Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Grūdus džiovins su šveicariška precizija

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Naujienos
  • 2015-08-04

Penktadienį „Kretingos grūdai“ iškilmingai atidarė apie 600 tūkst. eurų kainavusį šveicariškų technologijų ir vokiško kruopštumo rezultatą – pirmąją Baltijos regione kompanijos „Buhler“ grūdų džiovyklą.

Šveicarų kompanijos „Buhler“ džiovykla, įtaisyta tarp senųjų lenkiškos ir rusiškos, „Kretingos grūdų“ vykdomojo direktoriaus Stepono Baltuonio (kairėje) teigimu, leis palyginti kuo praeitis skiriasi nuo dabarties – mažins ūkininkų eiles, lems geresnį grūdų džiovinimą ir jų priėmimo greitį.

Moderni džiovykla ne tik tausos energiją, paspartins džiovinimo procesus, bet ir gerokai aptirpdys eiles derliaus sezonu: naujosios džiovyklos našumas – 78 tonos per valandą 4 proc. drėgmei sumažinti – gerokai lenkia senosios lenkiškos „Kretingos grūdų“ džiovyklos galimybes, kurios našumas tesiekė 25 tonas per valandą.

„Realiai ji džiovindavo tik 15 tonų per valandą, tad naujoji džiovykla džiovins triskart greičiau, – patikino generalinis „Kretingos grūdų“ direktorius Ovidijus Bartkus. – Kitos tokios džiovyklos nėra ne tik Lietuvoje, bet ir visame Baltijos regione – tai naujausių ir moderniausių technologinių išradimų pavyzdys. Rugpjūčio 10 dieną paleisime ir antrąją, kiek mažesnio našumo „Buhler“ džiovyklą Rokiškyje.“

Anot O. Bartkaus, svarbu ir tai, kad džiovykla pritaikyta džiovinti žirniams ir pupoms, o tai Lietuvoje šiuo metu ypač aktualu.

„Šiemet mūsų šalyje auginama apie 150 tūkst. hektarų žirnių ir pupų. Vadinasi, bus mažiausiai pusė milijono tonų, kurią reiks apdirbti ir išdžiovinti. Žirniai ir pupos yra sunkiau džiovinamos kultūros, kaip ir kukurūzai, o ši džiovykla kaip tik tam labai tiks“, – sakė O. Bartkus.

Projektą įgyvendinusi per rekordiškai trumpą laiką – vos per du mėnesius atsigabenusi įrangą, sumontavusi ją, išliejusi galingus pamatus – „Kretingos grūdų“ komanda, vykdomojo direktoriaus Stepono Baltuoniu teigimu, tapo savotiška daugiau negu 150 metų gyvuojančios šveicarų kompanijos „Buhler“ ambasadore regione.

„Technologijos ir išradimai – šveicarų, bet pati gamyba – vokiečių, – apie naująją džiovyklą kalbėjo O. Bartkus. – Kaip džiovykla veikia, galėsiu patikrinti internetu iš bet kurios vietos – tai leisiančios modernios programos jau instaliuotos.“

Simboliškai pliaupiant lietui, įsigijus šveicariškos kultūros dalelę bendrovės „Kretingos grūdai“ vadovus sveikino „Buhler“ atstovas Baltijos šalims Vaidotas Aleksiūnas, Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrėjus Stančikas, „Linas agro“ Augalininkystės skyriaus vadovas Nerijus Liukenskis, Lietuvos grūdų perdirbėjų asociacijos direktorė Dalia Ruščiauskienė, bendrovės „Pilkasis granitas“ statybos direktorius Alfredas Stropus, Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos rajono skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus, Klaipėdos rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Artūras Česnauskas. Į įmonę, o taip pat ir Kretingos rajoną atėjusiomis investicijomis pasidžiaugė ir rajono valdžios atstovai – meras Juozas Mažeika bei Administracijos direktorius Virginijus Domarkas, – linkėdami naudos ne tik įmonei, bet ir rajono ūkininkams.

Ypatingą padėką „Kretingos grūdų“ vadovai išsakė projekto partneriams – kompanijai „Imlitex holdings“, su kuria bendradarbiauja pusantrų metų.

„Tai yra įspūdingas bendradarbiavimo pavyzdys. Ir Lietuvoje jis nėra dažnas, – kalbėjo „Imlitex Grūdų“ direktorė Asta Vaičiulytė. – Šis projektas tik pirmas žingsnelis tolimesnės gerovės link.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas