Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar reikėjo Kretingai BOLT paspirtukų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kyla dar vienas prekybos centras – „Lytagra“

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2014-02-11

„Lytagros“ prekybos centrą Tiekėjų gatvėje stato bendrovė „AVA statyba“ iš Kauno.

Kretingiškiai spėlioja: ką ir kas stato kairėje plento į Palangą pusėje, už geležinkelio viaduko? Čia 1,8 ha žemės sklype šių metų rugsėjo 1 d. turėtų būti atidarytas „Lytagros“ prekybos centras, kurio vidaus prekybos plotas - 3 tūkst. 500 kvadratinių metrų.

Išplės prekių asortimentą

Šalyje ir užsienyje žinoma prekybos ir paslaugų akcinė bendrovė „Lytagra“ Kretingoje jau veikia 17 metų Tiekėjų gatvėje iš Lietkoopsąjungos įsigytose patalpose. Naująjį prekybos kompleksą bendrovė stato šalia įsigytame sklype.

„Dabartinės patalpos yra per ankštos, todėl turime ribotą „Lytagros“ siūlomų prekių asortimentą. Pastate be mūsų yra įsikūrusios dar bene 9 įmonės. Privažiavimas nepatogus. Šių problemų neliks atidarius naująjį prekybos centrą. Centrui pasirinkta vieta yra itin tinkama prekybai žemės ūkio technika, jos atsarginėmis dalimis, statybinėmis medžiagomis, kitais ūkio reikmenimis“, - teigė „Lytagros“ Kretingos padalinio ilgametis vadovas Vincas Petrauskas, pasidžiaugęs, jog klientų, ypač ūkininkų, nestokoja ir šiandieną.

V. Petrauskas dabar vadovauja 5 žmonių kolektyvui, kuris, atidarius naująjį prekybos centrą, turėtų padidėti iki 12 žmonių. „Kretingoje turime gerą darbuotojų branduolį su Vincu Petrausku priešakyje, tai – irgi svarbus veiksnys plečiant mūsų bendrovės veiklą šiame regione“, - „Pajūrio naujienoms“ sakė bendrovės „Lytagra“ generalinis direktorius Adomas Balsys. Direktorius patvirtino, jog naujame prekybos centre klientams bus didesnė ne tik žemės ūkio technikos, bet ypač statybinių medžiagų pasiūla, kurioms dabar pardavinėti ir neužtenka vietos. „Prekybos centro salėse, lauko aikštelėje be žemės ūkio technikos, atsarginių dalių pardavinėsime įvairias statybines medžiagas, metalo produkciją, vamzdžius, statybos įrankius ir kitas ūkiui reikalingas prekes, pvz., žoliapjoves“, - kalbėjo A. Balsys.

„Lytagrai“ prekybos centras Kretingoje kainuos 8,5 mln. Lt be PVM. A. Balsio teigimu, bendrovė „Lytagra“ 2014 metais į plėtrą investuoja 19 mln. Lt, iš kurių 8,5 mln. Lt skirti prekybos centro Kretingoje statybai.

„Šis prekybos centras Kretingoje Lietuvoje „Lytagrai“ bus 24-as. Kretinga yra mano gimtasis kraštas (A. Balsys kilęs iš Salantų, Reketės kaimo, - aut. past.), tačiau čia, lyginant su kitais rajonais, pradėti statybą buvo sunkiausia. Savivaldybėje nebuvome laukiami, nors Kretinga yra žemdirbiškas rajonas, o prekiaujame žemės ūkio technika. Sunkiai skynėmės kelią iki leidimo statybai. 1,8 ha sklypą nupirkome iš kelių savininkų, o Savivaldybėje mus ėmė stabdyti, aiškinti, jog šalia bus degalinė, jeigu ji bus – nuo jos turime nutolti“, - pasakojo A. Balsys, neslėpdamas, jog tikėjosi, kad Kretingos rajono valdžia 8,5 mln. Lt „Lytagros“ investiciją sutiks palankiau. Kaip pavyzdį jis pateikė Marijampolės rajono savivaldybę, kur „Lytagros“ investicinį projektą meras pasitiko išskėstomis rankomis. „Gal todėl, kad Marijampolės meras pats yra ūkininkas, šios savivaldybės noras buvo, kad tik ateitume – stambesnė įmonė, su savo kapitalu, patirtimi“, - sakė A. Balsys.

„Lytagros“ prekybos centrą Kretingoje stato uždaroji akcinė bendrovė „AVA statyba“ iš Kauno. „Lytagra“ ją pasirinko surengusi statybos rangovų apklausą. „Buvome nustebę, kad Kretingoje taip ir neatsirado norinčių imtis statyti šį objektą. Gal Kretingos statybų įmonės stokoja pajėgumų?“ – svarstė A. Balsys.

Konkurencijos nebijo

Lig šiol statybinių medžiagų prekyba Kretingoje verčiasi, lyginant su „Lytagra“, smulkios prekybos įmonės. Ar jos bus pajėgios konkuruoti su „Lytagros“ prekybos centru? Parduotuvės „Midgardas“ Savanorių g., Kretingoje viena iš savininkių Jūratė Matiejauskienė sakė: „Nauji konkurentai visada verčia sunerimti. Aišku, žmonėms bus smalsu. Bent pradžioje, kai tas centras atsidarys, tačiau, manau, jog savi klientai visada grįžta. Be to, mūsų ir profilis šiek tiek kitoks negu Lytagros“.

Dėl „Lytagros“ planų Kretingoje plėsti statybinių medžiagų bei kitų statyboms reikalingų prekių asortimentą, parduotuvės „Gausoja“ Šventosios gatvėje savininkas Arūnas Viršilas nerimauti linkęs nebuvo. „Gal kažkiek pasijaus, kažkokia konkurencija bus, bet mes dirbame lanksčiau, tiesiogiai su gamintojais ir pirkėjais.

Turime nuolatinių klientų. Šalia yra Klaipėda su prekybos centrais, statybinių medžiagų parduotuvėmis, o mes vežame savo prekes pirkėjams ir į Klaipėdą. Ką pasirinks pirkėjas, lems ir aptarnavimas“, - kalbėjo verslininkas.

Edmundas Bružys, Vytauto g., Kretingoje turintis ūkinių prekių ir statybinių medžiagų parduotuvę, buvo įsitikinęs, jog „Lytagros“ 8,5 mln. Lt investicija Kretingos rajonui yra naudinga daugeliu atžvilgių.

Būsimo „Lytagros“ prekybos centro Tiekėjų gatvėje vizualizacija

„Lytagra“ tokiam prekybos kompleksui pasirinko tinkamą vietą – Kretingos pramoniniame rajone, neužkimš miesto papildomais transporto srautais. Jie buvo ir bus didesni už mus, vers mus dar labiau pasitempti, o nuo to laimės pirkėjas, kuris pasirenka parduotuvę. O rajonui investicijos, ypač tokios milijoninės, pramonės zonoje yra labai reikalingos“, - teigė E. Bružys.

*

„Lytagros“ įmonių grupėje dirba 830 žmonių, 2013 m. šios įmonių grupės apyvarta siekė 625 mln. Lt. Bendrovė veiklą vykdo Lietuvoje ir Latvijoje.

Didžiųjų prekybos tinklų parduotuvės Kretingoje:

Maxima“ – Rotušės a. ir Žemaitės al.

„Norfa“ – Klaipėdos g.

„Iki“ – Savanorių g.

Statoma „Norfa“ Šventosios g.

Ruošiamasi statyti: LIDL Žemaitės al., „Rimi“ – Melioratorių g. „Iki“ – Šventosios g.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas