Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingoje daugėja diplomuotų bedarbių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2009-09-08

Įprastas tėvų bauginimas vaikams - jei nesieksi mokslo, galėsi eiti griovius kasti – šiuo laikmečiu prarado prasmę: dabar gi niekam nebereikia nė griovių, o ir aukštasis mokslas nebegarantuoja duonos kąsnio. Statistika parodė, kad rugsėjo pradžioje Kretingos darbo biržoje užsiregistravo gerokai per šimtą specialistų su aukštuoju universitetiniu ar aukštuoju išsilavinimu.

Šią vasarą Kretingoje darbų pagal specialybę su aukštųjų mokyklų baigimo diplomais daugiausiai ieško: 16 verslo vadybininkų, per 20 pardavimų vadybininkų, po 8 geodezininkus ir elektros inžinierius, 6 turizmo vadybininkai, po 5 statybos inžinierius, darželio auklėtojus, pradinio ugdymo pedagogus, po 4 logistus bei interjero ir reklamos dizainerius, po 3 transporto vadybininkus ir teisininkus.

Dirbti pagal specialybę pageidauja ir du lietuvių kalbos specialistai, žemėtvarkininkai, socialiniai pedagogai, skulptorius, muzikos mokytojas, programuotojas, redaktorius, choreografas, viešojo administravimo specialistas bei viešbučio administratorius.

Kretingos darbo biržos direktorės pavaduotojos Virginijos Domeikienės žodžiais, jau nebestebina dėl darbo paieškos besikreipiantys visokias aukštojo mokslo specialybes įgiję asmenys. Kai kurios specialybės, prieš metus - dvejus buvusios itin paklausios, tarkim, vadybininkai ar inžinieriai, dėl krizės šiandien nebėra populiarios. O pedagogų poreikis, jos manymu, mažėja ne vien Kretingoje, bet ir visoje Respublikoje dėl mažėjančio vaikų gimstamumo ir mokyklų uždarymo. Iš viso šių metų rugsėjo 1 dieną buvo įregistruoti 2 tūkst. 374 bedarbiai: 108 asmenimis daugiau, negu praėjusį mėnesį ir 1 tūkst. 947 asmenimis arba 5,6 proc. daugiau, negu pernai tuo pačiu metu. Moterys tarp bedarbių sudaro 40,1 proc., vyrai – 59,9 proc. Asmenys, vyresni negu 50 metų, sudaro 25 proc., jaunimas iki 25 metų – 14,6 proc.

Daugiausiai – 50,7 proc. - bedarbių šį rugpjūtį įregistruota iš paslaugas teikiančių įmonių ir pramonės įmonių – 34,6 proc.

„Negalėtume pasakyti, jog darbo rinkoje visiškai nebėra kaitos: vis dar atsiranda laisvų darbo vietų, ypač medienos ar statybos įmonėse, paklausūs ir tolimųjų reisų vairuotojai, kambarinės, indų plovėjos, - kalbėjo V.Domeikienė. – Darbdaviams pageidaujant, rengiame muges, kurių metu iš daugelio kandidatų jie patys išsirenka tinkamiausius darbuotojus“. Iš viso per rugpjūtį buvo įdarbinta 122 asmenys: iš jų 65 – neterminuotam, 38 – terminuotam darbui.

Nedarbas rugpjūtį Kretingoje siekė 8,2 proc. „Kretinga vis dar išlaiko vieną žemiausių nedarbo rodiklių šalyje: respublikos vidurkis yra 10,1 proc., - teigė V.Domeikienė, patikindama, jog taip yra todėl, kad mūsų miestas ir rajonas yra vadinamajame „auksiniame trikampyje“ – tarp Klaipėdos ir Palangos. – Pusė oficialių mūsų rajono bedarbių - tai asmenys, dirbę gretimuose miestuose. Brangstant transportui ar įmonėms atsisakius nemokamai vežioti juos į darbą, kretingiškiams nebeapsimoka dirbti kaimynystėje“.

Iš viso šiemet per 8 mėn. Kretingos darbo biržoje registravosi 3 tūkst. 363 asmenys. Iš jų 2 tūkst. 374 – bedarbiai, kiti – dirbantys ir ieškantys darbo arba dalyvaujantys Darbo biržos programose.

Iš viso šiemet įdarbinta: 608 asmenys pagal neterminuotas sutartis ir 335 asmenys pagal terminuotas sutartis.

Į Darbo biržos surengtas mokomąsias priemones išsiųsta: rugpjūtį – 38 kretingiškiai, o iš viso nuo metų pradžios – 220 asmenų.

Nedarbo vidurkis Lietuvoje rugsėjį pasiekė 10,1proc. (nuo darbingo amžiaus gyventojų), tačiau atskiruose rajonuose nedarbas yra skirtingas: mažiausias – 2,8 proc. - Neringos mieste, didžiausias – per 12 proc. – Kelmėje, Telšiuose, Mažeikiuose, Šalčininkuose, Ignalinoje.

Nedarbas Kretingoje siekia 8,2 proc., Skuode – 9,1 proc., Palangoje – 7,8 proc., Vilniuje – 9,9 proc., Klaipėdoje – 10 proc.

Didžiausia bedarbiui išmokama pašalpa – 1 tūkst. 41 Lt, mažiausia – 350 Lt.

Bedarbio pašalpos mokėjimo terminas priklauso nuo darbo stažo: ilgiausiai – 11 mėn. – mokama priešpensinio amžiaus asmenims; asmenims, kurių darbo stažas - iki 25 metų, pašalpa mokama 6 mėn.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas