Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kitais metais mokiniai brandos egzaminus pradės laikyti jau vienuoliktoje klasėje. Tačiau būsimi vienuoliktokai jaučiasi it bandomieji triušiai.

Daug neaiškumų

Tarpiniu patikrinimu vadinama valstybinio egzamino dalis, laikoma III gimnazinėje klasėje, sudarys 40 procentų brandos egzamino balo. Likę 60 procentų sudarys dvyliktos klasės egzaminai. Tarpiniai patikrinimai bus rengiami iš lietuvių kalbos, tautinių mažumų gimtosios kalbos, matematikos, užsienio kalbų, visuomeninio ugdymo, gamtamokslinio ir technologinio ugdymo dalykų. Vienuoliktokų laukia du tarpiniai lietuvių kalbos ir matematikos patikrinimai, kitų disciplinų patikrinimas bus vienas. Nedalyvavęs tarpiniame patikrinime mokinys negalės laikyti valstybinio egzamino.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigė, kad šiems patikrinimams ruoštis nereikės ir kad tai yra natūrali ugdymo proceso dalis, padėsianti sumažinti egzaminų apimtį ir jų keliamą stresą.

Tačiau vienuoliktokai tuo suabejojo. „Dešimtoje klasėje niekas mūsų neruošė egzaminams, nes ir mokytojai nežino, kas ir kaip bus. Mes būsime tarsi bandomieji triušiai ir, jei visa šita tvarka nepasiteisins, ją atšauks, mes jau būsime laikę tuos patikrinimus ir mūsų atestate galbūt bus negerų rezultatų, – nuogąstavo būsima vienuoliktokė Greta Girskytė, tačiau situacija jos akimis turi kitą pusę. – Vienas pliusų – galbūt lengviau bus gauti maksimalų įvertinimą, kadangi vienuoliktoje klasėje, jeigu neklystu, galėsime surinkti 40 balų, o dvyliktoje klasėje – 60 to paties egzamino balų. Jeigu abu egzaminus išlaikysime gerai, gausime 100 balų.“

Jai paantrino ir bendraamžis Lukas Tamošauskis: „Manau, kad trejus metus iš eilės laikyti įvairius patikrinimus yra kiek per daug. Blogiausia, kas gali nutikti – neišlaikytas patikrinimas, kuris paveiktų nuotaikas prieš dvyliktos klasės egzaminus. Kol kas tarp mano draugų ši tema nėra labai aktuali, bet drąsiai galiu sakyti, kad esame nepatenkinti.“

Tačiau vienuoliktokai įžvelgia ir gerų dalykų. „Didžiausias jų yra tai, kad nereikės visų 12 metų informacijos prisiminti ir surašyti į vieną lapą, dabar galėsime padalinti tai į du atskirus darbus. Ir, manau, XII klasėje stresas bus daug mažesnis negu buvusiems ar esamiems dvyliktokams. Dėl rezultatų visiškai nesuku galvos, manau, kad, padalinus egzaminą į dvi dalis, rezultatai bus kur kas geresni. Svarbiausia išlaikyti dėmesį pamokose, pasimokyti papildomai namuose, ir egzaminas neturėtų kelti jokių problemų“, – sakė būsima vienuoliktokė Vanesa Liaudinskytė.

Ne vienintelis pokytis vienuoliktokams Kaip ir ankstesniais metais, vienuoliktokai turės pasirinkti bent po vieną iš menų, užsienio kalbų, visuomeninio ugdymo, gamtamokslinio ir techninio ugdymo, dorinio ugdymo dalykų, bet nebeturės galimybės jų mokytis bendruoju kursu. A ir B lygiai lieka tik matematikos ir lietuvių kalbos disciplinoms. Visos kitose programose lieka tik išplėstinis lygis. Taip pat nebelieka mokyklinių egzaminų, visi brandos egzaminai bus valstybiniai.

„Visi esame sutrikę, ypač dėl to, kad nebeliko B lygio pasirinkimo nė vienoje pamokoje, nesvarbu, ką bepasirinktum, turėsi laikyti egzaminą. Pasikeis ir lietuvių kalbos atsiskaitymas, vietoje kalbėjimo bus diskutavimas, kas yra visiškai nauja. Dėl šios priežasties pažymiai gali būti prastesni“, – kalbėjo V. Liaudinskytė.

Aurelija PLOKŠTYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas