Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Apklausa

Ar išvardintumėte Lietuvos partijas, ar pasakytumėte jų skaičių?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Terekas“ pelnė Vokietijos apdovanojimą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Verslas
  • 2014-06-13

Kretingoje veikianti uždaroji akcinė bendrovė „Terekas“ kartu su dar penkiomis Lietuvos įmonėmis pateko į konkurso „Vokietijos ūkio apdovanojimai Lietuvoje 2014 „Inovacija“ finalą ir buvo apdovanota.

Konkurso „Vokietijos ūkio apdovanojimai Lietuvoje 2014 „Inovacija“ nugalėtojai su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite. UAB „Terekas“ vadovas Juozas Maksvytis – trečias iš kairės.

„Kaip jūs, kaimiečiai, taip prasibrovėt, kai net Klaipėda, Šiauliai nepakliuvo“, - konkurso dalyvių „Terekui“ adresuotais pašmaikštavimais dalijosi įmonės „Terekas“ savininkas ir vadovas Juozas Maksvytis. Konkurse, kurio iniciatorė yra Vokietijos ambasada Lietuvoje, dalyvavo 27 Lietuvos įmonės. Tarp nugalėtojų, be „Tereko“, yra UAB „Altechna R&D“, UAB „Šviesos konversija MGF“, šios abi įmonės įsikūrusios Vilniuje, dar trys prizininkės yra iš Kauno: UAB „Baltec CNC technologies“, NFQ grupė (ji laimėjo pagrindinį 5 tūkst. eurų prizą) ir UAB „Rubedo sistemos“. Įmones vertino komisija, kurią sudarė Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA), Vokietijos ambasados Lietuvoje, Vokietijos ekonominės plėtros agentūros „Germany Trade & Invest“ atstovai.

Į „Tereko“ įmonę Vytauto gatvėje, Kretingoje buvo atvykę aštuoni vertinimo komisijos nariai. „Mes savo inovatyvumą pristatėme kaip verslą. Gaminame ir parduodame technologijas PET (plastiko, – aut. past.) buteliams gaminti. Jeigu klientas nenori technologinės įrangos pirkti, mes jam suteikiame galimybę ja naudotis: už savo kaštus technologinę įrangą pristatome į kliento gamyklą, ten ją instaliuojame, suderiname su pilstymu. Ir PET buteliai, gaminami kliento gamykloje, oriniais transporteriais keliauja iki pilstymo. Kaip mes sakome – nebereikia vežioti oro klientui – įmonėje Kretingoje pagamintų butelių. Nebereikia išlaidų logistikai, transportui, butelių rankomis krauti ant transporterio“, - aiškino J. Maksvytis.

PET butelių gamybos technologijas kurianti ir gaminanti įmonė „Terekas“ komplektuojančias elektronikos, pneumatikos bei kitas detales, servo pavaras, kaitrines lempas perka iš Vokietijos gamintojų. Visa ši produkcija, J. Maksvyčio tvirtinimu, yra užtikrintos kokybės. 75 proc. metalo detalių pasigamina patys ceche Kretingoje.

Vertintojai inovatyviu pripažino „Tereke“ sukurtą ir pagamintą PET butelių gamybos aparatą, kuris gali gaminti 3 rūšių standartų plastikinius butelius, tarp jų – ir 8,2 cm skersmens stiklainio formos. „Tokį aparatą eksportavome į Kanadą. Jis turi paklausą ir Skandinavijoje, NVS šalių rinkose, Vokietijoje, kur įprastai vienas PET aparatas gamina tik vienos rūšies butelius“, – sakė J. Maksvytis.

Vokietijos ūkio apdovanojimą už 2014 metų inovaciją Lietuvoje bendrovės „Terekas“ vadovas J. Maksvytis atsiėmė iš Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų per Valdovų rūmuose šia proga surengtą iškilmę.

Kartu su šiuo pripažinimu bendrovė „Terekas“ gavo nemokamą vienerių metų narystę Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmuose. Mūsų įmonei tai – naujos galimybės plėtoti verslo ryšius, ypač didinti savo pardavimus Vokietijoje“, - pažymėjo J. Maksvytis.

Bendrovės „Terekas“ PET technologijos, įrenginiai yra pelnę ne vieną Lietuvos metų gaminio aukso medalį, „Terekas“ PET produkciją parduoda Lietuvoje ir eksportuoja į 26 pasaulio šalis. Įmonė žengia į polipropileninių gaminių rinką.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas