Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sunkmetį įveikę „Kretingos grūdai“ kopia į viršų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2015-04-07
Bendrovės „Kretingos grūdai“ 2014 metų apyvarta viršijo 64 mln. litų.

Akcinė bendrovė „Kretingos grūdai“ šiųmetinį grūdų derlių planuoja pilti ir į naują, pirmą Lietuvoje „Buhler“ firmos grūdų džiovyklą. Be šios – apie 380 tūkst. eurų – investicijos yra ir daugiau ženklų, kurie paneigia per krizę ir vėliau sklandžiusius gandus, kad šiai – vienai didžiausių rajone – įmonei gresia bankrotas.

Augimą skatina partnerystė

Itin modernią Šveicarijos „Buhler“ dukterinėje įmonėje Vokietijoje gaminamą grūdų džiovyklą bendrovė „Kretingos grūdai“, jos vykdomojo direktoriaus Stepono Baltuonio teigimu, įsigyti ryžosi sutarusi su partnere – uždarąja akcine bendrove „Imlitex grūdai“, su kuria dalinsis džiovyklos pirkimo bei statybos išlaidas. Pernai „Kretingos grūdai“ su bendrove „Imlitex grūdai“ pasirašė paslaugų sutartį. Pagal ją „Imlitex grūdai“ tapo „Kretingos grūdų“ elevatoriaus operatoriumi. „Jie nuomojasi visas mūsų įmonės elevatoriaus talpas ir aprūpina mūsų gamybą pašariniais grūdais“, – apie sutarties veikimą aiškino S. Baltuonis. Dėl šios dviejų įmonių partnerystės išaugo „Kretingos grūdų“ paslaugų ir elevatoriaus apyvarta. Nuo praėjusių metų derliaus grūdų priėmimo pradžios iki šiolei į „Kretingos grūdų“ saugyklas supilta ir iš jų išvežta per 100 tūkst. tonų grūdų. Iki naujojo derliaus grūdų supirkimo šis rodiklis dar šoktelės aukštyn.

Keturių „Kretingos grūdų“ džiovyklų našumas šiandieną yra iki 100 tonų per valandą, kai viena „Buhler“ per valandą išdžiovina 78 tonas. Pastačius naująją „Buhler“ džiovyklą įmonė nuo vieno iki kito grūdų derliaus grūdų supirkimą planuoja padidinti iki 150 tūkst. tonų. Per krizę šis rodiklis nebesiekė 100 tūkst. tonų.

„Naujos džiovyklos našumą pajus ir ūkininkai, kai per javapjūtės įkarštį gerokai sutrumpės grūdus atvežusiųjų eilės, kurios nusidriekdavo ir Tiekėjų gatve“, – žadėjo S. Baltuonis. Kalbėdamas apie grūdų džiovyklos „Buhler“ pranašumus, direktorius pabrėžė, jog modernios džiovyklos veikimą mažai lems žmogiškasis faktorius, todėl grūdai nebus perdžiovinami ar nepakankamai išdžiovinti. Džiovykla, lyginant su senosiomis, žymiai – 30-40 proc. – mažiau naudos dujų 1 tonai grūdų išdžiovinti.

Bendrovė „Imlitex grūdai“ maistinius grūdus į „Kretingos grūdų“ talpas superka iš visos Lietuvos ūkininkų. Iš „Kretingos grūdų“ juos išgabena į Klaipėdos uostą. „Mūsų įmonė yra nepajėgi supirkti tiek maistinių grūdų, kad elevatoriaus talpos nuolatos būtų visiškai užpildytos ir nevėluotume atsiskaityti su ūkininkais.

Steponas Baltuonis ir Edita Lukienė įmonėje „Kretingos grūdai“ dirba jau ne vieną dešimtmetį.

Blogo įvaizdžio, kad vėluojame atsiskaityti su ūkininkais, atsikratėme. Jeigu kas nors ir tebegriežia dantį ant „Kretingos grūdų“, tai iš seno įsibėgėjimo, arba yra iš tokių, kurie nepaliauja keikti visko pasaulyje“, – kalbėjo S. Baltuonis.

Supirkdama maistinius grūdus bendrovė „Imlitex grūdai“ turi galimybę aprūpinti „Kretingos grūdus“ ir pašariniais grūdais, kadangi maistinius grūdus auginantys ūkininkai dėl sėjomainos augina ir pašarų gamybai tinkančių ankštinių kultūrų. Be to, kartais prastos kokybės maistinius grūdus ūkininkas priverstas parduoti kaip pašarinius. „Kai bendrovė „Imlitex grūdai“ ėmė tiekti pašarinius grūdus, mums nebereikia kaupti pašarinių grūdų atsargų pašarams gaminti. Šiuo atveju tas bendradarbiavimas generuoja papildomus mūsų įmonės pajėgumus. Tai puikus sinergijos efektas“, – partneryste su bendrove „Imlitex grūdai“ patenkintas S. Baltuonis.

Grūdų džiovykla „Buhler“ bus pastatyta vienos iš keturių dabar veikiančių džiovyklų vietoje. Išmontuota bus labiausiai susidėvėjusi džiovykla. „Džiovyklai – per 30 metų. Ją įsigijome 1995-aisiais. Prieš tai ji jau buvo naudota viename kolūkyje“, – pastebėjo S. Baltuonis.

Pašarais pasiruošę aprūpinti visą Lietuvą

„Pašarus gaminame visų rūšių gyvuliams. Ypač išaugo lesalų paukščiams gamyba bei pardavimas“, – džiaugėsi bendrovės „Kretingos grūdai“ prekybos centrų ir parduotuvių administratorė Edita Lukienė. Ji neseniai sugrįžo iš 20-osios respublikinės parodos „Ką pasėsi 2015“, iš kurios parvežė parodos organizatoriaus – A. Stulginskio universiteto – bendrovei „Kretingos grūdai“ įteiktą prizą už ilgametį dalyvavimą parodoje. „Šiemet parodoje pirmą kartą pajutome, kad mus konkurencingais pripažino ir „Kauno grūdai“ – stipriausias mūsų varžovas. Juos jau lyg ir lenkiame“, – E. Lukienė neslėpė pasididžiavimo savo įmonės darbo rezultatais. Parodoje „Ką pasėsi 2015“ be įprastinio įmonės gaminamo pašarų asortimento „Kretingos grūdai“ pristatė ir du naujus gaminius: pašarą avims ir lesalus putpelėms. „Ruošiamės gaminti pašarus ėriukams. Avių Lietuvoje pastebimai daugėja, jas augina ūkininkai Molėtuose, Utenoje, Ukmergėje, Pakruojyje. Auginti pradėjo ir Žemaitijoje – Telšių krašte“, – teigė E. Lukienė.

Paukščių augintojai ypač noriai perka „Kretingos grūdų“ gaminamus lesalus vienadieniams broileriams. „Nesulaukėme nė vieno nusiskundimo dėl šio lesalo. Nesiskundžia klientai ir dėl kitų mūsų pašarų. Pateisiname savo šūkį: „Kokybės pigiau nenupirksi“, – tvirtino E. Lukienė.

Prasideda paukščių auginimo sezonas. E. Lukienė patikino, jog „Kretingos grūdai“ yra pasiruošę kokybiškais lesalais aprūpinti visą Lietuvą. „Turime visą pilną pašarų viščiukams asortimentą“, – užtikrino ji.

„Kretingos grūdai“ savo gaminamus pašarus pristatys balandžio 16–19 dienomis Klaipėdoje, „Švyturio“ arenoje vyksiančioje parodoje „Mano sodas 2015“. „Parodoje Klaipėdoje dalyvausime pirmą kartą. Nusprendėme, kad ir savam kraštui reikia priminti apie mūsų produkciją“, – sakė E. Lukienė ir pažymėjo, jog parodose gauna svarbią informaciją apie pašarų rinką Lietuvoje, pasitikrina ir savąją rinkos dalį, susipažįsta su naujais klientais.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas