Pajūrio naujienos
Help
2015 Liepa
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną21°C debesuotumas 34 %
Naktį14°C debesuotumas 20 %
Apklausa

Ar Kretinga tikrai turi potencialo tapti turistams patrauklia zona?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(966) 2015-07-28

Piktas herbicidas – ne visada piktas

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
Kretingiškė atkreipė dėmesį į tai, kad miesto prieigose javų laukas įtartinai lyg nugeltęs, lyg nurudavęs.

Šiomis dienomis kretingiškę „Pajūrio naujienų“ skaitytoją nustebino nei geltonas, nei nurudęs javų laukas miesto prieigose. „Manau, kad ūkininkas juos nupurškė pavojinguoju chemikalu roundapu, apie kurio panaudojimą gyventojai turėjo būti iš anksto informuoti, o nebuvo“, – sakė ji.

Grūdai susimaišo pervien

Įdomu, kaip šis herbicidas, kurį nuo 2017-ųjų kai kurios šalys apskritai ketina uždrausti, veikia dirvožemį, javus? Juk apnuodyti grūdai gali patekti ne tik į maistą, bet ir į gyvulių, paukščių bei žuvų pašarą. Teigiama, jog prieš pat pjūtį nupurkštuose grūduose roundapas yra kur kas pavojingesnis negu per žiemą išlaikytuose. Kaip visa tai atsiliepia žmogaus sveikatai?

Anot Kretingoje grūdus superkančios įmonės „Kretingos grūdai“ vykdomojo direktoriaus Stepono Baltuonio, gali būti, kad kai kurie ūkininkai prieš pjūtį savo laukuose pastebėję žalius, drėgnus, neprinokusius nedidelius javų ruožus, kad nudžiūtų, nupurškia juos roundapu. Tačiau „Kretingos grūdų“ įmonės laboratorija tokių tyrimų neatlieka ir herbicidų likučių derliuje nefiksuoja, į bendrą aruodą pila tokias kultūras, kokias ūkininkai ir bendrovės atveža.

Lietuvos ūkininkų sąjungos Kretingos rajono skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus neigė, kad šį varpučių ir kitų vienmečių bei daugiamečių piktžolių priešą ūkininkai naudotų masiškai. Jo nuomone, pirmiausia – to daryti neverta, nes, pasėjus gerą veislę, kviečiai rajone ir taip subręsta.


Palangos jūrų šaulių VI kuopos dešimties šaulių būrys viešėjo amerikiečių kariniame laive minininke, kuris stovi Klaipėdos uoste. Ekskursiją kuravo Vakarų jūros šaulių III rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Arvydas Daukantas.


Vasara – geras metas pažinti savąją šalį ir žmones: rengiami kraštiečių susitikimai, vyksta bendruomeniniai sambūriai, miestai, kaimai ir miesteliai švenčia savo tradicines šventes, tam tikro žavesio suteikia ir atostogos.


Palangos gintaro muziejus miesto gyventojus ir svečius sukvietė į etninės kultūros popietę „Ant krašto marės, Palangos miestely“.


  • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

KRETINGOS m.

KĘSTUČIO g. iš čia esančių gyvenamųjų patalpų dingo Didžiojoje Britanijoje gyvenančios E. D., gimusios 1980 m., du baltos spalvos laikrodžiai, kurių pavadinimų moteris neprisiminė, planšetės „APPLE I pad“ kroviklis, kvepalai „Diore“ ir 20 Eur monetomis. Iš viso padaryta 495 Eur žala. Vagystė tiriama.

KRETINGOS r.

PPADVARIŲ k., Pakrantės aklg. esančios statybvietės kieme, kretingiškė I. K. neberado armatūros. Žala siekia 463,77 Eur. Turtas nedraustas, apsauginės signalizacijos nėra.

Užregistruotas 1 smurto artimoje aplinkoje atvejis: liepos 26 d. apie 23 val. Kęstučio g. Kretingoje girtas sugyventinis gyvenimo draugei per galvą užtvojo ramentu. Smurtautojas sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Kiekvieną antradienį Kretingos dvaro parke prie Saulės laikrodžio vyksta nemokami jogos užsiėmimai. Šios idėjos organizatorė Ieva Jasaitytė, asociacijos ,,Novi Homines“ vadovė, teigė, kad jogos treniruotės padės pasirengti rudenį Kretingoje startuosiančiam sveikatinimo projektui.


Lietuvos šaulių sąjungos Telšių apskrities Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės Mažeikių šaulių 1-oji kuopa savo istoriją rašo nuo 1920 metų spalio. Tada ji vadinosi Mažeikių XIII šaulių rinktine. Dabar Mažeikių 1-oji šaulių kuopa rajone vienija apie 300 jaunųjų ir vyresnių šaulių – tai viena stipriausių ir gausiausių kuopų rinktinėje.

Aktyvi veikla Mažeikių šauliams, jauniesiems šauliukams – puiki patriotizmo ir pilietiškumo mokykla.


Dešimt metų geriausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikiusius moksleivius apdovanojantis SEB bankas ir šiemet nudžiugino penkiasdešimt aštuonis abiturientus. Tarp jų – Pranciškonų gimnazijos absolventas Mindaugas Dagilis.


Nidoje patyrė nepakartojamų įspūdžių

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Naujienos

Kretingos kultūros centro Darbėnų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Ontrep“ mūsų kraštiečio Premjero patarėjo Antano Vinkaus dėka viešėjo Nidoje ir iš šio Pamario krašto miestelio parsivežė nepakartojamų įspūdžių.


Ruošia roges žiemai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Seniūnijose

Kretingos rajono seniūnijose vidurvasarį vyksta intensyvūs aplinkos tvarkymo bei pasirengimo žiemai darbai. Atliekant šiuos darbus, intensyviai talkina Darbo biržos į viešuosius darbus siunčiami arba už socialines pašalpas atidirbantys seniūnijų gyventojai.


Renginių techninių paslaugų „Pro Dj“ įmonės kolektyvas – vienas jauniausių Vakarų Lietuvoje. Iš 21 darbuotojo nei vienas dar neturi trisdešimties.


Visą praėjusią savaitę Kretingos žydų kapines savo rankomis iš laiko gniaužtų vadavo jungtinė lietuvių ir vokiečių delegacija: daugiau negu keturios dešimtys jaunimo ir suaugusiųjų, lydimi pastorių, ne tik išvalė kapinių teritoriją, bet ir susitiko su gyvaisiais holokausto liudininkais, skiepydami vieni kitiems tolerancijos tarp tautų sampratą ir mokydamiesi istorijos.


Nacionalinė rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacija Northway Medicinos centras Kretingoje, Basanavičiaus g. 80 ir Klaipėdoje, Dragūnų g. 2. Asmeninis dėmesys Jūsų sveikatai. Spaudos, radio ir televizijos rėmimo fondas

Kū­­ry­­bi­­nė ir jaunimo sa­­vi­­rai­š­ka, por­t­re­­tai, įvy­­kiai, kraš­­to is­­to­­ri­­ja "Pajūrio naujienų" prie­­duose "Smil­tys", "Mū­sų žmo­nės", "Kuprinė", "Būkem že­mai­te" rė­­mė­­jas


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas