Pajūrio naujienos
Help
2015 Sausis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še310172431
Se4111825
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 87 %
Naktį1°C debesuotumas 100 %
Apklausa

Ar yra iš ko rinkti merą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Skaitytojų dėmesiui! Kviečiame Jus užduoti klausimų kandidatams į Kretingos rajono savivaldybės merus. Kandidatų paprašysime atsakyti į tuos klausimus, kurie surinks daugiausia skaitytojų balsų. Būkite aktyvūs ir savo klausimais prisidėkite prie visuomenės nuomonės apie būsimą Kretingos rajono vadovą formavimo.

Virginijus Domarkas

+7- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+2- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+3- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+1- Ar dar vis galėtumėte iš eilės išvardinti visas politines organizacijas kurioms priklausėte ir kiek tai užimtų laiko?

+2- Ar nepanaudotos Savivaldybės lėšos Šventosios gatvės šaligatviams perkeltos į 2015 metų biudžetą?

+19- Pagal kokius prioritetus pasirenkate remontuoti gatves mieste.Nesuprantama, kodėl pagrindinės arterijos, tokios kaip Vilniaus gatvė, Žemaitės alėja,Jablonskio,Šventosios yra tragiškos būklės, bet pilama nauja danga kažkur Basanavičiaus gale, tvarkoma Žalgrio gatvė, išasfaltuota atkarpa link Jūsų namų ties Raguviškiais per tiltą.Ar Jūs pats kada vaikštote po Kretingą sovietų laikų sudėtais šaligatviais?Nes einant per juos galima nusisukti kojas.Dar vienas klausimas apie automobilių parkavimą.Ar ketinate ir jei atsakymas teigiamas,tai kada konkrečiai spręsite automobilių parkavimą mieste? Nes žmonės gyvenantys tiek centre, tiek mikrorajone jau nebeturi kur statyt automobilių,Kiemai užgrūsti,auto stovi ant šaligatvių ir tt.Siūlyčiau nepasididžiuoti ir vieną vakarą skirti ekskursijai po Kretingą.Garantuoju pamatytumėte daug nepadaryto darbo, nors esate tiesiogiai atsakingas už jį.

+1- Norėčiau paklausti kokių partijų nariu buvote? Kodėl keitėte partijas?

+4- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi,nes musu balsas rajono valdziai giliai dzin.!!!

+12- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus saktinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+2- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+7- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+2- Laba diena. Gyvenu Melioratorių gatvėje. Kažkada buvo sakyta, kad tankiai gyvenamas rajonas bus aplenkiamas sunkiasvorių automobilių. Buvo sudarytas planas. Jis turėjo praeiti pro Dupulčius. Šiandien toje gatvėje bijau pereiti gatvę, nes ir pėsčiųjų perėjos nėra ties Minijos gatve . Visi rėkiam, daug autoįvykių su pėsčiaisiais, bet patys kalti. Todėl klausiu, kada bus apvažiavimas, nekliudant Melioratorių gatvės? Virgi, būsiu už Tave, jei atsakysi. Gero darbo

+4- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+3- Ka ir kodel noretumet pakeisti Kretingoje?

Juozas Mažeika

+7- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+6- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+3- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+3- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+13- Jau senokai esate miesto valdžioje, pasiekėte aukščiausią valdžios laiptelį - mero kėdę.Sutikite, turėjote daug galimybių pakeisti miesto veidą,pritraukti naujų įmonių ir sukurti naujų darbo vietų, sutvarkyti pagrindines miesto gatves, apšviesti perėjas, išspręsti automobilių parkavimo problemas,pastatyti visų taip laukiamą sporto kompleksą.Bet visa tai neigyvendinta.Ar Jums neatrodo, kad laikas būtų užleisti kandidato vietą jaunesniam , energingesniam, įdėjų ir gabumų turinčiam žmogui?Kokiu tikslu vėl brendate i tą pačią upę, jei jau kartą nepavyko?Nejaugi asmeniniai interesai aukčiau eilinių kretingiškių?

+2- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo Mere !

+14- Viešai deklaravote, kad Jums rūpi turizmo vystymo Kretingoje reikalai, bet per dvi savo kadencijas nesugebėjote mieste įrengti nuorodas ar rodykles, kurios nukreiptų miesto svečius ir turistus į lankytinus Kretingos turizmo objektus, visoje Lietuvoje garsų muziejų Tiškevičių rūmuose.Ar tai yra grandiozinis projektas,kuriam reikalingi ES pinigai? Prašau paaiškinkite kretingiškiams, kuo remiantis nuo dalies NT mokesčio rajono Taryba atleido vieną miesto privataus kapitalo įmonę, kurios apyvarta didesnė nei visas miesto biudžetas, o jos vienas iš vadovų yra rajono Tarybos narys.Negi čia neįžvelgėte jokio interesų konflikto, kai TS-LKD partijos, kuriai Jūs atstovaujate, rinkimų programoje numatyta kovoti prieš korupciją, taip pat deklaravote, kad ginsite viešąjį interesą. Juk už tuos beveik 129 000lt., kurių neteko miestas ir jo žmonės, galėjote mieste įrengti rodykles ir nuorodas, padedančias svečiams ir turistams orentuotis mieste, taip pat atlikti kitus miesto tvarkymo darbus.Kas Jus įpareigojo lengva ranka ir už kokius nuopelnus privačiam kapitalui dovanoti miestiečių pinigus, kurių taip visiems trūksta?

+19- Viešai deklaravote, kad Jums rūpi turizmo vystymo Kretingoje reikalai, bet per dvi savo kadencijas nesugebėjote mieste įrengti nuorodas ar rodykles, kurios nukreiptų miesto svečius ir turistus į lankytinus Kretingos turizmo objektus, visoje Lietuvoje garsų muziejų Tiškevičių rūmuose.Ar tai yra grandiozinis projektas,kuriam reikalingi ES pinigai? Prašau paaiškinkite kretingiškiams, kuo remiantis nuo dalies NT mokesčio rajono Taryba atleido vieną miesto privataus kapitalo įmonę, kurios apyvarta didesnė nei visas miesto biudžetas, o jos vienas iš vadovų yra rajono Tarybos narys.Negi čia neįžvelgėte jokio interesų konflikto, kai TS-LKD partijos, kuriai Jūs atstovaujate, rinkimų programoje numatyta kovoti prieš korupciją, taip pat deklaravote, kad ginsite viešąjį interesą. Juk už tuos beveik 129 000lt., kurių neteko miestas ir jo žmonės, galėjote mieste įrengti rodykles ir nuorodas, padedančias svečiams ir turistams orentuotis mieste, taip pat atlikti kitus miesto tvarkymo darbus.Kas Jus įpareigojo lengva ranka ir už kokius nuopelnus privačiam kapitalui dovanoti miestiečių pinigus, kurių taip visiems trūksta?

+12- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+3- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+7- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+3- Laba diena. Kur pasiklydo apvažiavimas, suprojektuotas ,, rusų laikais" Melioratorių gatve. Mes gyvenam triukšme.

+2- Kokią ateitį numatote švietimo srityje(15-20 metų)?

+25- Laba diena noriu paklausti ,kodėl tik prieš rinkimus mus paprastus žmones prisimenat, kodėl tik ir agituojat , kad balsuotumėm už jus, ka gero padarėte paprastiems žmoniems

+5- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+3- Ilgai prasėdėjai mero kėdej ir niekada nesprendėt kelio Nasrėnai- Gedgaudžai padengimo asfaltu, mums jau tas kelias įgryso iki kaulo. Jau aplinkiniai kaimai turi asfaltus, kada nes galėsim tuo pasidžiaugti.

Dalia Martišauskienė

+6- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+5- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+0- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+2- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spęsti pirmiausia?

+7- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+2- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+0- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo

+4- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+2- Laba diena. Man patinka Jūsų nuostatos rajono klausimais. Bet nieko negirdėjau apie Melioratorių gatvės apvažiavimą, kuris buvo numatytas. Kur jis dingo? Net perėjos nėra ties Aušros, Minijos gatvėmis. Vasarą vėliau grįžus baisu pereiti, nes prasideda drogų kovos. O mes gyvenam su vaikais, kurie atostogaudmi irgi pasibūna ilgiau.

+1- Kokią ateitį numatote švietimo srityje(15-20 metų)?

+3- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+6- Norėčiau Jūsų paklausti,jei užimtumėte taip trokštamą vietą Savanorių gatvej, ar pasikeistų mieste kelių būklė?Tikiuosi matote, kad ji sparčiai blogėja.Gal net jau tapo prasčiausia visoj Lietuvoj.Kitas klausimas, automobilių parkavimas tiek mikrorajone tiek centre.Kaip manote, kokių pokyčių reikia?Ką manote apie verslą ir investicijas.Kodėl jų nėra?Per visą nepriklausomybės laiką nieko nepastatyta miestiečiams,visi padaryti projektai kainuoja tūkstančius, bet lieka neįgyvendinti.Ar teisinga, lengva ranka nubraukti mokesčius turtingoms įmonėms, jei pinigų biudžete pastoviai trūksta?

+13- Kodėl jus Žvainiuose nepakalbėjot su susirinkusiais žmonemis , o tik išdalinote lapelius kas tokia esate. Bet su kai kuriais išvažiavote aptarti rinkimų į kitą vietą.Dar nebudama mere jau rušiuojate žmones.Kur ta žmonių merė.

Jolita Vaickienė

+4- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+7- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+4- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+5- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+20- Jumis kretingiškiai pasitikėjo ir išrinko į seimą, atstovauti jų interesus.Bet per tuos kelis metus mieste niekas nepasikeitė.Nieko naujo nepastatyta ar suremontuota.Eidama administracijos direktoriaus pareigas, žadėjote ,dar 2013 metais, suremontuoti Žemaitės alėjos atkarpą nuo ligoninės iki antro šviesoforo.Įrengti turbo žiedą ir išspręsti intensyvų eismą, kur per dieną, minėtu keliu, pravažiuoja tūkstančiai transporto priemonių.Deja jau 2015, bet pokyčių nėra.Kitas klausimas.Buvote tarybos narė, adm. direktorė, dabar seimo narė, norite būti mere....Kodėl Jūs taip mėtotės ir nebaigiate pradėtų darbų?Gal reiktų sustoti kažkurioje pozicijoje , išsikelti tikslus ir jų siekti? Nepamirškite, kad pastovumas, tai žmonių pasitikėjimas, o jį prarasti galima greitai.

+4- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi,nes musu balsas rajono valdziai giliai dzin.!!!

+23- Jūsų frakcija rajono Taryboje buvo vienintelė, kuri pasisakė prieš utopinį bibliotekos projekto įgyvendinimą, viršijantį miesto poreikius ir neturint tam reikalingų lėšų. Ar išrinkta mere pagarsinsite šio projekto atsiradimo Kretingoje istoriją,kas ir kodėl ,,stūmė" šį projektą, inicijuosite jau panaudotų lėšų auditą. Kokius matote šios problemos sprendimo kelius?

+9- Jūsų frakcija rajono Taryboje buvo vienintelė, kuri pasisakė prieš utopinį bibliotekos projekto įgyvendinimą, viršijantį miesto poreikius ir neturint tam reikalingų lėšų. Ar išrinkta mere pagarsinsite šio projekto atsiradimo Kretingoje istoriją,kas ir kodėl ,,stūmė" šį projektą, inicijuosite jau panaudotų lėšų auditą. Kokius matote šios problemos sprendimo kelius?

+12- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+15- Logiškai mastant, jei Jus išrinks meru,turėtumėt iš savo lėšų apmokėt rinkimų išlaidas į atsilaisvinusįą seimo nario vietą. Kitaip sakant turite gražinti lėšas kurios buvo išleistos Jūsų išrinkimui į seimą.Ar sutiktumėte tai padaryti?

+3- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+3- Kokiame amziuje Bajoru gyventoju daugiabuciai sulauks miesto vandentiekio bei kanalizacijos tinklu???...Trys metai gyvename tik pazadais is vandentiekio atstovu--negi belieka prasyti ziniasklaidos pagalbos ir paviesinti si miesto skauduli visai Lietuvai?.Kitokio problemos sprendimo gyventojai nebeturi..laukiame atsakymo

+6- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+2- Laba diena. Kada bus apvažiavimas Melioratorių gatve? Išprotėsim vasarą nuo dragų triukšmo. Gero darbo.

+9- Jūsų rinkiminėje programoje prieš Seimo rinkimus nuskambėjo pažadas mažinti Seimo narių skaičių. Kodėl nevykdote pažadų?

+5- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+3- Ar,Jūs, priimdami naujus narius į partijos gretas pažiūrite į tų žmonių pajamų deklaracijas.Kalbu apie Kretingą.Nes kai kurie asmenys turėdami įmones išvis nemoka mokesčių valstybei, o pajamų gauna kelis tūkstančius per metus.Tikriausiai suprantate, kad tai nerealu?Kaip manote, gal vertėtų atydžiau vertinti kandidatus, juk jie atstovauja ne tik patys save?

Almantas Skruibys

+3- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+9- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+3- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+4- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spęsti pirmiausia?

+15- Kodėl "Stakretoje" statybininkams moka dvigubai daugiau algos negu pas jumi?

+13- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+4- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+7- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+4- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+4- Perziurejus jusu deklaracija, joje matyti menesines pajamos apie 2500 litu.Bet vertybiniu popieriu turite uz puse milijono.Tai klausimas butu toks, kaip sugebejote is tokios menkos algos prisipirkti popieriu uz tokia ispudinga suma?Kitas klausimas, jei jusu alga gan vidutiniska, kaip direktoriaus,, tai kiek uzdirba jusu darbuotojai?

+3- Aš dirbdamas eiliniu darbuotoju įmonėje (aišku, ne jūsų) sumokėjau mokesčių dvigubai daugiau nei jūs. Kaip galėtumėte paaiškinti tokį fenomeną, kad įmonės generalinis direktorius sumoka juokingus mokesčius valstybei? Galbūt jūs algą gaunate vokelyje? Ar tikrai manote, kad galite vadovauti miestui?

Jurijus Petrovas

+1- Kokia jūsų vizija dėl rajono švietimo įstaigų tinklo? Aiškiai ir konkrečiai - kokia mokykla kokias klases turėtų turėti ir kada tai bus.

+9- Ar numanote kada vaikams statysite riedlenčių aikštelę? Ją žadate statyti jau kelis metus, bet vis jokių rezultatų. Kur jie ateina, ten juos išvaro. Kada numatomas planas ją statyti? Kiti miestai šias aikštes turi, o Kretinga - ne!

+3- Ar pritartumėte tiesioginiams seniūnų rinkimams?

+5- Kokias konkrečiai svarbiausias tris problemas mieste imtumėtės spręsti pirmiausia?

+8- Norint kurti žmonių gerovę (kažką pastatyti, suremontuoti atnaujinti ir t.t.), reikalingos papildomos lėšos. Kaip bus didinamos savivaldybės pajamos? Kaip bus skatinamas investicijų pritraukimas, naujų įmonių kūrimas? Ar, tiesiog, bus didinami mokesčiai?

+4- Norėčiau, kad visi kandidatai atsakytų, kokias jie mato Lietuvos žemės ūkio problemas?

+12- Ar spresit kretingoje vokeliu problema? Kodel pasiskundus darbo inspekcijai, kad puse atlyginimo mokama kaip priedas, nera reaguojama?

+3- Ką padarėte, kad iš Kretingos nedingtų aukštosios mokyklos?

+3- KIek jūsų ikurtų bendruomenių ar įkurtų draugijų yra ir kokiose jūs nesat pirmininkas iš kur jūsų toks siekimas valdžios, bet ne darbas žmonėms,o tik naudojimasis padėtim ir siekimas naudos sau?

+4- Ponas Petrovai, jusu deklaracija atspindi 4550 litu pajamu per metus.Mokesciu kaip ir nemokejote.Galima spresti, kad siekdamas mero kedes norite paprasciausiai "pasipinigauti", turbut sunku pragyventi metus su tokiom pajamom?

(914) 2015-01-27

Vėl mirtis ant geležinkelio bėgių

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Įvykis

Vakar apie 18 val. Kretingoje, ties viaduku važiuojant į Palangą, žuvo ant geležinkelio bėgių sėdėjęs 45-erių gyvenamosios vietos neturintis vyras. Šalia nelaimėlio buvęs dviratis – sumaitotas.

Pasak Kretingos policijos komisariato viršininko Arūno Merkelio, į uostamiestį važiavusio keleivinio traukinio Radviliškis–Klaipėda mašinistas buvo blaivus. Galimybių sustabdyti traukinį jis nebeturėjo.


Žinia apie sprogmenį – nevykęs pokštas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kaip įtariama, neblaiviam asmeniui pranešus apie bibliotekoje neva padėtą sprogmenį, prie pastato sulėkė visos gelbėjimo tarnybos, policijos automobilis blokavo Vilniaus gatvę, sustabdė eismą.

Sekmadienį pavakarę į Bendrąjį pagalbos centrą paskambinęs pilietis pranešė apie Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje padėtą sprogmenį.

Ant kojų buvo sukeltos visos įmanomos tarnybos – policija, ugniagesiai-gelbėtojai, greitoji medicinos pagalba, antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai. Į įvykio vietą nedelsiant buvo iškviesti tame pačiame pastate Vilniaus g. 8 įsikūrusių įstaigų vadovai. „Šiomis dienomis atsidūrėme nemalonaus dėmesio centre, mumis nepaliauja domėtis žiniasklaida. Žurnalistai klausinėja, kas galėjo tokiu būdu išreikšti pyktį ar keršyti“,– vakar „Pajūrio naujienoms“ sakė bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė.

Ji teigė nuo pat pradžių nepatikėjusi, kad sprogmuo iš tikrųjų gali būti padėtas – esą sekmadieniais biblioteka nedirba, durys užrakintos, į patalpas įeiti neįmanoma. „Tačiau tokia yra tvarka, tad visų pastate esančių įstaigų vadovams reikėjo atvažiuoti, gaišti laiką, daugiau kaip dvi valandas prieigose šąlant laukti, kol darbą baigs „Aro“ pareigūnai“,– apgailestavo direktorė.

Tame pačiame pastate veikiančios Vaiko teisių apsaugos tarnybos vedėja Violeta Lukoševičienė prisipažino pastaruoju metu jos vadovaujamos įstaigos darbuotojų adresu sulaukusi grasinimų telefonu. Tačiau, vedėjos manymu, tai niekaip nesusiję dalykai. „Kartais asocialiose šeimose mūsų darbuotojas ne tik išplūsta, bet ir kumščiais prieš jas pamojuoja, todėl grasinimai mums – ne naujiena“,– sakė V. Lukoševičienė. Sekmadienį ji buvo išvykusi už rajono ribų, gavus pranešimą apie sprogmenį bibliotekoje, teko skubiai grįžti, nors iš anksto jautė, kad sprogmuo – nevykęs kažkieno pokštas.


Kretingos policijos komisariato vadovų užmojis ataskaitinį susirinkimą surengti viešoje erdvėje pasiteisino: Kultūros centro parodų salė buvo pilna – atvyko rajono vadovai, seniūnai, seniūnaičiai, gyventojai, kuriems rūpi saugi aplinka.

Ištyrimo procentas – aukštas

Apžvelgdamas praėjusiųjų metų veiklą, komisariato vadovas Arūnas Merkelis pabrėžė, kad nusikalstamumo tendencijos Kretingos rajone yra panašios, kaip ir visoje Lietuvoje. Po 2013 metais pastebėto nusikalstamumo lygio didėjimo pernai užregistruota 9 procentais mažiau nusikalstamų veikų, tarp jų 7 procentais mažiau nusikaltimų, 27 procentais mažiau baudžiamųjų nusižengimų. Ypač sumažėjo automobilių vagysčių, plėšimų, netikrų pinigų apyvartos atvejų, tačiau padaugėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų – užregistruota viena žmogžudystė, dėl darbų saugos reikalavimų pažeidimo sunkiai buvo sužeistas darbuotojas. Be to, rajone šiek tiek daugiau nustatyta narkotinių ir psichotropinių medžiagų laikymo atvejų.

Komisariato viršininko manymu, policijos pareigūnų kompetenciją ir profesionalumą rodo faktas, jog 4 m. iš eilės pasiekiamas aukštas ištirtų nusikalstamų veikų procentas. „Ištirta 66,8 procento nusikalstamų veikų, kai respublikoje šis rodiklis sudaro 55,6 procento, o Klaipėdos apskrityje – 57,4 procento“,– sakė jis. Anot A. Merkelio, lyginant su 2013-aisiais, bylų ištyrimo terminai sutrumpėjo 27 proc.


Praėjusį savaitgalį Regionų krepšinio lygoje (RKL) A divizione sėkmingai rungtyniavo Arimanto Mikaločiaus treniruojami „Kretingos“ krepšininkai, sugebėję iškovoti dvi pergales ir pakilti į VII turnyrinės lentelės poziciją.


Trečiadienį Kretingos rajono savivaldybės, savivaldybės ir privačių gydymo įstaigų vadovams susirinkus į Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialisčių parengtą Kretingos rajono 2013 m. visuomenės sveikatos stebėsenos ataskaitos pristatymą, diskusijose iškilo ir Kalniškių medicinos punkto klausimas. Prašnekus apie tai, kad vos kartą per mėnesį neakredituotose patalpose veikiančio medicinos punkto gali nelikti, Kalniškių gyventojai suskubo rinkti parašus jam išsaugoti.


Klaidos priežastis – geresnio varianto nežinojimas, pasakė graikų filsosofas Demokritas, o „Pajūrio naujienos“, siekdamos padėti rinkėjams išvengti neteisingų pasirinkimų ir kaip galima geriau pažinti kandidatuojančius į Kretingos rajono tarybą, toliau kedena Vyriausiosios rinkimų komisijos tinklalapyje viešai prieinamas kandidatų anketas. Šį kartą pasidomėjome pirmuosiuose partijų dešimtukuose atsidūrusiųjų amžiumi ir išsilavinimu.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kviečiame Jus ir Jūsų šeimos narius prisirašyti pas "Northway" medicinos centro šeimos gydytojus UAB VARA Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas