Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasakojo apie „baltųjų apykaklių“ nusikaltimus

  • Dovilė SIMAITYTĖ
  • Teisėtvarka
  • 2009-06-19

Kretingos rajono savivaldybės komisija, atsakinga už korupcijos prevenciją, užvakar susitiko su Leonu Barišausku, kuris vadovauja STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyriui. Jis kretingiškiams pateikė pasiūlymų, kaip „skaidrinti“ Savivaldybės darbą.

STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas akcentavo, kad visuomenės nepakantumas labai svarbus, užkertant galimybę kyšininkavimui.

„Korupcijos atvejus yra sunku nustatyti, nes abi pusės – ir sumokėjusi, ir kyšį priėmusi – lieka patenkintos. Tarsi nėra nukentėjusiųjų – ne taip, kaip vagystės ar sumušimo bylose. Todėl korupcijos bylos kartais vadinamos „baltųjų apykaklių nusikaltimais“ – jas tiriant laukia ilgi ir sunkūs tyrimai“, - kalbėjo L.Barišauskas, kuris papasakojo apie korupcijos prevenciją bei jos daromą žalą valstybei.

Pasak L.Barišausko, vienas populiariausių būdų „plauti pinigus“ – organizuoti viešuosius pirkimus. L.Barišausko skaičiavimais, Lietuvoje šiuo būdu beveik 3 milijonai litų per dieną išplaukia kyšiams.

„Iš apklausų matyti, kad neskaidriausi konkursai yra organizuojami statybų, energetikos, susisiekimo, sveikatos priežiūros bei informacinių technologijų sektoriuose“, - sakė L.Barišauskas.

Sprendžiant iš visuomenės apklausų, dažniausiai gyventojai užuominų apie pageidaujamą kyšį ar dovaną sulaukia iš Kelių policijos pareigūnų, Žemėtvarkos skyriaus specialistų bei medikų.

Pastebima: kuo skurdesnė šalis, tuo didesnė korupcija.

L.Barišauskas paneigė kalbas, kad STT pareigūnai yra paperkami. Anot jo, toje pačioje tarnyboje dirbantys žmonės nežino apie vieni kitų atliekamus tyrimus, o viskas fiksuojama duomenų bazėje, iš kurios duomenis pašalinti yra neįmanoma.

L.Barišauskas pasidžiaugė, kad mūsų rajono Savivaldybės Korupcijos prevencijos komisijoje dalyvauja ir visuomenės atstovai Laima Grigaitienė bei Antanas Algirdas Leonavičius. Šiai komisijai priklauso ir Dalia Katauskienė, Edmundas Valantiejus, Vanda Kašėtienė, Juozas Pelionis, Jolita Vaickienė bei Antanas Puodys.

L.Barišauskas mūsų rajono komisijai turėjo įvairių pasiūlymų, pavyzdžiui: viešųjų pirkimo konkursų kontrolė ar „vieno langelio“ Savivaldybėje įdiegimas. „Vienas langelis“ – kai prašymai pateikiami vienam Savivaldybės darbuotojui, o šis juos perskirsto atsakingiems specialistams. Tokiu būdu neleidžiama interesantui su jais bendrauti tiesiogiai. Tuo pačiu – sunkiau ir juos papirkti.

L.Barišauskas pasiūlė organizuoti antikorupcinį mokymą naujiems Savivaldybės darbuotojams bei tiems, kurie nėra apmokyti.

L.Barišauskas pasigedo komisijos, kovojančios su korupcija, įvardintų atliktų darbų bei pasiektų rezultatų, numatytų pagal veiklos programą.

STT pareigūno manymu, Kretingos rajono savivaldybei būtų pravartu įsteigti pašto dėžutę ar elektroninę prieigą, kad gyventojai anonimiškai galėtų pareikšti nusiskundimus dėl korumpuotų valdininkų.

Kretingos rajono savivaldybė internetinėje svetainėje skelbia „karštosios linijos“ telefono numerį -75119. Paskambinus šiuo visą parą veikiančiu telefono numeriu galima anonimiškai pranešti apie galimus kyšininkavimo atvejus Kretingos rajono savivaldybėje.

L.Barišauskui paklausus, kas koordinuoja šį telefoną, komisijos nariai negalėjo tiksliai paaiškinti ir pažadėjo šį reikalą išsiaiškinti.

Mūsų rajone nėra nė vieno Savivaldybės darbuotojo, nubausto už korupciją.

Į klausimą „Ar teko susidurti su korumpuotais valdininkais Kretingos rajono savivaldybėje?“ „Pajūrio naujienų“ internetinėje svetainėje per tris dienas 59 proc. skaitytojų atsakė „Taip“.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas