Kretingos kiokiušin karatė „Shodan“ mokyklos atstovai šalies kata čempionate pasiekė svarių pergalių.

Kėdainių arenoje vyko Lietuvos vaikų kata – kovos technikos demonstravimo rungties – čempionatas. Šiose varžybose startavo 385 sportininkai iš 25 Lietuvos karate klubų, tarp jų – ir Kretingos kiokušin karatė „Shodan“ mokyklos sportininkai, kurių pergalės svariai prisidėjo prie bendros komandinės pergalės. „Kretingiškiai jau ne pirmus metus įrodė, kad gali garbingai kovoti aukščiausio lygio varžybose“, – teigė klubo vadovas ir vienas trenerių Lukas Kubilius.

Lietuvos čempionato vyriausiųjų U-14 vaikų grupėje individualioje kata rungtyje čempione tapo ir aukso medalį iškovojo Kamilė Einikytė. Pirmoje kovoje ji įveikė varžovę Mariją Romaškaitę (klubas „Saulės Ženklas“), o finalinėje kovoje čempionės titulą iškovojo įveikusi Viltę Rupšytę iš „Shori“ klubo. U-12 amžiaus grupėje komandinėje kata rungtyje čempionais tapo merginų komanda: Eva Jundulaitė, Greta Vaitekūnaitė ir Kamilė Ilgaudaitė. Pirmoje kovoje jos įveikė karatė klubo „Shin“ vaikinų komandą, antroje kovoje merginos laimėjo prieš „Shodan“ vaikinų komandą (E. Venckų, P. Berezijų ir S. Eirošių). Finalinėje kovoje Kretingos „Shodan“ karatė mokyklos auklėtinės susirungė su karatė klubo „Takas“ merginomis – teisėjų sprendimu, pergalė ir aukso medaliai atiteko kretingiškėms.

Toje pačioje amžiaus grupėje individualioje kata rungtyje sidabro medalį laimėjo Kamilė Ilgaudaitė. Pirmoje kovoje ji laimėjo prieš Mildą Pečeliūnaitę („Sostinės karatė mokykla“), o antroje kovoje įveikė Gabrielę Skačkauskaitę („Takas“). Finalinėje kovoje prieš Godą Ruokytę (klubas „Okinava“) teisėjai pergalę paskyrė varžovei.

Komandinėje kata rungtyje U-14 amžiaus kategorijoje sidabro medalius laimėjo mišri Kretingos „Shodan“ auklėtinių komanda: Kamilė Einikytė, Juozas Jonkus ir Tautvydas Salys. Pirmoje kovoje šodaniečiai įveikė mišrią Klaipėdos karatė klubo „Okinava“ komandą, o antrą kovą laimėjo prieš Vilniaus karatė klubo „Saulės ženklas“ merginų komandą. Finalinėje kovoje, teisėjų sprendimu, pergalė atiteko karatė klubo „Okinava“ vaikinų komandai.

Karatė kiokušin „Shodan“ vadovas L. Kubilius, treneriai Laurynas Vaičikauskas, Aivaras Baltmiškis, Dovydas Martišius, Erika Rukšėnaitė ir Žygimantas Šniaukas ne tik pasidžiaugė pasiektais rezultatais šiame čempionate ir kiekvienu jame dalyvavusiu „Shodan“ mokyklos auklėtiniu – svarbu yra tai, kad sportininkai skyrė nemažai laiko pasirengti čempionatui, buvo rengiamos papildomos treniruotės.