Pajūrio naujienos
Help
2017 Birželis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Orų prognozė
Dieną22°C debesuotumas 54 %
Naktį13°C debesuotumas 35 %
Apklausa

Ar pasiteisino rajono valdžios sprendimas per šventes riboti alkoholio pardavimą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kuprinė

Fotografijų konkurse pirmąją vietą pelniusio kadro autorė Augusta Daunytė pasakojo, jog nuo mažens su mama daug keliauja. „Dažnai turistai mato tik gražius viešbučius, patrauklius akiai vaizdus. Supratau, jog egzistuoja du pasauliai šalia vienas kito. Tą kitokį pasaulį, kuris yra vos 20 kilometrų nuo Egipto žymaus kurorto Šarm El Šeicho, ir norėjau parodyti“.

Gegužės pradžioje Vilniuje įvyko kasmetinio, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga rengiamo, žurnalistų dienų renginio „leŽuDi’17“ uždarymo popietė, kurios metu buvo apdovanotas labiausiai visuomenei nusipelnęs tiriamosios žurnalistikos atstovas Šarūnas Černiauskas ir fotografijų bei rašinių konkurso nugalėtojai.

Svarstė, kaip ir kodėl lenktyniauja žiniasklaida

Vilniaus universiteto žurnalistikos studentų organizuojamas „leŽuDi“ – tai žurnalistų dienos, suburiančios rašančius, fotografuojančius ir kitus šioms sritims prijaučiančius jaunuolius, studentus bei profesionalus, kurie dalijasi savo patirtimi. Šiemet renginys surengtas 26–ąjį kartą.

Kiekvienais metais stengiamasi aptarti vis kitokį žiniasklaidos apsektą, tad „leŽuDi’17“ pasirinkta žurnalistikos kaip lenktynininkės metafora. Diskutuota apie tai, kodėl blogos naujienos pirmauja, spręsta, kodėl žiūrime radiją, klausomės laikraščio, skaitome televiziją, kalbėta apie tai, kokią įtaka žiniasklaida turi įstatymų leidybai bei aptarta begalė kitų aktualių temų. Organizatorių, Vilniaus universiteto studentų, žodžiais – žiniasklaida niekada nestovi vietoje, todėl šiemet ir stengtasi atsakyti į klausimą, kaip gi ji lenktyniauja.


Gegužės 12 dieną visi džiaugsmingai sugužėjo į Motiejaus Valančiaus viešąją biblioteką, kasmetinį renginį – bibliotekos bičiulių šventę „Puslapių šnaresys“, kur buvo apdovanoti ištikimiausi jaunieji bibliotekos skaitytojai.


Įvairios treniruotės, dalyvavimas valstybės šventėse, miesto renginiuose ar stovyklose, atrodo, turėtų varginti šiuolaikinį jaunimą, pratusį prie informacinių technologijų, tačiau taip tikrai nėra, netgi priešingai: jaunieji šauliai – Lietuvos šaulių sąjungos nariai nuo 11 iki 18 metų savo noru užsiima šia naudinga bei skatinama veikla, kurios potyriais sutiko pasidalinti.

Pranciškonų gimnazijos mokinys Vilius Juodys – sumanus ir ryžto nestokojantis devintokas. Kretingos rajono komisijai jis pristatė savo paties sugalvotą ir išpuoselėtą idėją „Klasės parlamentas“, kuri buvo išrinkta geriausia ir perspektyviausia, todėl gegužę vaikinas atstovavo Kretingos rajonui nacionaliniame „IDĖJA+“ konkurse, vykusiame Klaipėdos kultūros fabrike.


Kasryt išėjus iš namų, gegužė savo žydinčiais obelų žiedais primena man apie artėjančią vasarą – tą metų laiką, kuris man asocijuojasi su nepriklausomybe, ilgais vakarais prie jūros bei laisve nuo rūpesčių. Dar ir dabar pamenu, kaip metai iš metų su draugėmis dar kartais šalna žemę padengiančiais kovo vakarais skaičiuodavome dienas iki vasaros atostogų, kuomet galėsime mokyklą nustumti į tolimiausią atminties stalčių ir per visas tas 92 dienas ją prisiminti tik tiek kartų, jog galėtume suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Taip ir būdavo: vasaros buvo nerūpestingos, miegas iki vidurdienio tapdavo įprastu reiškiniu, svarbiausia būdavo šaltas gėrimas ar ledai rankoje, artimiausių draugų veidai šalia bei senos, įprastos vietos diena iš dienos. O tada vasara staiga pasibaigdavo vos prasidėjusi.


Sustabdytas menas

  • Kuprinė
  • 2017-05-26
Fotografui Arvydui Gurkšniui bene įdomiausia nuotraukas kurti gamtoje, kur gimsta tikrasis grožis, ir jis užfiksuojamas subtiliausiai.

Gegužę Kretingos Motiejaus Valančiaus viešojoje bibliotekoje, Jaunimo erdvės „Savas kampas“ prieigose pasirodė intriguojanti 33-jų fotografo Arvydo Gurkšnio, kilusio iš Pakruojo rajono, bet didžiąją gyvenimo dalį praleidusio kuršių žemėse – Salantuose, fotografijos darbų paroda, kurią galima apžiūrėti iki birželio 5 d.

Fotografo kelionė prasidėjo 2009 m. Pradžią lydėjo manipuliacijos ir fantazijos paieška realybėje. Po eksperimentavimo ir savęs paieškos metų, dabartiniu fotografavimo interesų subjektu tapo natūralumas, gamta ir savitas jos vizualizavimo rakursas. Mintimis apie fotografijos meną su „Kuprine“ sutiko pasidalinti ir pats fotografas.

– Kas fotografija yra jums?

– Fotografija – tai įvykių ir akimirkų fiksavimas, kuomet pasirinktas momentas gali būti sustabdytas arba net manipuliuotas. Tai begalinių variacijų ir perspektyvų raiškos priemonė, kuria galima realybę susieti su asmenine pasaulio perspektyva.


Kamilė Stonkutė, 14 m.:

– Knyga, kuri paliko man didžiausią įspūdį, be abejonės yra Denio Leahano „Kuždesių sala“. Tai – mistinio žanro kūrinys, kurį man rekomendavo viena draugė. „Kuždesių sala“ sužavėjo veikėjų mąstymu bei jausmais. Manau, kad būtent ši knyga mane paskatino atrasti ir pamilti mistines bei detektyvines istorijas, tačiau vaikščiodama tarp knygų lentynų aplenkiu siaubo žanro knygas, nes jose, mano nuomone, viskas rašoma labai jau perdėtai ir neįtikinamai.

Giedrė Stankūnaitė, 16 m.:

– Mano širdį labiausiai pavergė Davido Almondo knyga „Skeligas“, parodžiusi, jog visuomet, nesvarbu, kaip sunku tau būtų, yra išeitis. O kodėl būtent ši knyga? Manau todėl, kad ji kupina meilės, rūpesčio, užuojautos bei pagarbos kitam, o tai, kaip žinia, kiekvienam iš mūsų yra be galo svarbu. Šią knygą radau visiškai atsitiktinai, neatsisakiusi mokyklos skaityklos vadovės siūlymo, dėl ko labai džiaugiuosi. Manau, jog ši knyga yra viena iš tų, kurias galima skaityti keletą kartų, vis iš naujo ir iš naujo. Šiaip labai mėgstu mistinio žanro knygas, tačiau vengiu detektyvų, nes jie tiesiog ne prie širdies.

Dominyka Bričkutė, 15 m.:

– Esu perskaičiusi nemažai knygų, nors laisvo laiko tam rasti yra išties sunku. Knygos labai didelės įtakos mano gyvenimui nedaro, nors ir neneigiu, kad kai kurios turi gilią prasmę, tačiau labiausiai mane sužavėjo Rūtos Šepetys kūrinys „Tarp pilkų debesų“. Tai knyga, pasakojanti nuostabią istoriją apie nepakartojamus veikėjus. „Tarp pilkų debesų“ mano rankose atsidūrė istorijos mokytojos bei bibliotekos darbuotojos dėka. Pirmiausia mano akį patraukė knygos viršelis, tačiau pradėjus skaityti, turinys pranoko visus lūkesčius. Tad labiausiai man patinka skaityti tokias knygas, kurios kažko pamoko – psichologines arba pasakojančias apie paauglių gyvenimą. Norėčiau knygoms skirti kur kas daugiau savo laiko ir taip prailginti jau perskaitytų kūrinių sąrašą.

Simonas Vigėlas, 17 m.:

– Knyga, kuri labiausiai mane paveikė yra Albero Kamiu romanas „Svetimas“. Šioje knygoje pasakojama apie žmogų, kuris nežaidžia pagal gyvenimo priimtas taisykles. Ją radau labai paprastai – naršydamas internete. Gana dažnai pats nesivadovauju, mano nuomone, jau pasenusiais standartais, todėl ši knyga padėjo man suprasti, jog pasaulis yra pilnas kitokių žmonių, o tai ir padaro gyvenimą įdomesnį bei patrauklesnį. Labiausiai mane žavi filosofinės knygos. Negalėčiau įvardyti žanro, kurio labiausiai nemėgstu, mat tokio nėra, tačiau, jei atvirai, manęs netraukia poezija.

Monika Kutelytė, 16 m.:

– Jei reikėtų išskirti vieną kūrinį, tai būtų Julie Kagawos fantastinė knygų serija „Geležies fėjūnai“, kuri mane paveikė labiausiai bei paliko neišdildomą įspūdį. Būtent ši knygų serija parodė, kokia svarbi yra šeima, kad paskui mylimus žmones sektum net į pasaulio kraštą. Be to, šios knygos yra atgaiva protui ir išvaduoja nuo kasdienybės, privalomos mokyklinės literatūros skaitymo. „Geležies fėjūnus“ atradau visiškai atsitiktinai, eidama pro parduotuvės knygų lentynas. Pirmiausia, atkreipiau dėmesį į dailius viršelius, o tuomet sugalvojau perskaityti pirmos knygos aprašymą, kuris pasirodė be galo įdomus. Tikrai nepasigailėjau įsigijusi šias knygas. Kai jas perskaičiau, fantastika tapo mano mėgstamiausiu knygų žanru.

Kalbino Šarūnė SRIEBALIŪTĖ


Viena iš aktualiausių temų dabartinėje Lietuvoje – emigracija. Ir nenuostabu – kasdien dalis lietuvių palieka savo gimtąjį kraštą, tikėdamiesi geresnio gyvenimo svetur. O liūdniausia tai, kad didelė dalis emigrantų – jaunimas, žadantis užsienyje mokytis, uždarbiauti. Emigracijos problema aktuali ir Kretingos miestui bei rajonui. Požiūriu ir mintimis šia tema pasidalino keli jauni kretingiškiai, Pranciškonų gimnazijos mokiniai.


Pastarąsias keletą savaičių vaikų ir jaunimo teatro studija „Atžalynas“ neturėjo laiko nė atsikvėpti, nes dalyvavo net trijuose konkursuose užsienyje ir Lietuvoje. Ir nors dirbo įtemptai – visuose skynė laurus.

Iš Rygos festivalio „Atžalynas“ parsivežė Grand Prix ir stilingiausio spektaklio nominaciją, iš Klaipėdos – taip pat Grand Prix bei nominaciją „Už vilties ir laimės skleidimą“, asmeniniais diplomais buvo apdovanoti atžalyniečiai Danielius Mizgiris ir Kotryna Vaineikytė.


Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos keliautojų grupė prie Reimso katedros Prancūzijoje.

Balandį 22 Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniai, lydimi 6 mokytojų, lankėsi Prancūzijoje, Paryžiuje, tačiau kelionės metu pabuvojo ne tik sostinėje.

Keliauninkai išvyko iš Lietuvos anksti ryte ir keliavo per Lenkiją, kitą dieną pralėkė pro Vokietiją, nepamiršdami stabtelti nykštukinėje kunigaikštystėje – Liuksemburge, kur aplankė įmantrų miesto senamiestį, Konstitucijos aikštę, Dievo motinos katedrą, Didžiųjų hercogų rūmus bei jų tvirtovės fragmentus. Galiausiai trečią dieną autobusas pajudėjo Paryžiaus link, pakeliui aplankydamas žymiąją Reimso katedrą, kur būdavo karūnuojami Prancūzijos karaliai.

Pasiekus Paryžių, turistams buvo pravesta ekskursija po žavingą, jaukų, buvusį bohemišką Monmartro rajoną. Teatro aikštė – miesto menininkų meka, kalvos viršūnėje iškilusi Šventosios širdies bazilika, Kliši bulvaras. Mulen ružas – žymiausias Prancūzijos kabaretas, Vakarų Europos bohemos simbolis.

Vėliau pabrėžiečiai tyrinėjo Defansą – ateities miestą, kuris pribloškė įspūdingų formų stiklo ir plieno konstrukcijomis. Mokiniai užlipo į Naująją arka – „Defanso galvą“, nuo kurios atsivėrė įspūdinga Paryžiaus panorama.


Visos teisės saugomos. © 2006-2014 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas