Pajūrio naujienos
Help
2016 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 88 %
Naktį5°C debesuotumas 43 %
Apklausa

Ar turėtų būti viešai skelbiama, kaip Savivaldybės taryboje balsuoja kiekvienas jos narys?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1051) 2016-05-24

Sporto komplekso statybos darbai – duobėje

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
Sporto ir sveikatingumo komplekso statyba Kretingos miesto stadione tebevyksta, tik bendrovės „LitCon“ statybininkus slepia statomo baseino duobė.

Savivaldybės vadovai nestabdo į viešųjų pirkimų skandalo verpetą įsuktos Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso miesto stadione statybos. Nors prašalaičiai statybininkų stadione nemato, jie dirba – duobėje baseinui. Ar reikėjo iškasti duobę baseinui, kai pastato konstrukcijoms gresia žiemą likti be stogo? Bus ar ne statyba sustabdyta? Jei taip – kas kaltas? – į šiuos ir kitus nepatogius Savivaldybės Kontrolės komiteto klausimus ketvirtadienį atsakinėjo meras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Baiminasi dėl konstrukcijų

Kontrolės komiteto pirmininkas, vienos rajono statybos įmonės vadovas Alvydas Jonaitis teigė, jog už teisinius šios statybos klausimus šiandieną jam labiau rūpi, kas bus padaryta už šiems metams kompleksui statyti iš Valstybės investicijų programos (VIP) skirtus 1,4 mln. eurų. Užsukęs į statybvietę iš darbų vykdytojo jis sužinojo, kad kompleksą statanti bendrovė „LitCon“ Savivaldybei ruošia perspėjantį raštą, kad neužteks pinigų stogui. „Jie („LitCon“-as, – aut. past.) pastato konstrukcijoms duoda tik vienerių metų garantiją. Jei konstrukcijos žiemą bus be stogo – bus bėdos. Gal klaida buvo iškasti duobę baseinui. Gal į konstrukcijas reikėjo susitelkti, pasirūpinti jų užsandarinimu“, – svarstė A. Jonaitis, pažymėjęs, jog rangovas planuoja 1,4 mln. eurų vertės darbus atlikti iki rugsėjo mėnesio pabaigos. „O jei dėl teisinių dalykų statyba sustos ir konstrukcijos atviros liks ilgesniam laikui?“ – rūpinosi A. Jonaitis.

„Nežinau, Alvydai, ką ir su kuo ten kalbėjote. Buvome su rangovais susitikę. Šių metų statyba vyksta pagal planą, bent aš nežinau tų nuokrypių, kuriuos pats paminėjote“, – J. Mažeika sklaidė A. Jonaičio būgštavimus. V. Domarkas dėl plepaus darbų vykdytojo pažadėjo pakalbėti su „LitCon“ vadovais. „Nežinau, kiek darbų vykdytojas gali komentuoti“, – sakė jis. V. Domarkas priminė, kad šių metų komplekso statybos darbams dar 160 tūkst. eurų yra rezervuota Savivaldybės biudžete, tad ir stogui uždengti pinigų užteks.

Savivaldybės taryba sprendimo skirti 160 tūkst. eurų šiai statybai dar nėra priėmusi.

Savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė užtikrino, jog šiemet stogas ant pastato konstrukcijų bus uždengtas, tačiau statinys bus be sienų ir laiptų.


Istorinę, kraštovaizdinę ir gamtinę vertę turintį Kretingos dvaro parką niokoja motorizuotos eismo priemonės: važinėja alėjomis, kai kurie vairuotojai automobilius stato ant vejų, ypač prie buvusio bendrabučio Nr. 16.


Strateginio planavimo tarybos posėdyje vienbalsiai pritarta teikti sprendimo projektą tarybai dėl Kretingos rajono savivaldybės dalyvavimo Šv. Jokūbo savivaldybių asociacijos steigime.


Kretingos rajono savivaldybės Kontrolės komitetui vadovauti vėl pasišovė Darbo partijos narė Dalia Martišauskienė, kurios kandidatūrą į šį postą po rinkimų formuojant tarybos komitetus organizuotai atmetė valdantieji – konservatoriai-krikščionys demokratai, socialdemokratai ir liberalsąjūdiečiai.

Ketvirtadienį vykusiame Kontrolės komiteto posėdyje eiline komiteto nare esanti D. Martišauskienė nuotaikingai, tarsi norėdama paerzinti valdančiuosius, pareiškė, jog šiam komitetui vadovauti turi opozicijos atstovas ir kad opozicijoje esanti Darbo partijos frakcija šiam postui užimti vėl teiks jos kandidatūrą.

D. Martišauskienė pastebėjo, jog A. Jonaičiui tapus socialdemokratu, Kontrolės komitete yra net du socialdemokratai (socialdemokratas yra ir pirmininko pavaduotojas Povilas Turauskis), kad tai esą neteisėta. D. Martišauskienė netgi kėlė klausimą, ar socialdemokrato A. Jonaičio vadovaujamas komiteto posėdis buvo teisėtas. Vėliau į tai nebesigilino.

Meras Juozas Mažeika tvirtino, jog dėl Kontrolės komiteto sudėties ir kas jam vadovaus, spręs taryba.

„P. n.“ informacija


Motiejaus Valančiaus literatūrinį palikimą puoselėti padeda verslininkas vyskupo ainis Valdemaras Vaičekauskas.

„Mus vienija Motiejaus Valančiaus žodžio šventė, per kurią stengiamės išsaugoti Motiejaus Valančiaus literatūrinį palikimą“, – teigė XXIII tradicinės respublikinės moksleivių M. Valančiaus raštų meninio skaitymo šventės vedėja ir viena iš organizatorių pedagogė Vitalija Valančiutė, o jai pritarusi Simono Daukanto progimnazijos mokytoja Sigita Dirmeitienė nė neabejojo, jog prisiminę M. Valančių save išreiškiame per tarmę ir žodį.

Tradiciškai šventėje M. Valančiaus raštų išmintimi dalinosi kūlupėniškiai – Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos mokytojų V. Valančiutės ir Dalios Puotrienės parengti skaitovai, šventės neaplenkė Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (mokyt. Vitalija Brunalienė), Simono Daukanto progimnazijos (mokyt. S. Dirmeitienė) skaitovai, Mosėdžio gimnazijos „Valančiukai“, Klaipėdos bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, save išreiškiantys ir per meninį skaitymą, ir per rašinio konkursą – šiemet klaipėdiečiai mokiniai savo plunksnos aštrumą išbandė atskleisdami temą „Socialinis jautrumas – aktyvios ir subalansuotos visuomenės tiltas“.


Kretingos suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras pastarosiomis dienomis pasirašė bendradarbiavimo sutartį su baikerių klubu LEGACY VETS MC BALTIC STATES. Pasaulinio lygio klubo Lietuvoje nariai pasirengę šioje mokymo įstaigoje besimokančiam jaunimui suteikti naujų įspūdžių bei potyrių per aktyvią veiklą – išvykas, renginius, susitikimus su įdomiais žmonėmis.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Bendrovės VVARFF darbų vykdytojas pranešė, kad laikotarpiu nuo gegužės 5 d. 17 val. iki gegužės 6 d. 8 val. iš saugomoje aikštelėje stovėjusio automobilio „VW Transporter“ priekabos dingo įmonei priklausanti betono pjaustyklė „Husqvarna K 760“. Padaryta 1 tūkst. 36 Eur žala.

KRETINGOS r.

KLUONALIŲ k. iš namo kiemo gegužės 20 d. apie 10.30 val. pavogta sidabrinės spalvos 2013 m. laidos lengvojo automobilio priekaba „Tauras B704S“.

Pilkos spalvos tentu apdengtoje priekaboje buvo sukrautos naujos prekės: trikotažiniai rūbai, prekiauti turguje skirti stalai ir palapinė.

Žala tikslinama.

VYDMANTŲ k., Verslininkų g., gegužės 19 d. apie 24 val. buvo sustabdytas automobilis „VW Golf“, vairuojamas 1984 m. gimusio palangiškio. Automobilyje sėdėjo du keleiviai, gimę 1990 ir 1988 m. Įtarus, kad vairuotojas gali būti apsvaigęs, transporto priemonė patikrinta nuodugniau. Salone tarp priekinių sėdynių esančioje peleninėje rastas į polietileno maišelį įvyniotas popierinis paketėlis su galimai augalinės kilmės žalsvos spalvos narkotine ar psichotropine medžiaga.

Kretingos ligoninėje nustatyta, kad vairuotojas ir keleiviai buvo vartoję marihuanos.

Vairuotojas sulaikytas, keleiviai apklausus paleisti.

KIRMINDVARIO k. iš rūsio pavogta 4 tūkst. 200 eglės sodmenų. Apie tai policijai pranešė Kretingos miškų urėdijos urėdas Antanas Baranauskas.

KUMPIKŲ k., išlaužus gyventojo ūkinio pastato-malkinės duris, pavogtas benzininis pjūklas STIHL 180. Padaryta 210 Eur žala.

BAUBLIŲ k. esančiame parke gegužės 6 d. apie 22 val. dvi nepilnametės užpuolė taip pat nepilnametę. Policijai apie tai pranešusi nukentėjusiosios mama suskaičiavo, jog padaryta 50 Eur žala.

---

Užregistruoti 2 smurto artimoje aplinkoje atvejai: sutuoktiniai savo žmonas skriaudė Klibių ir Genčų kaimuose. Abu vyrai buvo sulaikyti.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Galiūnų konkurso nugalėtojas imbariškis Tomas Žylė

Tradicinės, jau 12-ą kartą surengtos rajono seniūnijų Sporto žaidynės mero prizams laimėti sportiniam azartui ir sveikai konkurencijai suvienijo rajono sporto klubus, seniūnijų sportininkus mėgėjus ir juos palaikyti pasirengusius sirgalius.

Šių metų Sporto žaidynės buvo surengtos Salantų mieste – išgražintame bei šiuolaikiškai sutvarkytame parke ir stadione: sporto mėgėjai varžėsi daugybėje rungčių – futbolo, tinklinio, krepšinio, 32 kg svarsčio kėlimo, smiginio, šaškių, šaudymo, virvės traukimo, galiūnų konkurse, šeimų estafetėse, buvo surengtos ir seniūnų trikovės varžytuvės. Salantiškiai seniūnijų Sporto žaidynes priėmė antrąkart.

„Staigmenos nebuvo, – kad pasirengimas žaidynėms vyko sklandžiai, patvirtino Salantų miesto seniūnas Kazimieras Galdikas. – Žaidynių vėliavą iš Darbėnų seniūnijos perėmėme pernai vasarą, tad iš anksto žinojome, jog reikės priimti gausų būrį sportininkų. Parką ir stadioną prižiūrime nuolat, tad daug papildomų rūpesčių neturėjome, gal tik darbų eiliškumą reikėjo peržiūrėti“.


Savaitgalį įvyko Partijos Tvarka ir teisingumas (PTT) Kretingos skyriaus susirinkimas, kuriame dalyvavo apie 20 skyriaus narių. Susirinkimo dalyviai išrinko naują skyriaus pirmininką –Edmundą Valantiejų bei jo pavaduotojus – Renatą Bumblienę ir Vaidą Butkevičių.

Šie skyriaus valdymo pokyčiai įvyko iš PTT pasitraukus skyriaus pirmininkei, kretingiškių išrinktai Seimo narei Jolitai Vaickienei ir jos pavaduotojui, Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariui Alvydui Jonaičiui. J. Vaickienė perėjo pas liberalsąjūdiečius, A. Jonaitis – pas socialdemokratus.

E. Valantiejaus teigimu, PTT Kretingos skyriaus sąraše yra apie 130 narių. „Partijai ištikimi nariai neabejoja dėl jos perspektyvos“, – sakė E. Valantiejus. Šiandieną E. Valantiejus dalyvauja Vilniuje surengtame PTT tarybos posėdyje, kur turėtų paaiškėti partijos kandidatai į Lietuvos Respublikos Seimą Kretingos–Palangos ir Kuršo vienmandatėse apygardose šiemet rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose.

E. Valantiejus ir V. Butkevičius yra išrinkti į Kretingos rajono savivaldybės tarybą, pradžioje priklausė PTT frakcijai, kuri su darbiečiais buvo sudariusi tarybos opoziciją.

Dėl nesutarimų su darbiečiais PTT tarybos nariai, priešakyje su A. Jonaičiu, iš opozicijos pasitraukė. Vėliau, A. Jonaičiui papildžius valdančiųjų socialdemokratų stovyklą, taryboje iširo ir PTT frakcija.

„P. n.“ informacija


Iš ligoninės – sulysę kaip „misės“

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Problema

Į redakciją pasipylė skambučiai ligonių, pasipiktinusių Kretingos ligoninės maistu. Žmonės skundžiasi itin suprastėjusia maisto kokybe nuo tada, kai maitinimo paslaugą ligoninei neseniai pradėjo tiekti konkursą laimėjusi viešoji įmonė „Kretingos maistas“.


Už vairo – apsvaigę

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Keliuose

Savaitgalį reidą surengę Kretingos policijos komisariato pareigūnai užfiksavo keletą nedrausmingų eismo dalyvių: vieną apsvaigusį nuo narkotinės medžiagos, 5 – nuo alkoholio.chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas