Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar gerai laistomos rajono žvyruotos gatvės?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vaikų kūrybą įvertino širdimi

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas
  • 2015-05-01

Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka nušvito vaikų šypsenomis: per dvidešimt mokinių, savo linkėjimus atgyjančiai gamtai išlieję spalvomis ir atrakinę žodžiais, apdovanoti finaliniame vaikų kūrybos konkurso „Giesmė pavasariui“ etape.

Vaikų kūrybos konkurso „Giesmė pavasariui“ laureatais tapo per dvidešimt originaliausių darbų autorių iš aštuonių rajono ugdymo įstaigų.

Pasak Kretingos rajono Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Sonatos Petravičienės, trimis etapais vykusiame konkurse dalyvavo daugiau negu penkiasdešimt vaikų iš aštuonių rajono ugdymo įstaigų: 27 berniukai ir 26 mergaitės. Kuriant eilėraščius, rašinius, įvairiomis technikomis atliktus piešinius, vaikams talkino 24 specialieji pedagogai.

Įtaigiausi ir labiausiai saviti darbai, kuriuos vertino S. Petravičienė, Kretingos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos psichologė Eglė Deksnienė, Pranciškonų gimnazijos dailės mokytoja Liudmila Liaudanskaitė bei Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros sektoriaus vedėja Danutė Žiobakienė, visą balandį eksponuoti M. Valančiaus viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje, o jų autoriai pakviesti į baigiamąją konkurso popietę.

Vienas įdomiausių kūrinių – šimtais mažyčių plastilino rutuliukų išlipdytas spalvingasis Manto Miežečio darbas „Paukščių susirinkimas“.

Diplomai ir padėkos raštai bei rėmėjų įsteigtos dovanos pradžiugino 21 laureatą: Emiliją Pranskevičiūtę ir Edgarą Kirkutį iš Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos, Karoliną Šmitaitę ir Nedą Navajauskaitę iš Simono Daukanto pagrindinės mokyklos, Rimantą Radiką ir Jurgitą Jasevičiūtę iš Grūšlaukės pagrindinės mokyklos, Audronę Aniulytę iš Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos, Gvidą Ilginį, Stasį Pauliką, Agnę Gaudutytę, Akvilę Geležinytę, Edmundą ir Lauryną Šilauskus iš Kartenos mokyklos–daugiafunkcio centro, Aureliją Lekstutytę iš Salantų gimnazijos, Paulių Bartkevičių, Modestą Pocių, Mantą Miežetį, Audrą Viršilaitę bei Almą Jurevičiūtę iš Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, Dominyką Rancių ir Moniką Druskinytę iš Vydmantų gimnazijos. Pagerbti ir vaikams pagelbėję pedagogai.

Anot S. Petravičienės, Kretingos rajono logopedų, specialiųjų pedagogų metodinio būrelio ir partnerių – Kretingos rajono Švietimo skyriaus, Kretingos rajono pedagogų švietimo centro bei M. Valančiaus viešosios bibliotekos – organizuotas konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui pažymėti, jaunimo pilietiškumui ir tautiškumui ugdyti, tačiau ne mažiau svarbus ir paskatinimas, kurį tokie renginiai suteikia vaikams.

Jai antrino „Giesmę pavasariui“ sumaniusios specialiosios pedagogės – metodinio būrelio vadovė, logopedė Angelė Kleinauskaitė ir Vydmantų gimnazijos logopedė Rasa Embrasienė. Pedagogių žodžiais, konkurse atsiskleidę jaunieji kūrėjai – be galo kūrybingi, todėl ir jų darbai turi fantastišką poveikį.

„Galbūt šiems vaikams nebūtinai sekasi mokslai, tačiau jie gali būti labai gabūs kitose sferose – tai ir siekiame atrasti bei auginti“, – sakė R. Embrasienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas