Pajūrio naujienos
Help
2016 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną16°C debesuotumas 4 %
Naktį11°C debesuotumas 23 %
Apklausa

Už kurį kandidatą į Seimą balsuotumėte Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Nr. 36, jeigu rinkimai vyktų šiandien?

Vaidotas BACEVIČIUS (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai)
Edgaras BERNOTAS (Partija Tvarka ir teisingumas)
Arūnas MERKELIS (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)
Janė NARVILIENĖ (Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai))
Vytautas ROČYS (Darbo partija)
Nerijus STASIULIS (Lietuvos centro partija)
Jolita VAICKIENĖ (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis)
Antanas VINKUS (Lietuvos socialdemokratų partija)
Apklausa

Už kurį kandidatą į Seimą balsuotumėte Kuršo rinkimų apygardoje Nr. 37, jeigu rinkimai vyktų šiandien?

Gediminas ANUŽIS (Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai)
Aivaras DAUKANTAS (Išsikėlė pats)
Jonas JUKNIUS (Lietuvos centro partija)
Audronė PITRĖNIENĖ (Darbo partija)
Egidijus SKARBALIUS (Partija Tvarka ir teisingumas)
Danutė SKRUIBIENĖ (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis)
Levutė STANIUVIENĖ (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga)
Apklausa

Ar žinote, kurioje apygardoje balsuosite – Kretingos-Palangos ar Kuršo?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

(1087) 2016-09-30

Darbėnai atsisveikina su senąja liepų alėja

 • Viktorija VAŠKYTĖ
 • Pirmas puslapis
Iš anksto apie planuojamus senosios liepų alėjos kirtimo darbus ėmę kalbėti Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė bei bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis tikino norėję visiems suteikti laiko atsisveikinti ir apverkti šimtametes liepas, ėmusias kelti grėsmę saugumui.

Darbėnų gyventojai pamažu jaukinasi mintį, kad dar Darbėnų dvaro laikus menantys, šalia mokyklos stadiono stūksantys 45 liepų alėjos medžiai spalio pradžioje baigs savo egzistenciją – juos pakeis jauni sąžalynai, į darbėniškių gyvenimą sugrąžinsiantys ir pačios alėjos idėją bei dvasią.

„Atėjo metas atsinaujinti ir pasirūpinti visų mūsų saugumu, – įsitikinusi Darbėnų gimnazijos direktorė Sonata Litvinienė, dar prieš penkerius metus ėmusi kalbėti apie būtinybę renovuoti alėją. – Taip ne tik atstatysime paveldą, bet ir savomis rankomis kursime istoriją.“

Gailisi visi

Pasak S. Litvinienės, jau anuomet darbėniškiai buvo gavę leidimus liepas iškirsti, tačiau neatsiradus įmonei, kuri tai padarytų, istorija kartojosi bent keletą kartų. Galiausiai veiksmų ėmėsi naujasis Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, suradęs bendrovę, kuri darbus atliktų neatlygintinai, už tai pasiimdami medieną.

„Liepų alėja buvo labai graži ir mums visiems jos gaila, – kalbėjo seniūnas. – Mes puikiai suprantame, kad ėmus ją kirsti, nostalgija apims daugelį žmonių – pamenu, ir aš vaikystėje per ją pralėkdavau dviračiu. Tačiau šiuo atveju pagrindinis aspektas yra saugumas.“

Seniūnui pritarė Darbėnų bendruomenės pirmininkas Rimantas Benetis, menantis liepų kirtimus daugiau negu prieš tris dešimtmečius – jau tada jas imta retinti dėl saugumo.

„Tuomet čia dar tebestovėjo fantastiška trikamienė liepa, prie kurios visi nuotraukas darydavosi, bet baigėsi ir jos laikas“, – apgailestavo R. Benetis, kurio įsitikinimu, alėjos tvarkymui Darbėnai pribrendo pačiu laiku, į miestelį atkeliaujant investicijoms. – Už jas bus tvarkomas ir stadionas, ir takas į parką, kurio dalimi taps atnaujinta alėja.“


Danutė Jurkuvienė:

– Vertinu gerai. Taip bus saugiau visiems – ir pačiam išgėrusiam žmogui, ir kitiems. Nesvarbu, koks tas atstumas, vis tiek galima taksi išsikviesti. Pamenu, prieš kelerius metus buvo toks atvejis, kai iš klasės susitikimo grįždamas neblaivus vyras buvo užpultas ir nužudytas. Argi reikia tokių istorijų.

Pranas Petrauskas:

– Blogai. Kas čia tokio, jeigu šiek tiek išgėręs žmogus eis namo. Negi visada turės mašiną samdyti. O jeigu išgėrusysis kažką blogo daro, tada palydos jam gal ir reiktų. O kam bausti taikų žmogų? Juk rusų laikais ne tokie eidavo namo. Aišku, jaunimas dabar į narkotikus įvirtę, išgeria dar 100 gramų ir kvailioja.

Aldona Bertašienė:

– Aš pritarčiau tokiam sumanymui. Mažiau būtų išgėrusių gatvėje. Jie kelia pavojų ir sau, ir aplink esantiems žmonėms. Jokio malonumo matyti gatvėje sukritusį neblaivų pilietį. Vis dėlto manau, kad didelės baudos už tokį nusižengimą nereikia. Tokiam, kuris mėgsta vaikštinėti išgėręs, pakaktų ir 10 eurų, ir tai būtų per daug.

Birutė Juškėnienė:

– Jeigu jau prisigėrei, būk toje vietoje, kur esi, ten ir miegok. Arba negerk visai. Girtas žmogus šlitiniuoja, jis greitai gali pakliūti po ratais. Tai yra ne tik košmaras vairuotojams, bet ir mūsų kelių gėda bei absurdas. O kas paskui lieka kaltas – vairuotojas. Kaip jam jaustis? Kaip į jį po to žiūri žuvusiojo artimieji?

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Gelbėja skęstančią „Miniją“

 • Vitalija VITKAUSKIENĖ
 • Savivaldybėje

Pirmoje Lietuvos futbolo federacijos lygoje žaidžiančiai ir paskutinėje vietoje atsidūrusiai, skolų dusinamai Kretingos „Minijos“ futbolo komandai Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai metė gelbėjimosi ratą – iš Savivaldybės biudžeto viršplaninių lėšų skyrė 10 tūkst. eurų.


Kretingos rajono savivaldybėje lankėsi hemodializės centrus plėtojančios tarptautinės įmonės „Diaverum Lietuva“ generalinė direktorė Vaida Kojalienė bei jos pavaduotojas Edmundas Poška. Su rajono vadovais Juozu Mažeika, Danute Skruibiene, Virginijumi Domarku, Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutiene bei Kretingos ligoninės vyriausiąja gydytoja Ilona Volskiene jie aptarė galimybes rajono gyventojams teikti hemodializės paslaugas.


Kretingai dovanojo senovinius gobelenus

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kultūra

Šį rugsėjį Kretingos muziejus sulaukė itin vertingos geradarių dovanos – dviejų senovinių gobelenų, išaustų, manoma, XVIII a. vienoje iš Vokietijos manufaktūrų. Taip pat sulaukta ir Kretingos krašto kūrėjų rankomis sukurtų meno vertybių.


Vasarą į rudenį išsivedė kūrybiškai

 • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
 • Kultūra

Užvakar Kretingos muziejaus Baltojoje salėje nuo ryto ligi vakaro skambėjo meninis žodis – savo posmais bei kūrinių ištraukomis pasidalijo į literatūros ir meno šventę „Vasara išeina į rudenį“ iš visos šalies suvažiavęs itin gausus būrys kūrėjų, dauguma jų – žmonės su negalia.


Simbolinę atidarymo juostą perkirpo (iš kairės): provincijolas Algirdas Malakauskis, Pranciškonų gimnazijos direktorius brolis Alvydas Virbalis ir rajono meras Juozas Mažeika.

Minint Europos kalbų dieną Pranciškonų gimnazijoje atidaryta pirmoji rajone moderni užsienio kalbų laboratorija. Po Naujųjų metų pirmieji šią klasę išbandys patys jauniausi – penktokai, o netrukus, besiruošdami egzaminams, savo kalbėjimo įgūdžius užsuks tobulinti ir III-IV klasių gimnazistai.

Pasak Pranciškonų gimnazijos direktoriaus brolio Alvydo Virbalio, gimnazijos atstovai jau kurį laiką analizavo Lietuvoje veikiančius kalbų laboratorijos pavyzdžius, lankėsi Šiaulių, Raseinių mokyklose, kur jau veikia tokios klasės, o sulaukę specialaus įmonės „Biznio mašinų kompanija“ edukacinių sprendimų skyriaus vadovo, buvusio Pranciškonų gimnazijos mokinio Rimanto Mačernio pasiūlymo nusprendė, kad kalbų laboratorija turi būti ir Pranciškonų gimnazijoje.

„Programinė įranga, kompiuteriai, klasės remontas gimnazijai kainavo apie 22 tūkst. eurų. Tam panaudotos iš mokinių surenkamo mokesčio už mokslą lėšos, – sakė A. Virbalis. – Pradėsime nuo anglų kalbos pamokų, bet lygiai taip pat sėkmingai laboratorijoje galima mokyti ir kitų kalbų –galimybės neribotos.“

Rugsėjo pradžioje naujojoje kalbų laboratorijoje įvyko pirmieji mokymai mokytojams, kurie su programa pažindinsis ir pirmosioms pamokoms rengsis iki šių metų pabaigos.

„Kadangi mane su šia mokykla sieja tik geriausi prisiminimai, pasiūlėme Pranciškonų gimnazijai tokias sąlygas, kokių negalime pasiūlyti kitoms Lietuvos mokykloms, ir toliau teiksime kiek įmanoma geresnę pagalbą per mokymus“, – kalbėjo R. Mačernis.

Anot jo, kalbų laboratorijos Lietuvoje imtos diegti maždaug prieš ketverius metus. Šiuo metu mūsų šalyje veikia per 30 kalbų laboratorijų, o kasmet įrengiamos 2–3 naujos klasės.


Jaunimo informacinė mugė – jau tradicija tapęs renginys, organizuojamas aštuntus metus iš eilės ir suteikiantis jaunuoliams galimybę išbandyti ir sužinoti aibę naujų dalykų: šiais metais dalyviai galėjo įsitraukti į 11 įdomių veiklų ir galbūt būtent jose atrasti save.


Viena svarbiausių šių dienų aktualijų – Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai. Šiais metais į juos dedama daug vilčių. Kol visuomenės informavimo priemonėse eskaluojamos dabartinių šalies valdytojų ir kandidatų nuodėmės, balsavimo teise ypač raginami pasinaudoti ir jaunuoliai, jau turintys tokią galimybę. Kretingoje vykę politikų debatai – šio tikslo vedinos iniciatyvos „Žinau, ką renku“ rezultatas.


Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje kasmet įvyksta naujokų krikštynos, paženklintos vis kitokia tema ir pokštais. Šiais metais mokykla buvo paversta kino teatru „Forum Pabrėža“.


Motyvacija – tai kiekvieno iš mūsų vis kitaip apibūdinama sąvoka, su kuria susiduriame ne tik mokyklos suole, bet ir darbe, užklasinėje veikloje ar netgi laisvalaikiu. Patinka mums tai ar ne, tenka pripažinti, jog, norint pasiekti užsibrėžtų tikslų ir eiti svajonės išsipildymo link, motyvacija yra labai svarbi. Teiginiui, jog motyvacija mums gali padėti pasiekti net ir sunkiausių ar keisčiausių norų ir svajonių, pritaria ir Vilniaus universitete studijuojanti Justė Puodžiukynaitė, baigusi Pranciškonų gimnaziją.


Baigėsi vasara, kada galėjai miegoti, kiek tik panorėjai. O dabar žadintuvo, telefono garsas ar mamos patapšnojimas per petį nutraukia saldų miegą, o neretai – ir patį gražiausią sapną. Sapnavai, kad laižai skanius ledus, atrodo, užuodei ir jų kvapą. Bet tave pažadino, ir akimirksniu viskas dingo. Taip, sapnuose galima jausti ir kvapus, ir skonius. Sapnai kupini paslapčių, bet jas išaiškinti tampa sudėtinga užduotimi ir patiems sumaniausiems mokslininkams.


 • Iš po­li­ci­jos su­ves­ti­nių

Užregistruotas Klaipėdos universitetinėje ligoninėje besigydančios 1997 m. gimusios telšiškės pranešimas, kad rugsėjo 24 d. apie 11 val. ji kartu su keliais kitais asmenimis važiavo į Lubių kaimą. Automobilį vairavo 22 m. pažįstamas šio kaimo gyventojas. Lenkdamas jis nesuvaldė automobilio ir nulėkė į pakelės griovį. Kadangi vyras buvo vartojęs alkoholio, prašė policijos ir medicinos pagalbos nekviesti. Įvykis tiriamas.

Kretingos policijos komisariate gautas prašymas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo valstybinės institucijos darbuotojų piktnaudžiavimo.

KRETINGOS m.

ROTUŠĖS a. esančios parduotuvės „Eurokos“ vyriausioji pardavėja pranešė, kad vyriškis, nesumokėjęs pinigų, bandė išsinešti drabužiuose paslėptus tris buteliukus tualetinio vandens, kainavusius 169 Eur.

Sulaikytas 1981 m. gimęs gargždiškis.

---

Užregistruoti du smurto artimoje aplinkoje atvejai.

Rugsėjo 22 d. apie 18 val. Darbėnuose neblaivi moteris sužalojo taip pat neblaivų sugyventinį.

Rugsėjo 24 d. apie 1 val. Kretingoje, Palangos g., neblaivus sugyventinis konflikto metu fizinį skausmą sukėlė moteriai. Medicinos pagalbos jai neprireikė. Smurtautojas sulaikytas.

Parengė Audronė GRIEŽIENĖ


Kretingos motobolo komanda „Milda“, savo aikštėje priėmusi Novi Sanzhary komandą „Kolos“ iš Ukrainos, ją sutriuškino 11:1.

Po 4 įvarčius į varžovių vartus pasiuntė Renatas Žiubrys ir Aivaras Večerskis, 3 – Lukas Šimkus. Šiomis tarptautinėmis rungtynėmis „Milda“ dar neatsisveikino su savo ištikimaisiais žiūrovais – juos klubas į dar vienerias varžybas ketina pakviesti spalio viduryje.

„P. n.“ informacija


Turnyro Petro Augučio pereinamajai taurei laimėti finalininkai bei organizatoriai

Futbolo klubo „Veltūnas“ bei Kretingos sporto mokyklos futbolo trenerio, teisėjo Martyno Vilucko iniciatyva pirmą kartą buvo surengtas pedagogo Petro Augučio pereinamosios taurės turnyras, kuriame panoro varžytis 4 rajono futbolo pirmenybių komandos.

Rato sistema varžėsi I lygos lyderiai „Slėnis“, „Veltūnas“, „Kartena“ bei stipriausia II lygos komanda „Vydmantai“. Finale susitiko „Veltūnas“ ir „Slėnis“ – rezultatu 5:3 laimėjo „Slėnis“, o kovą dėl III v. laimėjo „Kartena“, 1:0 nugalėjusi „Vydmantus“.

„Turnyro organizatorių tikslas – esant tokiems gražiems rudeniškiems orams, pratęsti futbolo sezoną. Tad labai džiaugėmės, jog sužaidus rajono pirmenybes, atsirado bendraminčių susirinkti futbolo aikštėje – pratęsus sezoną, nebe taip ilgu laukti prasidėsiant rajono salės futbolo pirmenybėms, kurios startuos lapkritį. Tuo pačiu komandoms suteikėme galimybę pasivaržyti, pabendrauti, patikrinti viena kitos jėgas, stiprinti draugiškus santykius“, – kalbėjo M. Viluckas, kurio pastebėjimu, šiemet ruduo futbolininkams padovanojo kelias savaites gerų orų.

Turnyro rengėjai viliasi, kad jis taps tradicinis, kad padaugės jame norinčių dalyvauti komandų, kad turnyro dalyvius pasveikins ir jo „kaltininkas“ – ilgametis pedagogas P. Augutis.


Vakar baigiantis Savivaldybės tarybos posėdžiui meras Juozas Mažeika intriguojančiai pranešė apie džiugią žinią, kurią paskelbė Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, o tarybos nariai žinią sutiko plojimais: šių metų rugsėjo 27 dieną Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Klaipėdos apygardos 2016 m liepos 18 d. sprendimą, kuriuo Kretingos rajono savivaldybės administracijos ir uždarosios akcinės bendrovės „LitCon“ 2015 m. rugpjūčio 27 d. Kretingos sporto ir sveikatingumo komplekso statybos darbų sutartis buvo pripažinta negaliojančia. Dėl šios sutarties nutraukimo į teismą kreipėsi šalies Viešųjų pirkimų tarnyba, nustačiusi, kad vykdydama komplekso rangos darbų pirkimą Kretingos rajono savivaldybės administracija grubiai pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą. Apeliacinis teismas atsakovei – Kretingos rajono savivaldybei – skyrė 5 tūkst. eurų baudą.

„Informavome rangovą (UAB „LitCon“, – „P. n.“ past.), kad nuo rytojaus gali tęsti darbus. Ir komplekso statybai iš valstybės biudžeto šiemet skirti 1,4 mln. eurų bus panaudoti“, – džiūgavo V. Domarkas.

Po Savivaldybei nepalankaus Klaipėdos apygardos teismo sprendimo, Kūno kultūros ir sporto departamentas, kuris valdo iš Valstybės investicijų programos kompleksui statyti skiriamas lėšas, buvo sustabdęs pinigų mokėjimą už bendrovės „LitCon“ statyboje atliekamus darbus.

„P .n.“ informacija


Lieptą per Akmenos upę tarp Nidos ir Paupio gatvių statančios bendrovės „Bebrūnė“ vadovas Gintautas Salys po publikacijos „Lieptu „nukirps“ 2 km lanką“, išspausdintos „Pajūrio naujienose“ 2016.09.23 Nr. 75 (2529), nesutiko su projektuotojos Ramunės Lebedevos teiginiu, jog liepto lentos yra sukaltos atvirkščiai.

„Domėjausi, kaip technologiškai teisingai yra klojamos terasinės lentos. Atrodė, kad internetas yra visažinis, deja, jame neradau vienintelio atsakymo: vieni kala į viršų lygiuoju paviršiumi, kiti – šiurkščiuoju. Todėl pasiteiravau daug metų terasines lentas gaminančios atestuotos įmonės „Vudva“ atstovų“, – tvirtino G. Salys.

Buvęs ilgametis „Vudvos“ vadovas Edmundas Valantiejus jam paaiškino, jog terasinės lentos daugeliu atvejų yra kalamos lygiąja puse į viršų, nes taip jas lengviau prižiūrėti, jose nesikaupia šiukšlės, grioveliuose neužsistovi vanduo. Išimtiniais atvejais – pirtyse, šalia kubilų, kur žmonės vaikšto basomis kojomis, dedama frezuota puse į viršų, kad neslystų.

„Tačiau frezuotų lentų priežiūra yra gerokai sunkesnė. Vaikštant su avalyne, važinėjant dviračiu ar neįgaliojo vežimėliu, grioveliai atskilinėja, tokios lentos nevienodai nusitrina. Grioveliai bei lentų užapvalinimai daromi tam, kad iš kitos pusės patekęs vanduo nulašėtų ir nesikondensuotų ant lentos paviršiaus“, – laiške redakcijai rašė G. Salys.

„Taigi mano bendrovės darbuotojai yra teisūs“, – įsitikinęs jis.

„P. n.“ informacija


Kūlupėnų bendruomenei – „Spindulio“ nominacija

 • Audronė PUIŠIENĖ
 • Kaimo bendruomenėse

Šią savaitę šalies sostinės rotušėje buvo pagerbti kaimo bendruomenių apdovanojimų „Spindulys 2016“ laureatai. Tarp jų – ir mūsų rajono Kūlupėnų bendruomenė, pelniusi Sveikiausios ir sportiškiausios bendruomenės titulą.


Tris valandas Kretingos, Darbėnų, Klaipėdos ir Palangos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų ugniagesiai malšino liepsnas Kretingoje, Klaipėdos g. esančioje įmonės „Imedeksa“ lentpjūvėje.

Apie rugsėjo 28-osios paryčiais patalpoje, kurioje laikomos pjuvenos, kilusį gaisrą Bendrosios pagalbos telefonu 112 pranešė įmonėje budėjęs sargas.

Sudegė keli kubiniai metrai pjuvenų, ugnis nuniokojo apie 300 kv. m stogo, gamybiniame ceche – išdegė dalis grindų, nuo karščio aprūko sienos, išsilydė šviestuvai.

Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriaus Egidijaus Pazdrazdžio teigimu, gaisro priežastis gali būti sugedusi elektros instaliacija.

„P. n.“ informacija


Nors Angelų Sargų diena – spalio 2-ąją, Kretingos policijos komisariato policijos pareigūnai ją paminėjo keliomis dienomis anksčiau, mat ruošis pirmąkart mieste sekmadienį organizuojamam solidarumo bėgimui „Šv. Pranciškaus taurė“.


Jono Endružio šiltnamyje užaugintas arbūzas tilpo jo delne.

Nors arbūzai laikomi egzotiškais vaisiais, puikiausiai jie gali augti ir Lietuvoje. Tuo įsitikino ir kretingiškis Jonas Endružis, kurio šiltnamyje šią vasarą užderėjo keturi maždaug 700–900 g svorio, saldaus skonio tamsiai žali kamuoliukai.

Apie tai, kad jau ir Lieuvoje darže ar šiltnamyje žmonės pasiaugina sau arbūzų, Jonas teigė paskaitęs internete. O kartą su žmona bevaikštant viename Klaipėdos prekybos centrų akys nejučiom užliuvo už sėklų pakelio, ant kurio buvo parašyta „Sugar Baby“ ir pavaizduoti maži arbūziukai.

„Tai – ankstyvoji mažųjų arbūzų veislė. Pamaniau, jog reikėtų pabandyti pasisodinti ir mums“, – pasakojo jis. Sėklas J. Endružis subėrė į žemę vazonėlyje. Per 2 savaites jos puikiausiai sudygo. Išaugo 5 daigai, kuriuos perkėlė į šiltnamį, šalia pomidorų.

„Buvau girdėjęs, kad jų kaimynystė – labai draugiška: pomidorai stiebiasi aukščiau, o arbūzai velkasi pažeme, tad vieni kitiems netrukdo“, – juokėsi jis.

Laistyti specialiai nereikėjo, – tik tiek, kiek pomidorus. Drėgmę arbūzai sugeria ir per lapus. Iš užsimezgusių 10 vaisių užaugo 4.

„Kai apsipylė ryškiai geltonais žiedais – akis džiugino, o kai su žmona paragavome vaisių, nustebome – skonis ir kvapas nė kiek nesiskyrė nuo pirktinių“, – sakė jis.

Kitais metais J. Endružis ketina eksperimentuoti: vieną lysvę skirs vien tik arbūzams.

„P. n." informacija


chat
Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas