Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Lietuviškos žolės: ir sveikatai, ir grožiui

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Sveikata
  • 2009-07-03

Lankydamasi Kretingoje ir kalbėdama apie žmogaus sveikatą bei grožį, žolininkė Adelė Karaliūnaitė sakė, kad žmogaus sveikata priklauso ir nuo vandens, kurį vartojame, ir nuo oro, kuriuo kvėpuojame, ir net nuo vidinio mūsų pačių nusiteikimo.

- Rytą reikia mokėti net atsikelti, prižadinti kūną darbams,- sakė žolininkė.

Be oro žmogus gali išgyventi tik keletą minučių, todėl, kokiu oru žmogus kvėpuoja,- labai svarbu. Tačiau dažnai į tai niekas nekreipia dėmesio. Anot žolininkės, gaila, kad oras nenusidažo ir niekas nemato, koks užterštas jis gali būti.

Dabar biokurui auginami dideli rapsų plotai, kurie ne kartą purškiami chemikalais. Šie, susimaišę su žiedadulkėmis, tvyro ore. Važiuojant pro tokius laukus matosi pakilęs žiedadulkių debesis. Žiedadulkės kimba prie plaučių ir burnos bei nosies gleivinių. Sutrikdoma antinksčių veikla, prarandamas imunitetas.

Tradicinėms plaučių ligoms gydyti žolininkė pataria vartoti plautės ir liepžiedžių arbatas.

Kalbėdama apie inkstų veiklą, žolininkė siūlė prisiminti kadagių uogas. Jos skatina šlapimo išsiskyrimą ir mažina uždegimą. Esą sveika per dieną suvalgyti po 4 kadagio uogas. Tačiau reikėtų stebėti, ar oda nepradėjo kvepėti kadagiais. Pajutus kvapą, jų nebevalgyti, kad nepakenktume inkstams. Kadagio uogos veikia ir kaip dezinfekuojanti priemonė.

Jau senovėje žmonės žinojo pirties daromą įtaką sveikatai. Žolininkės nuomone, pirtyje reikėtų pertis ne atskirai moterims ir vyrams, o visiems kartu.

Tik gerai nusiprausęs ir išsivanojęs pirtyje, žmogus gali išskirti tikrą savo natūralų kvapą.

Žolininkė juokaudama sakė: „Kai aplinkui visi vyrai kvepia vienodu dezodorantu ar odekolonu - sunku užuosti tau skirtąjį“.

Pertis reikėtų ne tik tradicinėmis beržų vantomis, kurių lapuose yra eterinio aliejaus, vitamino C, raugų bei kitų žmogaus organizmui reikalingų medžiagų, bet nepamiršti ir vantų iš liepos. Šios vantos ypač tinka moterims - jos stiprina moteriškąsias galias. Liepų vantos šalina galvos skausmą, gerai veikia kepenis. Jos tinka ir norintiems numesti svorį, nes skatina prakaitavimą. Periantis liepų vantomis, oda tampa gražesnė ir skaistesnė.

A.Karaliūnaitė įsitikinusi, jog nereikėtų nuvertinti ir paprasto šulinio, negilios filtracijos vandens. Nereikėtų žavėtis ir atvežtu mineraliniu vandeniu. Žmogus be vandens gali išbūti 7 paras. Tačiau per parą reikėtų išgerti ne mažiau kaip litrą vandens. Arbata nepakeičia paprasto geriamo vandens.

Vaistažolės, užplikytos tirpsmo vandeniu, bus veiksmingesnės.

A.Karaliūnaitės nuomone, didelę įtaką žmogaus sveikatai turi tarpusavio bendravimas. Geros emocijos žmogų padaro ne tik gražesnį, bet ir sveikesnį. Nuo gerų emocijų gali ištirpti ir organizme esantys akmenys.

Žmogus turėtų rūpintis ne tik savo išore, bet ir sveikata. A.Karaliūnaitė tai siūlė daryti naudojant įvairių žolių tepalus, antpilus, arbatas. Nereikia jų ieškoti svečiose šalyse. Pačios geriausios tos, kurios auga mūsų pievose, pamiškėse ar darže.

Žmogus, norintis būti sveikesnis tiek kūnu, tiek dvasia, turėtų keisti ir savo mąstyseną.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas