Pajūrio naujienos
Help
2024 Birželis
Pi 3101724
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Parodoje – šiek tiek erotikos ir pasąmonės blyksnių

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Kultūra
  • 2018-03-02
„Vienas esame realistas, kitas – simbolistas, ir vienas kitą papildome“, – parodos atidarymo metu kalbėjo kretingiškiai dailininkai Odilė ir Gediminas Bytautai.

Kretingos muziejuje atidaryta kretingiškių menininkų Odilės ir Gedimino Bytautų kūrybos darbų paroda „Vibracija“. Ceremonijos metu Dailės skyriaus vedėja Danutė Šorienė šią parodą, kuri veiks iki balandžio 2-osios, pavadino intriguojančia, galinčia pritraukti daug lankytojų.

Vienas kitą papildo

Odilė eksponuoja 14 nedidelio formato ant gofruoto popieriaus keliais sluoksniais tapytų erotinių gamtos ir mistinės dvasios persmelktų moters figūrų, o Gediminas – ryškių spalvų abstrakčius savo išgyvenimus, nuotaikas.

„Esame labai skirtingi – aš realistė, o vyras – simbolistas, tarpusavyje nekonkuruojame, o vienas kitą įkvepiame ir papildome. Mūsų darbai įdomiai žiūrisi vienoje salėje“, – parodos atidarymo metu pasidžiaugė Odilė.

Ji – dailininkė profesionalė, studijas baigusi Kijevo Michailo Boičiuk dekoratyvinių menų institute. O G. Bytautas iš profesijos yra filosofas, ne vieną knygą išleidęs poetas, muzikos kūrėjas, tapybos ir grafikos mokėsi privačiai.

„Todėl aš visada ir sakau, kad Klaipėdoje jis labiau žinomas kaip nuolat į kultūros renginius kviečiamas poetas, o čia, Kretingoje, – kaip dailininkas“, – atviravo iš Kauno kilusi O. Norvilaitė-Bytautienė. Menininkų pora gyvena ir kuria G. Bytauto senelio sodyboje Klibių kaime, nuolat rengia parodas net ir pačiose atokiausiose Lietuvos vietovėse.

„Kartais, atrodo, ten nėra nei kelio, nei takų, o vis tiek žmonės susirenka paveikslų pažiūrėti“, – džiaugėsi jie. Šiuo metu O. ir G. Bytautų paroda vyksta ne tik Kretingoje, bet ir Skuode.

Nors už lango žiema, ryškių spalvų Gedimino darbai ir Odilės apnuogintų moterų paveikslai ekspozicijų salėje alsuoja pavasariu.

Abstrakcijas diktuoja pasąmonė

Abu menininkai dirba skirtinga technika. Odilė tapo guašu ir akvarele, o Gediminas – aliejiniais dažais bei markeriais ant drobės, naudojant fiksatorių. Tokia technika iki šiol Lietuvoje, ko gero, dirba jis vienintelis. Pirmieji bandymai markeriais buvo ant popieriaus lapo, vėliau kūrinius sumąstė „perkelti“ ant drobės, ir tai pavyko. Su G. Bytauto simboliais viena Lietuvos dizainerė pabandė sukurti drabužių liniją. Į šios parodos atidarymą Gediminas atvyko specialiai vilkėdamas originaliomis jo paties sukurtomis abstrakcijomis išmargintus dizainerės padovanotus marškinius, Odilė – tokią pat suknelę.

„Kurti markeriais – sudėtinga, ilgai trunkanti ir kantrybės reikalaujanti procedūra“, – atviravo menininkas. Anot jo, aliejiniais dažais tapyti kur kas lengviau – galima kūrinį šiek tiek pakoreguoti, užtepti kitą sluoksnį, o naudojant markerius to nepadarysi – galioja tik vienas vienintelis bandymas. Koks transcendentinis kūrinys kada išeis, ką pasąmonė padiktuos, Gediminas iš anksto nežino.

Į parodos atidarymą susirinkusiems svečiams menininkas paskaitė savo eilių iš naujai parengtos dar neišleistos jo poezijos knygos „Melancholijos“. Dvi G. Bytauto knygos išėjusios anksčiau – 2007-aisiais „Mano paties evangelija“, o 2011-aisiais – „Už stiklo sienų“.

Daugiau:Wowshop


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas