – ji laimėjo konkursą ir nuo rugsėjo tapo Salantų kultūros centro Žvainių skyriaus renginių organizatore. Veikliai moteriai abu darbus suderinti nesunku, juolab kad abu vienodai patinka.

Rasa Jazbutienė (trečia iš kairės) mokė, kuo prieš žiemos šventes galima papuošti namus.

„Gyvenu Salantuose, pažįstu daugelį iniciatyvių to krašto žmonių. Žvainiuose organizuodami renginius nesiskirstome: čia – bendruomenės, čia – kultūros skyriaus, bet kaip skruzdėlės skruzdėlyną statome kartu“, – sakė ji.

Pirmasis renginys, kurį organizavo, buvo skirtas Pagyvenusių žmonių dienai, kuri sutapo su Mokytojų diena. „Be abejonės, jaudinausi, stovėjau prie lango ir žiūrėjau, ar kas ateis“, – atviravo Vitalija.

Tačiau tas nerimas nepasiteisino: ir žmonių susirinko, ir vakaras praėjo puikiai. Anot pašnekovės, savo kaimų žmones po poros repeticijų linksmino iš naujo susibūręs vokalinis ansamblis, vadovaujamas Antano Žvinklio.

„Mes visi trys – Antanas, „Imbariečių draugijos“ pirmininkė Daiva Stonkuvienė ir aš – esam naujokai, tad džiaugiamės vietos gyventojų palaikymu ir kiekviena, kad ir nedidele, sėkme“, – sakė V. Valančiutė.

Vienas renginių, anot Vitalijos, buvo itin moteriškas: grožio pamokas čia surengė kretingiškė Vida Jablonskienė, 2012 metais konkurse Lietuvoje pelniusi „Misis Elegancijos“ titulą. Imbarės krašto moteris ji mokė makiažo paslapčių, patarė, kokių grožio priemonių kiekviena savo kosmetinėje privalo turėti.

„Į grožio pamokas buvo susirinkę apie 20 dailiosios lyties atstovių, kai kurias į Žvainių kultūros skyrių atvežė jų vyrai. Smagu buvo jausti sutuoktinių nuoširdų pritarimą ir palaikymą, kai jie virtuvėlėje sukosi kaip vijurkai: virė mums kavą, plovė puodelius“, – juokėsi Vitalija.

Jos žodžiais, po renginių daugelis lig tol nepažįstamų dalyvių susidraugauja, pasikeičia telefono numeriais bei adresais, bendrauja feisbuke, tad gyvenimas kaime tampa ir įvairesnis, ir įdomesnis.

Anot pašnekovės, tiek Imbarės krašte, tiek visame rajone yra daug talentingų žmonių, galinčių paskleisti savo gebėjimus kitiems, todėl jie mielai kviečiami.

„Imbariečių draugijos“ pirmininkė D. Stonkuvienė vieną vakarą mokė pasigaminti netradicinių dovanų – suvenyrinių knygų, Raguviškiuose gyvenanti Daiva Gliožerienė – iš saldainių susikurti medžius, pasidaryti lėlę Barbę, iš krepinio popieriaus išsilankstyti gėlę, kūlupėniškės mokytojos Rasa Jazbutienė ir Jolanta Vainušienė – kokiomis įspūdingomis žiemos puokštėmis galima šventėms dekoruoti namus.

„Aš išties turiu idėjų nestokojančių pagalbininkų – puikių šeimininkių, gebančių ir ypatingą girą užraugti, ir pačių keptais gardžiais pyragais renginių svečius pavaišinti, ir vien tik mūsų kraštui būdingų suvenyrų iš linų sukurti. Tai – ir Petronėlė Indriuškienė, ir Gražina Selkauskienė, ir Andžela Dvarionienė, ir dvi Aldonos – Anužienė bei Matevičienė, ir pats seniūnaitis Adomas Gikaras su žmona Sigute, ir Katrytė Puškorienė... Jei ką šiame sąraše netyčia praleidau, teneįsižeidžia, jų – tiek daug“, – juokėsi V. Valančiutė.

Pašnekovė prisipažino, jog jos tikslas – į Žvainių kultūrinį gyvenimą ne tik naujo vėjo įnešti, bet ir puoselėti tai, kas lig tol buvo prasminga ir gražu.

„Čia net Naujieji metai gruodžio 31-ąją prie vaišių stalo buvo sutinkami drauge. Šią tradiciją ir toliau ketiname tęsti“, – sakė V. Valančiutė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas