Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Esate patyrę tą jausmą, kai mokaisi visą vakarą, o iš ryto vis tiek tuščia galva? Nenusiminkite, tai dar nereiškia, kad jūs - neprotingas, greičiausiai tiesiog nemokate mokytis.

Ką pataria psichologas?

Norint mokytis efektyviai, tai yra, pasiekti kuo aukštesnių rezultatų, reikia kuo geriau paskirstyti turimą mokymosi medžiagą ir laiką. Kretingos pedagoginės-psichologinės tarnybos psichologė Rimantė Gedrimienė pataria mokymąsi padalyti į keturis etapus: persiskaityti medžiagą porą kartų, paskui pasikartoti viską po dviejų valandų, dar kartą - tos dienos vakare ir po dviejų dienų.

„Iki atsiskaitymo - tik viena diena? Tada ją turite išnaudoti protingai. Prie ilgesnio mokymosi geriau nesėsti ką tik grįžus iš mokyklos. Verčiau papietaukite, pailsėkite, pasimankštinkite, užsiimkite kitokia mėgstama veikla - tada geriau veiks protas. Tačiau nenukelkite mokymosi į vėlų vakarą – protinis darbas prieš miegą reiškia prastą nakties poilsį ir neproduktyvų rytdienos darbą“, - sakė R.Gedrimienė.

Anot psichologės, mokantis reikia mokėti atsirinkti tai, kas svarbiausia, nes, kai gauname daug informacijos, geriausiai atsimename tik jos pradžią ir pabaigą.

Patartina mokymosi eiga: peržvelkite informaciją nesigilindami, kad susidarytumėte bendrą vaizdą, vėliau perskaitykite nuosekliai ir pasiryškinkite svarbiausius dalykus, po šiek tiek laiko pasikartokite tai, kas svarbiausia. Kartoti reikia garsiai, įsivaizduokite, kad atsakinėjate per pamoką. Monotoniško kartojimo, liaudiškai – „kalimo“, rezultatai menkesni, todėl būtina keisti kartojimo būdus: panaudoti garso ir vaizdo priemones bei keisti aplinką.

„Kas dar svarbu mokantis? Pertraukos. Žmogus maksimaliai susikaupęs gali būti iki 30 minučių, po to reikia padaryti nors 5 minučių pertrauką. Po 2 valandų mokymosi patartina pailsėti ilgiau – apie pusvalandį ir vėliau mokytis jau kitos specifikos dalyko: kalbą keisti matematika ir panašiai. Ne mažiau svarbūs ir aplinkiniai veiksniai. Šviesa turi kristi iš kairės pusės arba iš priekio, kambaryje turi būti pakankamai gryno oro - nei per karšta, nei per šalta. Reikia įsisąmoninti, kad proto darbas priklauso nuo likusios kūno dalies funkcionavimo, tad negalima pamiršti „tos kitos dalies“. Vertėtų praustis bent kartą per dieną – visą kūną. Nesijuokite, žmogus švariu kūnu kur kas geriau pailsi ne tik fiziškai, bet ir protiškai. Geriau pailsi - našiau dirbi“, - įsitikinusi R.Gedrimienė.

Ką pataria bendraamžiai?

Iš patirties galima pasakyti, kad kai labai ilgai mokaisi, gera išeiti pasivaikščioti, pavedžioti augintinį. Tokie pasivaikščiojimai ypač padeda prieš miegą – per naktį išsiilsi kaip kūdikis ir rytą pradedi su gera nuotaika. Pozityvumas labai svarbus, neverta jaudintis dėl kiekvieno kontrolinio darbo, svarbiausia – žinios, o ne pažymys dienyne. Nuotaikai pakelti galima klausytis mėgstamos muzikos. Beje, geriau įsiminti mokymosi medžiagą padeda, jei ją išdainuoji pagal pasirinktą melodiją – ir linksma, ir naudinga.

Paruoštukai – taip pat puikus mokymosi būdas. Sakysite – nesąžininga? Gi nebūtina juo pasinaudoti per pamoką. Svarbiausia - kad ruošiesi jį darydamas. Kol renki paruoštukui medžiagą – puikiai pasikartoji ir, jei stropiai dirbi, tau jis nebereikalingas – viską jau būni įsiminęs.

Ūla BENDIKAITĖ

"P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas