Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vitaminai yra smulkiamolekuliai organiniai junginiai, kuriuos gauname su maistu. Paprastai organizmas vitamino molekulių negamina arba gamina pernelyg mažai. Todėl reikalingomis medžiagomis tenka pasirūpinti valgant vitaminų gausų maistą. Ruduo tokių produktų pateikia apsčiai: soduose jau sunokę obuoliai, užaugusios morkos, kopūstai, burokėliai ir kitos daržovės. Vis dėlto, kartais daug greičiau ir paprasčiau - išgerti vitaminų tabletę. Todėl pašnekovų klausėme:

Liuda Šauklienė:

- Geriu sintetinius vitaminus, tačiau rudenį visuomet stengiuosi „pasikrauti“ ir natūraliais vitaminais: stengiuosi valgyti kuo daugiau natūralių produktų, kuriuose gausu įvairiausių vitaminų ir ypač - vitamino C. Man šis vitaminas yra pats svarbiausias. Jeigu pajaučiu, kad organizmui vien daržovių bei vaisių nepakanka, pradedu vartoti sintetinius vitaminus.

Irena Jašelskienė:

- Nevartoju jokių tablečių, ne tik vitaminų. Visas organizmui naudingas medžiagas stengiuosi gauti natūraliu būdu: visus metus geriu morkų, salierų, obuolių ar kokių kitokių vaisių sultis, labai daug vaikštau. Gyvenu Airijoje – ten kiekvienoje didesnėje parduotuvėje yra sveikų produktų skyrius. Ten nuolat ir perku vaisius, daržoves, todėl esu sveika ir niekuo nesiskundžiu.

Gediminas Pranckus:

- Naudoju tik natūralius vitaminus. Kasdien išgeriu po šaukštą šaltalankių, alyvuogių, kedro ir graikinių riešutų aliejaus. Nevalgau lašinių, nes užtektinai riebalų gaunu iš aliejų – juos pilu ant salotų, ruošdamas maistą naudoju tik kokybišką. Niekur nededu cukraus – vietoj jo naudoju medų, gliukozę ir fruktozę – tai taip pat vitaminų šaltinis.

„Kretingos šeimos medicinos centro“ šeimos gydytojos Augenijos Juknevičienės komentaras:

- Jei žmogus tinkamai maitinasi ir jo organizmas gerai įsisavina naudingas medžiagas, vasarą ir rudenį užtenka ir su maistu gaunamų vitaminų. Būna atvejų, kai pacientas dėl virškinimo problemų negali valgyti daug vaisių ir daržovių – tuomet reikia sintetinių vitaminų. Vis dėlto vėlyvą rudenį, žiemą, pavasarį reikėtų save pastiprinti vaistinėse parduodamais vitaminais, nes mūsų maistas dažnai būna nesubalansuotas, o ir maitinimosi įpročiai ne visuomet teisingi. Ar reikia vitaminų, kiekvienas žmogus turi nuspręsti stebėdamas savo organizmo būklę – ar jam ko nors netrūksta. Geriausia būtų pasitarti su savo gydytoju, nes vitaminų negalima perdozuoti, be to, gydytojas tiksliausiai nustato, kokių būtent vitaminų trūksta. Jei yra galimybė, pavasarį patartina valgyti daug salotų, svogūnų laiškų, gerti dilgėlių arbatą – šiuose produktuose gausu vitaminų. Vasarą, rudeniop daug vitaminų suteikia morkos, obuoliai, uogos ir gausybė kitų lietuviškų vaisių bei daržovių. Atsargiai žiūriu į atvežtinius vaisius, nes į gydytojus kreipiasi pacientai, išberti nuo citrusinių vaisių, arbūzų, bananų. Nežinome, kaip užsienietiški vaisiai yra užauginti, todėl geriausias vitaminų šaltinis – pačių soduose bei daržuose užauginti produktai.

Kalbino Diana JOMANTAITĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas