Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pasidalino gerąja įtraukiojo ugdymo patirtimi

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2024-04-05

Specialiojo pedagogo kabinetą atidarius: (š kairės) psichologė Renata Jasevičienė, rajono Švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus vedėja Vaidota Vaišienė, Marijono Daujoto progimnazijos direktorės pavaduotoja Jūratė Račinskienė, specialioji pedagogė-logopedė Šarūnė Venckuvienė, Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė, specialioji pedagogė Renata Galdikienė.

Vykdant Lietuvos „Tūkstantmečio mokyklų“ pažangos programą Marijono Daujoto progimnazijoje įrengtas specialiojo pedagogo kabinetas su sensorine erdve, įsigyta informacinių kompiuterinių technologijų ir specialiųjų priemonių švietimo pagalbos specialistams. Siekiant pasidalinti šia gera žinia mokykloje buvo surengtas gerosios patirties seminaras „Kelyje į sėkmingą mokyklą kiekvienam“, skirtas specialiesiems pedagogams ir psichologams.

„Vienas svarbiausių įtraukiojo ugdymo principų – kad kiekvienas mokinys gali patirti sėkmę, ir šis principas siejamas su personalizuotu kiekvieno mokinio ugdymu, atitinkančiu kiekvieno vaiko ugdymosi galias ir poreikius. Mokyklos užduotis – sukurti sąlygas, kad kiekvienas mokinys, turintis unikalų ugdymosi kelią, galėtų juo eiti pasitikėdamas savimi ir būti motyvuotas“, – Marijono Daujoto progimnazijos direktorė Raimunda Viskontienė akcentavo, kad mokykla yra pasirengusi dalintis savo praktine patirtimi, žiniomis, kalbėti apie veiksnius, turinčius įtakos sėkmingam įtraukiajam ugdymui įgyvendinti. Anot progimnazijos vadovės, įtraukusis ugdymas jau yra prasidėjęs, procesai vyksta: „O tokie seminarai, kaip šis, suorganizuotas mokykloje, ir yra skirtas tam, kad mažiau klystume, kad lengviau būtų įveikti iššūkius, susijusius su įtraukiuoju ugdymu.“

Iš „Tūkstantmečio mokyklų“ pažangos programos lėšų įrengtas specialioj pedagogo kabinetas su sensorine erdve – tai pagerintos sąlygos skirtingų gebėjimų mokiniams ugdyti, ir šis kabinetas niekada nebūna tuščias, mokiniai kelią į jį suranda ne tik per pamokas.

Seminare, kuriame dalyvavo 30 specialiųjų pedagogų ir psichologų iš Kretingos ir kaimyninių savivaldybių, ne tik buvo aptarti veiksniai, lemiantys sėkmingą įtraukųjį ugdymą – seminaro dalyviai stebėjo praktines veiklas, o vėliau jas ir aptarė, dirbo darbo grupėse.

Atviras veiklas pristatė specialioji pedagogė Renata Galdikienė, specialioji pedagogė-logopedė Šarūnė Venckuvienė, psichologė Renata Jasevičienė. Jos teigė, kad įtraukusis ugdymas nebėra naujovė, tačiau eiti tuo keliu nėra lengva, todėl pagalbos mokiniui specialistai noriai siekia naujų žinių ir dalinasi savo patirtimi. „Kalbame apie darbo metodus ir būdus, kaip prieiti prie mokinio, kad jis norėtų kreiptis pagalbos, akcentuojame emocinį ryšį tarp mokinio ir pedagogo, ir pasidžiaugiame, kad esame komanda, galinti tai pasiekti“,– kalbėjo pagalbos mokiniui specialistės, pasidžiaugusios, kad mokiniai vis labiau įgyja sąmoningumo ieškoti pagalbos patiems, o ne stumtelėjus tėvams ar mokytojams.

Specialistės teigiamai įvertino naująjį kabinetą, kuris ne tik palengvins jų darbą, bet ir mokiniams suteiks nusiraminimo, saugumo jausmo – mokiniai žino, kad progimnazijoje yra vieta, kur galima ramiai pabūti ir kur jie bus išgirsti, suprasti. „Tobulėjame pačios, o stiprėjanti mokyklos bazė nuteikia optimistiškai“, – teigė viena programos „Kelyje į sėkmingą mokyklą kiekvienam“ vadovių R. Galdikienė.

Marijono Daujoto progimnazijoje specialiesiems pedagogams ir pagalbos mokiniui specialistams yra įrengti 3 kabinetai, mokykloje ugdoma 80 skirtingų gebėjimų vaikų.

„Kiekviena mokykla yra unikali, todėl pasirenkami skirtingi įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo modeliai“, – Marijono Daujoto progimnazijos direktorė R. Viskontienė vylėsi, kad mokyklos specialistų pristatyta praktinė patirtis paskatins ir kitų mokyklų pedagogus analizuoti, tobulinti įtraukties procesus, švietimo pagalbą skirtingų gebėjimų mokiniams, paskatins stiprinti mokytojų ir švietimo pagalbos mokiniui specialistų tarpusavio bendravimą, komandinį darbą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas