Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nors mokslo žmonės tarpusavyje ir nesutaria, ar daiginti grūdai, sėklos gali pakeisti mums įprastas daržoves, tačiau vieningai pritaria nuomonei, jog pavasarį šaukštas-antras suvalgytų daigelių gali būti kuo puikiausia priemonė papildyti organizmo vitaminų atsargas.

Atsiliepdama į ekologinio bei sveikuoliško judėjimo bangą, nesnaudžia ir pramonė: net periferijose jau galima nusipirkti daiginimui skirtų sėklų, grūdų. Tai reiškia, kad daiginti paruoštos sėklos nėra apdorotos chemikalais, ir jas galima drąsiai dėti į burną.

Ekoproduktų krautuvėlės Kretingoje savininkė Jūratė Čingienė teigė, jog sveika gyvensena besidomintys kretingiškiai gerai žino, ko nori ir ko reikia ieškoti tarp ekologinių produktų.

„Populiariausios yra burnočių ir bolivinės balandos, arba kinvos, sėklos. Tiems, kurie jas perka, daigina ir vartoja, nebereikia aiškinti, nei kaip sėklas daiginti, nei kur jas dėti. Įdomiausia, kad parduotuvėje susitikę sveikos gyvensenos išpažinėjai vienas su kitu dalinasi patirtimi, žiniomis, ir iš lūpų į lūpas perduoda informaciją apie daigintų sėklų naudą žmogaus organizmui“, - sakė J.Čingienė.

O štai „Žaliosios stotelės“ parduotuvės vedėja Aldona Pelionienė pastebi, jog mūsų žmonės dar atsargiai žiūri į naujieną – pirmą kartą pasirodžiusias daiginti skirtas sėklas.

„Manau, jog žmonės pamažu pripras ir įvertins gamintojų pastangas vardan tų, kurie domisi sveika gyvensena“, - teigė A.Pelionienė.

Daiginti skirtų sėklų asortimentas – pakankamas, kad sveikuoliai ar natūropatai turėtų iš ko pasirinkti: daiginti galima porus, kopūstus, ridikėlius, lęšius, saulėgrąžas, liucerną, garstyčias, ožragę, linų sėmenis.

Daiginant grūdus, sėklas, nereikia jokių žemių, jokiais būdais negalima naudoti aktyvatorių ar kokių nors chemikalų. Svarbiausia – šiluma ir drėgmė: sėklas galima daiginti dubenėlyje, išklojus jį sudrėkinta drobe ar marle ir neleidžiant jai išdžiūti. Sudygusius daigus rekomenduojama perplauti tekančiu vandeniu ir vartoti įberiant jų į praaušusias – kad nežūtų vitaminai - gatavas sriubas, košes, skaninti daržovių, šviežių bei džiovintų vaisių salotas, netgi galima pasidaryti daigintų grūdų ar sėklų pieno: daiginti grūdai sumalami, išmaišomi su trupučiu vandens. Galima perkošti ir sumaišyti su natūraliomis daržovių ar vaisių sultimis.

„Aš tikiu, kad daigintas grūdas, sėkla yra labai naudingi organizmui, - „Pajūrio naujienoms“ prisipažino baubliškė sveika gyvensena besidominti Danguolė Gibišienė. – Tačiau kad daigintų sėklų turėtume nuolat, reikia nuolat tuo ir užsiimti, vadinasi – netingėti. Daiginamoms sėkloms reikia nuolatinio dėmesio: kad neperdžiūtų, kad neperdygtų – perdygusios neskanios valgyti, o ir naudingųjų savybių jose tada mąžta. Save tokiais dalykais palepinu retai, o per Kūčias būtinai darau daigintų grūdų valgį su medumi – labai skanu ir prasminga“.

Anot pašnekovės, grūdo ar sėklos daigo prasmė slypi ir jo energetikoje: praplyšusi sėkla simbolizuoja gyvybę, naują jėgą, kurią mažytis daigelis atiduoda žmogui.

Žinotina, kad:

1-2 mm išlindęs daigas sukaupia maksimalų vitaminų ir bioaktyvių medžiagų kiekį, todėl tokius valgyti ir yra naudingiausia; 3-5 mm dydžio daigai nebeturi tokios vitaminų gausos, pradeda saldėti, nes grūde esantis krakmolas pradeda skaidytis į paprastuosius cukrus. Tokių daigų valgyti nerekomenduojama;

6-15 mm daigai – jau virtę ūgliais – taip pat beturi mažiau vitaminų, tačiaum juose esantis chlorofilas naudingas imunitetui stiprinti.

Daigo nauda žmogaus organizmui

Kviečių – teigiamai veikia regėjimą, profilaktiškai vartojami nuo peršalimo, skrandžio opos, sumažina pavojų inkstuose atsirasti akmenims. Ankštinių – gerina medžiagų apykaitą, miegą, didina atsparumą stresui. Saulėgrąžų – gerina odos būklę.

Sezamo – gera profilaktinė priemonė nuo osteoporozės (kaulų retėjimo). Sezame esama kalcio, kuris taip būtinas kaulams, dantims ir nagams. Moliūgų – teigiamai veikia šlapimo takų sistemą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas