Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dailininkas panūdo atsekti savo šaknis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Smiltys
  • 2010-06-11

Šiuo metu Palangoje, mūsų kraštiečio Antano Mončio namuose–muziejuje, veikia kretingiškio dailininko Andriaus Miežio tapybos darbų paroda. Vaikštinėjant po A.Mončio namus, A.Miežiui kilo mintis – galbūt jo senelis, taip pat dailininkas, Kretingoje gimęs, augęs Alfonsas Paulauskas, pažinojo pasaulinio garso kūrėją iš Grūšlaukės apylinkių A.Mončį.

Buvęs vilnietis A. Miežis į savo senelio gimtinę sugrįžo prieš 20 metų.

„Tokių minčių man sukėlė neseniai į rankas patekusi istorinė nuotrauka, kurioje įamžinti mano seneliai Alfonsas ir Veronika Paulauskai. Senelis glėbyje laiko mano mamą – Redą Paulauskaitę, būsimąją Miežienę, o močiutė – mano dėdę Mindaugą, - kalbėjo A.Miežis. – Per Antrąjį pasaulinį karą senelis dingo be žinios. Mano mamai tada tebuvo vos penkeri metai“.

Apie savo senelį A.Miežis teturi labai menkai žinių: jis gimė 1908 m. Kretingoje. Smetonos laikais išvyko į Kauną ir apsigyveno pas savo seserį. Su Veronika susituokė Šančių bažnyčioje. Ligi karo jis dirbo braižytoju bei kino teatro dailininku, piešė afišas.

„Bandžiau Kretingos bažnyčios knygose ieškoti senelio gimimo duomenų, tačiau neaptikau jokių įrašų. Manau, gal kas iš senųjų kretingiškių ar A.Mončio giminių turi nors menkų žinių apie A.Paulauską. Tuo metu, kiek žinau, visoje Klaipėdos apskrityje tebuvo tik vienas mokslą baigęs dailininkas, todėl drįstu manyti, kad šiuos du žmones – mano senelį ir A.Mončį - galėjo sieti bendras pomėgis menui“, - tvirtino A.Miežis, kurio žiniomis, A.Mončys buvo 14 metų jaunesnis už A.Paulauską.

A.Miežis įsitikinęs, jog gyvenime būna keisčiausių sutapimų, tarkim – ir jo paties gyvenime: senelio šaknys – Kretingoje, o jis pats, gimęs ir augęs Vilniuje, prieš 20 metų sugrįžo į Kretingą. Jis taip pat – savamokslis dailininkas, nebaigęs architektūros studijų.

A.Mončys – kaimo vaikas, išvykęs į Paryžių, sulaukė pasaulinio pripažinimo, - dabar jo kūriniai ir šlovė sugrįžo į Žemaitiją. „Ir štai – viena brandžiausių mano parodų surengta taip pat A. Mončio namuose–muziejuje“, - tvirtino A.Miežis. Parodoje eksponuojami 27 per pastaruosius trejus metus sukurti menininko darbai, išdalyti į 3 ciklus: juodai baltos ir spalvotos tapybos bei fotomontažo. “Mano darbams būdingas ironiškas stilius: koks esi gyvenime, tokia ir tavo kūryba“, - pajuokavo dailininkas.

A.Miežis – ir menininkų sambūrių organizatorius: šiemet jis jau ketvirtą kartą Nidoje surengė tarptautinį Lietuvos ir Latvijos menininkų plenerą, kurio tema – „Baltų mitologija Purvynės kontekste“.

Liepą jis ketina dalyvauti ligi šiol Lietuvoje dar nėsyk nerengtame plenere, kuriame menininkai demonstruos kompiuterinių galimybių pritaikymą mene: bus kuriama skaitmeninėmis technologijomis, dalijamasi savomis idėjomis, rengiami muzikos ir video klipai, įvairūs performansai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas