Pajūrio naujienos
Help
2017 Rugpjūtis
Pi 7142128
An18152229
Tr29162330
Ke310172431
Pe4111825
Še5121926
Se6132027
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 7 %
Naktį12°C debesuotumas 2 %
Apklausa

Ar žinote visus rajono tarybos narius?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Europos čempionato link

  • Kuprinė
  • 2017-07-28

Karatė – kovos menas, kuris daug kam asocijuojasi su agresija, mėlynėmis ant rankų ar paprasčiausiomis dviejų žmonių muštynėmis. Deja, turiu jus nuvilti – karatė yra skirta ugdyti įvairiapusę bei harmoningą asmenybę, gebančią sujungti fizines bei protines galias. Penkiolikmetis Edvardas Petrauskas, lankantis Pranciškonų gimnaziją, yra vienas tų, kuris save atrado būtent karatė mokykloje „Shodan“, o visai neseniai Lietuvos čempionate iškovojo pirmąją vietą ir kelialapį į Europos čempionatą.


Žaismingosios „Spalvos“ startuos televizijos projekte

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kuprinė
  • 2017-07-28

Šiemet penkios dainuojančios, šokančios bei inprovizuojančios 6-9 metų mergaitės iš Kretingos ir Palangos susibūrė į vaikų studiją „Spalvos“, kuriai vadovauti ėmėsi pedagogas Aloyzas Žilys. Rytoj, liepos 29-ąją, 19 val. žaismingosios „Spalvos“ surengs savo pirmąjį koncertinį pasirodymą populiariame TV projekte-vokalinės muzikos festivalyje „Laumės juosta“, kuris įvyks Palangoje, prie jūros tilto.


Kažkada, labai senai, pamačiusi filmą „Atgal į ateitį“ buvau tikra, kad, kai aš užaugsiu, viršum mano galvos krūvomis lakios automobiliai, kosminės stotys bus ranka pasiekiamos, o visus namų ruošos darbus už mane nudirbs išmaniosios technologijos.


Turbūt nerastume žmogaus, kurio širdyje nebūtų bent mažiausios kertelės, skirtos muzikai –kiekvienam pasitaiko, jog prekybos centre ar automobilyje išgirsta daina įsirėžia atmintin ir nejučiomis visą dieną ją niūniuojame. Tačiau kai kurių žmonių gyvenime muzika užima kur kas didesnę dalį, todėl vien klausytis jos jiems neužtenka. Du jauni kretingiškiai, dar visai neseniai palikę gimtąjį miestą – devyniolikmetis Matas Petrulis bei dvidešimtmetis Kristijonas Valančius – nusprendė savo meilę muzikai išlieti ją kurdami ir įkurdami grupę. Šiuo metu iš Kauno vasarai grįžęs Kristijonas sutiko pasidalinti detalėmis apie judviejų muzikinį kelią.


Pirmas vaikiška ranka brūkštelėtas eilėraštis, pirmas rašinys mokykliniame sąsiuvinyje, pirmi tokie svarbūs, tačiau dar jokios ateities nežadantys kūriniai interneto erdvėje, taip pamėgtoje tinklaraščių platformoje, kaip sakoma – vieninteliai ir nepakartojami. Pirmi, dažais dar kvepiantys straipsniai mokyklos bei rajono laikraščiuose – numylėti ir sutikti su neapsakomu džiugesiu, šypsantis bei didžiuojantis savo nedidukais kūriniais. Tris metus buvau pilnateisė „Kuprinės“ komandos dalis, besistengianti patikti skaitytojams ir vykdyti jaunųjų žurnalistų akademijos narių krikštynų metu aptartus įsipareigojimus: įjungti naujienų lokatorius, visuomet atsinešti naujų idėjų, laiku pristatyti darbus, dirbti ekstremaliomis sąlygomis, nepamiršti buvusių kupriniečių bei redakcijos darbuotojų.


Kretingiškis Laurynas Lūža tikriausiai gimė po laiminga žvaigžde, nes pavasarį vykusioje „McDonald‘s“ akcijoje iš šimtų tūkstančių dalyvavusių žmonių būtent jam pavyko rasti bilietėlį su kelione dviem į Niujorką.


Palangiškis Darius Kniūkšta – 20 metų jaunuolis iš Palangos, šiuo metu studijuojantis Vilniaus Gedimino technikos universitete, prieš kelias savaites Osle vykusiuose verslo Taikos apdovanojimuose JAV kompanijos „Tesla“ atstovams Lietuvą pristatė kaip šalį, patrauklią ir perspektyvią savo jaunais, kompetentingais ir kūrybingais žmonėmis: būtent jis šią žiemą vadovavo jaunųjų „geimerių“ komandai ir Minecraft pasaulyje pastatė „Tesla Gigafactory LT“ repliką, apie kurią pati „Tesla“paskelbė visam pasauliui.


„Esu laimingas, kad galiu nešti žinią apie šią žemę mylėjusius, žinią apie tai, kodėl čia būti, likti yra svarbu ir prasminga“, – tokiais žodžiais prabyla salantiškis Aurimas Rapalis, šiemet patekęs į 16-kos žmonių komandą, su kuria dalyvaus projekte „Misija Sibiras‘17“. Tėvynei ir tautos istorijai šiltų žodžių negailintis vaikinas, prieš traukdamas į ekspediciją, įspūdžiais bei savo veiklos ypatumais pasidalijo ir su „Kuprinės“ skaitytojais.


Devyniolikos savivaldybių jaunimas užplūdo Sedulos poilsiavietę už Tytuvėnų (Kelmės r.) tam, kad susitiktų, išmoktų, pritaikytų gebėjimus ir paminėtų Erasmus+ 30-metį. Kretingos jaunimui atstovavo Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų Jūros šaulių 3-osios rinktinės Kretingos šaulių 5-osios kuopos jaunieji šauliai. Dalyvavimą renginyje finansavo Kretingos rajono savivaldybės administracija.


Paskutinės dienos mokykloje, paskutinis skambutis, paskutiniai mokytojų palinkėjimai ir išleistuvių karštinė – tipinė abituriento kasdienybė. Virpančia širdimi, tačiau su didžiuliu ryžtu ir susitelkimu, jaunas žmogus, jau besiruošiantis kopti į tolimesnį savo gyvenimo etapą, keliauja į, rodos, menkus, su gyvenimo didžiaisiais išbandymais palyginus, valstybinius bei mokyklinius brandos egzaminus. Deja, kasmet juos vis labiau nuvilia ne tik vertinimo sistema, bet ir paruoštos užduotys.


Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas