Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vilniuje įvykusioje V mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodoje „Mokykla 2015“, kurios šūkis – „Mokykla be sienų“, dalyvavo ir edukacinę programą „Kretingos dvaro parko žaliosios vaistinėlės“ pristatė Kretingos muziejaus atstovės.

Kretingos dvaro parko šimtamečių ąžuolų išbarstytų gilių kavos paragavo ir Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kava šalies vadovę vaišino Jurgita Tertelienė (kairėje) ir Roma Luotienė.

Šios parodos partneris – Lietuvos muziejų asociacija, kurios kvietimu kretingiškės muziejininkės ir vyko į parodą. Lietuvos muziejai jau kelerius metus plėtoja „MuMo“, tai yra „Muziejus – mokyklai“, idėją, kurios esmė – padėti mokykloms įgyvendinti Mokyklos be sienų koncepciją – ieškoti, kurti, atrasti, bendrauti neįprastoje aplinkoje ir neįprastais mokymosi būdais.

Kretingos muziejuje taikomą bei vykdomą edukacinę programą „Kretingos dvaro parko žaliosios vaistinėlės“ pristatė programos autorės – Informacijos ir edukacijos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė Roma Luotienė bei Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė. Jų pademonstruotame praktiniame gilių kavos ruošimo užsiėmime dalyvavo ne tik parodos lankytojai – gilių kavos skanavo šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė bei švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, – garbioms viešnioms ši edukacinė programa pasirodė esanti labai įdomi.

„Mūsų užsiėmimas buvo labai populiarus, kadangi norint paragauti kavos, užsiėmimo dalyviams reikėjo patiems atlikti praktines užduotis: išgliaudyti giles, jas sumalti, permalti jau paskrudintas, ir tik tada atėjo eilė degustacijai. Daugumą lankytojų sudarė sostinės mokiniai, kuriuos ir mokėme, ir rodėme, kuo turtingas Kretingos dvaro parkas“, – teigė R. Luotienė ir J. Tertelienė, kurios pasidžiaugė, jog parodoje pavyko užmegzti kontaktų būsimam bendradarbiavimui: Kretingos muziejaus edukacine veikla susidomėjo Klaipėdos miesto bei Plungės rajono mokyklų atstovai.

Parodoje „Mokykla 2015“ dalyvavo 28 Lietuvos muziejai, kurie kruopščiai atrinko naujausias edukacines programas, atitinkančias parodos tematiką – Atradimų laboratorija, Mokytojo profesijos prestižas, Pilietiškumo alėja. „Tikimės, kad susitikimai šiose erdvėse sugriaus stereotipus apie muziejus ir parodys, kokie jie gali būti įdomūs, besikeičiantys ir interaktyvūs“, – dar prieš prasidedant parodai teigė Lietuvos muziejų asociacijos atstovai.

Parodoje veikė kelios erdvės – Atradimų, Istorijos ir meno, Kelionių, Prestižo, Gamtos ir namų. Pastarojoje Kretingos muziejus savo edukacinę programą pristatė kartu su Energetikos ir technikos, Molėtų krašto bei Palangos gintaro muziejais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas