Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Vos prieš penkerius metus Kretingoje pastatyti vandens valymo įrenginiai sugedo – dėl avarijos programinėje įrangoje kretingiškiai jau antrą savaitę kenčia nepatogumus: netikėtai dingsta vanduo arba susilpnėja srovė.

Jau praėjusią savaitę kretingiškiai pastebėjo, kad porą kartų skirtingu paros laiku iš čiaupų nebebėga vanduo. Tačiau tik šią savaitę, kai tokia pati situacija vėl ėmė kartotis, laikraštyje pasirodė bendrovės „Kretingos vandenys“ įspėjimas ir atsiprašymas, kad dėl avarijos vandens tiekimas ir vėl gali nutrūkti. Gedimas pasirodė esantis daug rimtesnis, negu manyta iš pradžių. „Kai praėjusią savaitę staiga nutrūko vandens tiekimas, manėme, kad avariją netrukus likviduosime. Pradėjome ieškoti gedimo. Iš pradžių galvojome, kad tai – mechaninis ir vienkartinis gedimas. Todėl spaudoje apie tai nepranešėme. Tačiau paaiškėjo, kad tik penkerius metus veikianti sistema sugedo daug rimčiau. Tai – rimta problema, palietusi visą Kretingos miestą“, - sakė bendrovės „Kretingos vandenys“ direktorė Irina Vigelienė.

Bendrovės gamybos vadovas Ričardas Daubara paaiškino, jog avarija įvyko vandens valymo programinėje įrangoje: automatiniu režimu dirbanti sistema netikėtai pati išsijunginėja.

„Vanduo Kretingos mieste buvo dingęs keletą kartų – ir dieną, ir naktį. Kaskart vandens nebūna apie pusvalandį – kaip galėdami greičiau stengiamės vėl jį įjungti“, - kalbėjo R.Daubara.

I.Vigelienė teigė, kad Kretingoje nėra kvalifikuotų specialistų, todėl programuotojus pakvietė iš Vilniaus.

Programuotojai su remontui reikalingomis detalėmis bendrovėje turėjo apsilankyti ir vakar. Tikimasi, kad šią savaitę įrenginiai vėl funkcionuos be trukdžių.

Į redakciją skambinę žmonės skundėsi ne tik dėl dingusio vandens, bet ir dėl jo kokybės. Staiga vėl pradėtas tiekti vanduo iš čiaupų tekėjo rudas – su geležies priemaišomis.

„Išsijungus sistemai ir prapuolus vandeniui, vėl reikia pakelti vandens lygį. Kartu su vandeniu vamzdžiuose pakyla ir nusėdusios rūdys. Taip yra visame pasaulyje, ir nieko negalime padaryti. Geležies kiekis, avarijos metu patekęs į geriamąjį ir buityje naudojamą vandenį, nebuvo didelis: kelioms minutėms palikus atsuktą čiaupą, nešvarus vanduo nubėga“, - sakė R.Daubara.

Pasak specialisto, vienintelis būdas išvengti vandens su rūdimis – namuose pasistatyti filtrą.

Gyventojams nuostolių dėl nekokybiško vandens bendrovė „Kretingos vandenys“ nekompensuoja, nes tai – avarijos padariniai.

„Kai kurie gyventojai po sistemos išsijungimo buvo priversti nuleisti rudą vandenį. Tačiau galimybių kompensuoti už nekokybišką vandenį nėra. Šiuo metu nagrinėjame visas galimybes, kad miestas be vandens būtų kuo trumpiau, jei sistema staiga vėl išsijungtų“, - teigė I.Vigelienė.

Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus vedėjas Raimundas Kontrimas patvirtino, kad Lietuvoje kompensacijų dėl avarijos metu patiekto nekokybiško vandens nėra.

„Jei šalinant avarijos padarinius į buityje vartojamą vandenį patenka nedidelis kiekis nešvarumų, šiuo atveju – rūdžių, patirti nepatogumai nekompensuojami. Žinoma, bendrovei galima parašyti pretenzijas dėl skalbimo mašinose rūdžių sugadintų rūbų ar nekokybiško vandens. Tačiau nekokybiškas vanduo atitekėjo dėl avarijos – neprognozuojamo dalyko, tad reikia atsižvelgti ir į tai. Nuo avarijų niekas nėra apdraustas“, - kalbėjo R.Kontrimas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas