Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Medicinos centrai įsivedė savo įmokas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Sveikata
  • 2009-06-23

Redakcijai laišką atsiuntę kretingiškiai piktinasi, kad, nors Lietuvoje gydymas yra nemokamas, mokesčiai prasideda vos užsukus į poliklinikų registratūrą. Registracijos mokesčio reikalaujama “Kretingos šeimos klinikoje” ir “Kretingos šeimos medicinos centre”. Medicinos įstaigų vadovai teigia, kad įsivesti mokestį buvo priversti dėl sumažėjusio finansavimo.

Redakcijai laišką atsiuntę kretingiškiai piktinasi, kad, nors Lietuvoje gydymas yra nemokamas, mokesčiai prasideda vos užsukus į poliklinikų registratūrą. Registracijos mokesčio reikalaujama “Kretingos šeimos klinikoje” ir “Kretingos šeimos medicinos centre”. Medicinos įstaigų vadovai teigia, kad įsivesti mokestį buvo priversti dėl sumažėjusio finansavimo.

“Gydausi “Kretingos medicinos centre”. Norint apsilankyti pas gydytoją nebeužtenka užsiregistruoti. Dar reikia sumokėti tris litus. Kartą paklausiau, už ką toji rinkliava. Tačiau registratūroje dirbusi darbuotoja man to nepaaiškino, tik pasakė, kad tokią tvarką sugalvojo įstaigos vadovai. Pacientai šią rinkliavą vadina kavine. Matyt, šie pinigai renkami darbuotojų kavai. Ir neaišku, kiek dar tas mokestis augs”, - pasakojo savo pavardės nenorėjusi viešinti moteris.

Pasak jos, tokia rinkliavos sistema neteisinga: žmogus moka mokesčius valstybei, kuri ir išlaiko pirminės sveikatos priežiūros įstaigas. “Kam tada mokėti milžiniškus mokesčius valstybei, jei kas kartą atėjęs į polikliniką vis tiek turi susimokėti?” - svarstė moteris.

“Kretingos šeimos klinikoje” vadinamasis registracijos mokestis yra imamas daugiau negu metus, “Kretingos šeimos medicinos centre” – įvestas gegužės pirmąją.

“Mokestį imame už tas sąnaudas, kurių mums neapmoka ligonių kasos. Tai yra: popierius, kitos kanceliarinės priemonės, kompiuteriai, darbas. Ligonių kasos apmoka tik paslaugas, už kurias mūsų pacientai ir nemoka. Kadangi nesame Savivaldybės finansuojama įmonė, akcininkų sprendimu nutarėme įvesti mokestį, kuris padengtų išlaidas, kurių mums niekas neapmoka”, - sakė bendrovės “Kretingos šeimos klinika” direktorė Alma Albužienė.

Ji paaiškino, kad ne kiekvienas vizitas pas gydytoją yra mokamas. “Pacientas yra registruojamas vadinamajam vienam epizodui. Už jį žmogus susimoka, užvedamas specialus lapas. Jame pažymime, dėl ko pacientas lankosi pas gydytoją. Jei pacientui dėl tos pačios priežasties vėl reikia pas daktarą, iš naujo registracijos mokesčio jis nemoka. Tačiau, jei, sakykim, tą pačią savaitę pacientas nori eiti pas kitą gydytoją, jau dėl kitų tyrimų ar apžiūros, tada jis vėl turi susimokėti registracijos mokestį”, - kalbėjo A.Albužienė.

Anot jos, gyventojus piktinantis faktas, kad tris litus susimokėti reikia net ir dėl tokios smulkmenos, kai tereikia išsirašyti vaistų, yra neteisingai suvokiamas.

“Bet kokiu atveju, prieš tai, kai pacientui išrašomi vaistai, jį turi apžiūrėti gydytojas. Kadangi pas jį reikia užsiregistruoti, savaime suprantama, imamas registracijos mokestis. Esame ne vienintelė pirminės sveikatos priežiūros įstaiga, kuri įsivedė tokį mokestį. Jį taiko daug kas”, - sakė A.Albužienė.

Bendrovės “Kretingos šeimos medicinos centras” direktorė Augenija Juknevičienė patvirtino, kad jų įstaigoje taip pat įvestas registracijos mokestis – trys litai. Centro vadovė teigė, kad registracijos mokestį buvo priversti įvesti tam, kad išgyventų.

“Šiais metais finansavimas įmonei sumažėjo 15-16 procentų. Įvestas registracijos mokestis neskirtas vien kanceliarinėms išlaidoms. Daugiausia išlaidų reikalauja tyrimai, procedūros, atlyginimai darbuotojams. Registracijos mokestis neužpildo tuščios nišos, tačiau yra reikalingas, kad išgyventume”, - kalbėjo A.Juknevičienė.

Pasak jos, neteisinga sakyti, kad gydymas yra nemokamas: valstybė nėra pajėgi finansuoti visos medicinos įstaigų teikiamų paslaugų kainos.

“Tai - tik simbolinis mokestis. Tris litus mūsų pacientai turi sumokėti kartą per mėnesį. Sergančiųjų vis daugėja, o finansavimas – mažėja, tad esame priversti imti tą mokestį”, - sakė A.Juknevičienė.

Kol kas vienintelė poliklinika, kuri neima mokesčio už registraciją, yra Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centras. Tačiau čia taip pat laukiama permainų.

“Ketiname įvesti 2 -3 Lt mokestį, nes ligonių kasos neskiria pinigų registracijai, dokumentams tvarkyti. Mokestį imsime už gydymosi etapą – epizodą. Šis mokestis turėtų sudrausminti pacientus, nes būna atvejų, kuomet žmogus išsirašo receptinių vaistų, bet per skirtą laiką jų nenusiperka. Tuomet vėl iš naujo registruojasi, taip užimdamas eilę, dėl tokio paciento vėl reikia pildyti registracijos dokumentus”, - sakė Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Irena Narmontaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas