Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Festivalis plečia savo geografiją

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Švietimas
  • 2012-04-17

Kretingos meno mokyklos rengiamas Žemaitijos ir Klaipėdos krašto tautinių instrumentų kamerinių ansamblių festivalis–konkursas šiemet sulaukė daugiau negu 100 dalyvių. Festivalio sumanytoja kanklių mokytoja Vilija Vitkauskienė pasidžiaugė, kad antrąjį kartą surengtas konkursas meniniu atžvilgiu patobulėjo, muzikantai komisijai parodė aukštesnį lygį.

Viena iš festivalio sumanytojų Kretingos meno mokyklos kanklių mokytoja Vilija Vitkauskienė (dešinėje) pasidžiaugė besiplečiančia renginio geografija.

Į kas dvejus metus rengiamą festivalį–konkursą Kretingoje atvyko 27 kolektyvai iš Gargždų, Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Palangos, Plungės, Skuodo, Ventos bei Kuršėnų ir Šiaulių.

„Festivalis pamažu peraugo pirminį sumanymą – jau sulaukiame dalyvių ne tik iš Klaipėdos, Žemaitijos, bet ir Šiaulių krašto. Kadangi susidomėjimas renginiu didėja, pradėjome mąstyti, kad konkursas kitą kartą galėtų būti ir respublikinis. Renginiu patenkinti liko dalyviai, žiūrovai ir komisija. Iš pastarosios sulaukėme kompetentingų ir teisingų vertinimų“, - teigė V.Vitkauskienė.

Vertinimo komisijos pirmininkas Klaipėdos universiteto Menų fakulteto profesorius Remigijus Šileika konkurso dalyviams patarė nevaikščioti išmintais takais – nesirinkti itin gerai žinomų, dažnai grojamų kūrinių.

„Komisijos nariai paprašė nebijoti aranžuočių, savo kūrybos – kad konkurso repertuaras būtų kuo platesnis, įvairesnis. R.Šileika patarė kitą kartą įsteigti prizą už geriausią kūrinio aranžuotę – kad muzikantai, ansamblių vadovai į festivalį pažvelgtų kūrybiškiau. Taip pat sulaukėme patarimo skatinti kompozitorius – ieškoti rėmėjų, kurie finansuotų naujų muzikos kūrinių kūrybą. Komisija muzikantus vertino ne specifiškai, kaip tautinių muzikos instrumentų atlikėjus, o davė bendrų pastabų. Pavyzdžiui, pasakė, kad grojant tautiniais instrumentais nebūtina dėvėti tautinių rūbų, paieškoti įdomesnių, netradicinių sprendimų scenai. Tuo labiau, kad šiais instrumentais nebūtinai atliekama liaudies muzika“, - jau po laureatų apdovanojimų kalbėjo V.Vitkauskienė.

Komisija nugalėtojus rinko keliose grupėse: scenoje pasirodė liaudies tradicinių instrumentų, vienarūšių tautinių instrumentų kameriniai bei mišrūs tautinių instrumentų kameriniai ansambliai.

Laureatų diplomas atiteko ir Kretingos meno mokyklos mišriam tautinių instrumentų trio: Alfredui Keruliui, Editai Starkovaitei, Augustinui Vladui Šopagai. Jų vadovai – Donatas Merkelis ir Bronė Barzdienė.

„Keliolika laureatų iš Gargždų, Klaipėdos, Naujosios Akmenės, Palangos, Plungės, Skuodo, Ventos, Šiaulių bei Kretingos meno mokyklų apdovanojome diplomais. Šventę mums padėjo surengti Lietuvių liaudies instrumentų muzikos draugijos „Kanklės“ Klaipėdos skyrius. Muzikantų su naujais sumanymais bei kūryba lauksime po dvejų metų – festivalis tampa tradiciniu“, - sakė V.Vitkauskienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas