Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Po prezentacijos: (iš kairės) Raimonda Laureckienė, Jurgita Petraitienė, dr. Agnė Kudarauskienė, dr. Dalia Martišauskienė, Dalia Švelnienė ir Rita Andrijauskienė.

„Prezentacija nuteikė optimistiškai – puiki darbo atmosfera, bendruomenių susiliejimas mums yra gera žinia“, – toks buvo švietimo, mokslo ir sporto viceministrės dr. Agnės Kudarauskienės atsakas į Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro direktorės dr. Dalios Martišauskienės pateiktą informaciją apie teigiamus pokyčius, kurie įvyko prie šio profesinio mokymo centro prijungus buvusią Kretingos technologijos ir verslo mokyklą.

Mokymo programos – ir senos, ir naujos

Be D. Martišauskienės, su šioje mokymo įstaigoje viešėjusiomis viceministre dr. A. Kudarauskiene ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Profesinio mokymo skyriaus patarėja Dalia Švelniene susitiko ir bendravo Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filialo direktorė Jurgita Petraitienė, Gimnazijos ir jaunimo skyriaus vedėja Raimonda Laureckienė, Profesinio skyriaus vedėja Rita Andrijauskienė.

„Abi skyriaus vedėjos turi ilgametę darbo patirtį, filialo direktorė 8-erius metus dirbo Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykloje, tad ši komanda, prie mūsų centro prijungus buvusią Kretingos technologijos ir verslo mokyklą, ėmėsi darbų tęstinumo, įnešė daug ryškių pokyčių. Žinoma, vadybinei komandai darbų buvo gerokai daugiau, bet sprendimas – teisingas, mokykla keičiasi, ir visi kartu siekiame bendrų tikslų“, – kalbėjo D. Martišauskienė, akcentuodama tai, kad mokyklos pertvarka nesukėlė problemų dėl mikroklimato, santykių, kad susijungus mokykloms pavyko susitarti dėl mokinių stipendijų, reglamento ir kitų dalykų, kad jaučiama darbuotojų motyvacija, geri santykiai, puiki nuotaika.

Šiuos mokslo metus Klaipėdos Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro Kretingos filiale pradėjo 505 mokiniai, dabar jų sumažėję iki 471-o. „Didžiausią sumažėjimą dėl objektyvių priežasčių patiriame suaugusiųjų klasėse“, – paaiškino direktorė.

Po reorganizacijos, perėjus prie bendro finansų valdymo, viešųjų pirkimų organizavimo, kitų reikalų, buvo optimizuotas ir etatų skaičius. Šiuo metu Kretingos filiale dirba 71 darbuotojas, iš kurių 13 – administracijoje, 33 mokytojai, 2 profesionalią pagalbą teikiantys specialistai, 23 – aptarnaujančio personalo.

Atnaujintas hibridiniam mokymui pritaikytas patalpas apžiūrint.

Filiale sėkmingai vystomos inžinerijos ir inžinerinių profesijų mokymo programos: automatinių sistemų eksploatavimo mechatroniko, automobilių mechaniko, transporto priemonių remontininko, krovininių transporto priemonių priežiūros specialisto. „Vis labiau populiarėja mechatroniko profesija. Mums padeda Kretingoje veikianti įmonė „Terekas“, kuri priima mokinius praktikai, padeda, pamoko, pataria dėl mokymo proceso“, – bendradarbiavimu su verslo objektu pasidžiaugė D. Martišauskienė.

Populiarumo neprarado ir virėjo profesija, kurios 50 metų gyvuojančioje mokykloje buvo mokoma nuo seno.

Atiduodant duoklę žemės ūkiui, Kretingos filiale vystomos dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo ir dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo mokymo programos. „Nors viešojoje erdvėje Kretingos rajonas dažnai įvardinamas kaip žemės ūkio kraštas, nepasiteisino žemės ūkio darbuotojo programa – pabandėme, suradome stiprių specialistų, diskutavome su Ūkininkų sąjungos Kretingos skyriumi, tačiau jaunuoliai nepanoro rinktis šios profesijos“, – apgailestavo D. Martišauskienė, tačiau atkreipė dėmesį, kad sėkmingai vyksta suaugusiųjų mokymas: traktorininkų, ūkininkų, rengiamos kitokios veiklos.

Ji išsamiai pristatė ir profesinio mokymo centro dalyvavimą įvairiuose šalies ir tarptautiniuose projektuose.

Optimizavo turtą, įdiegė naujovių

Sujungus dvi profesines mokyklas, iškilo poreikis optimizuoti turimą mokyklos turtą. Šiais metais Turto bankui bus perduoti 2 Kretingos filialo gręžiniai, siekiant juos išardyti ir nugriauti, taip pat – vienas garažo kompleksas, dėl kurio laukiama Vyriausybės nutarimo. Turto bankui prieš dvejus metus perduotas bendrabutis, pateiktas pasiūlymas dėl dalies filialo bendrabučio ir dalies katilinės pastato perdavimo Turto bankui, tačiau šis dalimis perimti pastatų nesutinka.

Aptardama teigiamus pokyčius, D. Martišauskienė akcentavo, kad pavyko akredituoti Ūkininkavimo pradmenų mokymo programą – pernai apmokyta 50 ūkininkų, įdiegti psichologo, socialinio pedagogo, mokytojo padėjėjo pareigybes, įrengtas šiuolaikinis Suaugusiųjų mokymo skyrius, pritaikytas hibridiniam mokymui. „Tai buvo Profesinio skyriaus vedėjos Ritos Andrijauskienės idėja, kuri labai pasiteisino: nesusirinkus daugiau mokinių, jie mokosi tam pritaikytose erdvėse, jeigu jų daugiau – einama į klases“, – kad resursai taupomi apdairiai, kad mokomasi šiuolaikiškai, pastebėjo direktorė.

Mokyklai pavyko atlikti ir daugiau darbų: išasfaltuotas pagrindinis privažiavimo kelias, įrengtas užtvaras, mokinių ir mokytojų pastangomis suformuoti nauji želdiniai, suremontuoti ir apšiltinti nesandarūs ir vandenį praleidžiantys filialo aktų ir sporto salių stogai, nupirkti 2 kieto kuro katilai ir jiems priklausanti įranga, dėl visos bendruomenės saugumo instaliuotos 4 kameros, o sklandžiam mokymo procesui užtikrinti – įdiegtos naujos belaidžio ryšio technologijos Wi-Fi.

Numato spręsti problemas

„Tačiau dar turime problemų, kurioms spręsti ieškosime finansavimo šaltinių, telksime savo pačių lėšas“, – viešnioms iš ministerijos kalbėjo D. Martišauskienė.

Mokymo centro pastangomis numatoma teikti paraišką dėl praktinio mokymo dirbtuvių ir mokomojo pastato apšiltinimo – tam preliminariai reikėtų beveik 4 mln. Eur. Numatoma dalyvauti ES projekte dėl kokybiško mechatronikų ir krovininių transporto priemonių specialistų praktinio mokymo, kuriam reikalinga šiuolaikiška įranga: vilkikų mokymo įrangai įsigyti – per 900 tūkst. Eur, pramonės revoliucijos 4.0 mokomajai mechatronikos sistemai ir kitoms priemonėms – 943 tūkst. Eur, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pateikta 142 tūkst. Eur paraiška filialo pastatą pritaikyti žmonėms, turintiems negalią. Išskirtinio dėmesio reikalauja Kretingos filialo sporto ir aktų salės – jų remontui reikėtų maždaug 300 tūkst. Eur, būtinas ir filialo bendrabučio sanitarinių mazgų ir virtuvių einamasis remontas, pareikalausianti ne mažiau kaip 240 tūkst. Eur.

„Mums svarbu, kad mokymo sąlygos atitiktų naujausius standartus. Šalyje 44-ios profesinės mokyklos turi filialus, bet mes atsižvelgiame į tai, ką būtiniausia reikia padaryti šiandien“, – apžiūrėjusi Kretingos filialo sporto, aktų sales, viltingai nuteikė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė A. Kudarauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas