Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Atostogų parkas – nauja poilsio sala pajūryje

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2015-11-10

Praėjusį savaitgalį vos 4–5 kilometrus nuo Baltijos pajūrio nutolusiame Kretingos rajono Žibininkų kaime buvo oficialiai atidarytas Atostogų parkas, veikiantis apkritus metus, vienu metu žiemą galintis priimti apie 400, vasarą – apie 800 lankytojų.

Kiti to neturi

To paties pavadinimo uždarajai akcinei bendrovei „Atostogų parkas“ priklausantis poilsio kompleksas plyti maždaug 6 ha plote. Teritoriją nuo Baltijos jūros vėjų užstoja Palangos miškas. Pajūrį galima pasiekti ir minant dviračio pedalus per mišką vingiuojančiu dviračių taku, ir pėsčiomis.

Atostogų parke Žibininkuose, skirtingai nuo vis dar labai sezoniško Palangos kurorto, turiningai ilsėtis, semtis sveikatos galima visais metų laikais.

Atostogų parko abu segmentai – SPA su viešbučiu ir restoranu „Mėguva Resort“ bei Mėguvos kaimas – papildo vienas kitą. Štai ramybę, gamtos prieglobstį mėgstantys ir nakvynę kaimo rąstiniuose nameliuose pasirinkę poilsiautojai gali nustatytą laiką nemokamai naudotis parko baseinais ir pirčių kompleksu, sumokėję papildomai – įsigyti daugiau SPA, kitų paslaugų. SPA užima apie vieną tūkstantį kvadratinių metrų patalpų, kur teikiama apie 200 skirtingų procedūrų. Dalis procedūrų yra panašios į daromas kituose šalies kurortuose, tačiau čia nemažai ir to, ko kitur nėra.

Parkas pasižymi uždaru geoterminio vandens baseinu, kuriam vanduo imamas iš kilometro žemės gelmės. Mokslininkai nustatė, kad šis vanduo mažina stresą, gerina medžiagų apykaitą organizme. Unikalus, savitų gydomųjų savybių turi parko SPA naudojamas sapropelis, išgaunamas iš Riauškių ežero Šilutės rajone. Atostogų parke gausu pirčių. Vienoje jų – lietuviškoje „Perėnėje“ – pirties ritualų, paslapčių mokys patyręs pirtininkas.

Atostogų parkas Žibininkuose – tai ir nauja pajūrio vandens sporto bazė. Tokios kaip čia – 25 m ilgio – vidaus baseino dar neturi nei Palanga, nei Kretinga. Jau veikia vaikų plaukimo mokykla. Tikimasi, kad ją baigę vaikai baseino nepaliks, tęs pradėtas treniruotes, dalyvaus ir čia organizuojamose varžybose. Į mokyklą priimami vaikai nuo 3 iki 16 metų. Mažieji – nuo pat gimimo iki 3 metukų – vandenį pažinti gali atskirai, jų grupei kartu su mamomis vedamuose užsiėmimuose.

Pasirinkę treniruoklių baseiną sporto klubuose įprastus dviračius mins po vandeniu. Šiame baseine rengiami vandens aerobikos, šokių, kolonetikos, jogos, kiti užsiėmimai, taip pat diskotekos. Vasarą lauke veiks mineralinio vandens baseinas.

Parke bus irklalenčių bazė. Užsiėmimai irkluotojams numatomi ir jūroje.

Šiltuoju metų laiku parko teritorijoje planuojami masiniai renginiai: įvairūs sąskrydžiai, kolektyvų sueigos. Atostogų parkas turi apie 100 žmonių talpinančią konferencijų salę, didesnių ir mažesnių salių pokyliams.

Lietuvos praeitį gaivinančiame Mėguvos kaime pastatyti 29 rąstiniai namai turi lietuviškų medžių pavadinimus. Drebulės skiedromis dengtuose namuose gyventi gali du ir keturi žmonės. Namų vidaus buitis yra šiuolaikiška. Parko svečiai prisiliesti prie lietuvių buities, kultūros paveldo, pažinti čionykštės, praeityje Mėguva vadintos, žemės istoriją galės ir per pamirštus amatus tam skirtuose edukaciniuose užsiėmimuose kaimo gryčioje, troboje, kepyklėlėje, mezgimo ir keramikos dirbtuvėse.

Gavo ES paramą

Bendrovė „Atostogų parkas“ pagal 2011 metais pasirašytas sutartis projektams Žibininkuose „Turizmo ir sveikatingumo centro įkūrimui“ bei „Mėguvos kaimui“ gavo ES paramą: 9,59 ir 8,3 mln. litų. Atostogų parkui statyti buvo panaudotos ir įmonės lėšos. Šiandieną parke dirba apie 70 žmonių, dauguma jų yra iš aplinkinių vietovių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas