Pajūrio naujienos
Help
2024 Gegužė
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Apklausa

Ar ketinate savanoriškai registruotis į karo komendantūrą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Pamilę dainą ir gitarą

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Smiltys
  • 2008-02-08

Brolis ir sesuo Vaclovas ir Lena Kaubriai, kaip patys sako, - „gryni“ salantiškiai. Jie – muzikantai, kantri grupės įkūrėjai, o jų dainos skamba ir per radiją.

Brolis ir sesuo Vaclovas ir Lena Kaubriai puikiai jaučiasi gyvendami Salantuose, ir jau nebeįsivaizduoja gyvenimo be muzikos, dainų bei teatro.

Gerus balsus paveldėjo iš mamos

Lena Salantų specialiojoje internatinėje mokykloje moko vaikus muzikos ir tikybos. Porą metų už ją vyresnis Vaclovas – Salantų kultūros centro meno vadovas. Brolis ir sesuo yra baigę tą patį Šiaulių pedagoginį institutą.

Pasak Lenos, meilę muzikai ji paveldėjo iš mamos Petronėlės Kaubrienės. P.Kaubrienė, pamėgusi dainą nuo vaikystės, ir šiandien, įkopusi į devintą dešimtį, neatsisako padainuoti. Kai anksčiau jie su mama užtraukdavo dainą - klausydavosi visi daugiabučio kaimynai. O sutikę jų klausdavo, kada vėl bus koncertas.

Anot Lenos, mamos balsas – tikra Dievo dovana. Jai siūlė dainuoti net operoje.

P.Kaubrienę salantiškiai žino ir kaip „Kalnų“ giedotoją.

Lena ir Vaclovas - ne vieninteliai vaikai šeimoje. Be jų šeimoje dar augo Irena, Ferdinandas, Gediminas. Lena šeimoje - jauniausioji. Mama vaikus mylėjo ir jų pomėgiui dainuoti nebuvo abejinga. Ir šiandien pašnekovai pamena, kaip mama jiems nupirko juostinį magnetofoną už penkiasdešimt rublių. Tuomet tai buvo didžiuliai pinigai, tačiau mama vaikams jų nepagailėjo. Lenai mama buvo nupirkusi ir žaislinį fortepijoną.

- Jis buvo toks gražus ir blizgantis, - sakė pašnekovė, prisiminusi, kaip mėgo juo skambinti.

Galbūt mama, negalėjusi įgyvendinti savo svajonių, norėjo, kad nors vaikai jas įgyvendintų. Tačiau leisti vaikus į Meno mokyklą nebuvo pinigų. Salantų kultūros namuose vyko muzikos užsiėmimai. Norinčių juos lankyti iš pradžių buvo daug, bet ne visiems užteko kantrybės ir noro ilgiau mokytis. Tad Lena liko vienintelė užsiėmimų lankytoja.

Būdama aštuntokė ji parašė pirmąjį eilėraštį, apie gamtą. Tačiau ir šiandien pašnekovė negali paaiškinti, kodėl eilėraštį parašė rusų kalba.

Brolis ir sesuo yra baigę Šiaulių pedagoginį institutą.

Groti gitara išmokė brolis

Vaclovas pradėjo groti gitara dar mokydamasis vidurinėje mokykloje. Tuo metu pradėjo kurti dainas. Ir, kaip pats prisipažįsta, buvo tikras muzikantas entuziastas.

Pašnekovai pamena, kaip dviračiais važiuodavo į šokius Erlėnuose. Veždavosi ir garso kolonėles.

Šokiai vykdavo ir Salantuose. Prisirinkdavo pilna salė žmonių, atvykdavo net iš Klaipėdos. Repertuare skambėdavo tarybinės dainos. Tačiau tai Lenai netrukdė klausytis mamos giesmių.

- Mama - tikinti moteris, todėl ir man nuo vaikystės įskiepijo meilę Dievui,- sakė pašnekovė.

Anot Lenos, kartą, eidama Kretingoje, ji nejučia kilstelėjo galvą, ir jos žvilgsnis užkliuvo už švento Antano namelio. Perskaičiusi užrašą, kiek nustebo. Tačiau pradėjus dėstyti tikybą, jai ne kartą teko praverti šio pastato duris.

Pėdsakai kultūriniame gyvenime

1995 metais L. ir V.Kaubriai įkūrė kantri grupę „Ciongs“. Ne kartą dalyvavo įvairiuose muzikos festivaliuose: „Cantry Joninės“, „Visagino country“, „Šerifo atostogos“. Dalyvavo festivalyje „Akacijų alėja“ Kulautuvoje, o Raseiniuose įvykusiame respublikiniame dainuojamosios poezijos festivalyje „Šaltinis“ tapo laureatais. Lenos sukurta daina „Obags“ 1997 metais buvo pripažinta geriausia Lietuvos kantri daina.

Jie yra išleidę „Ciongs“, Lenos estradinės kūrybos ir Šiaulių miesto vaikų popchoro ansamblio „Labas“ kasetes.

Brolio ir sesers sukurtas dainas transliuoja radijo stotis „Pūkas“. Jos skamba „Dainų dainelės“ bei „Duokim garo“ koncertuose.

Klaipėdoje įvykusiame trečiajame žemaitiškų dainų festivalyje jie gavo pakvietimą į Aro Žvirblio įrašų studiją ir nemokamai gali pasinaudoti studijos paslaugomis.

Lena vadovauja Salantų kultūros centro folkloriniam ansambliui.

2004 metais įkūrė meno mylėtojų ir kūrėjų klubą „Paveiziek“. Klube - apie pusšimtis žmonių. Jie rengia savo darbų – mezginių, medžio drožinių, dailės - bei kitas parodas. Klubas dalyvauja etnokultūros programose rajone ir už jo ribų.

Salantiškiai neįsivaizduoja savo mėgėjų teatro be Vaclovo. Dabar jis stato spektaklį „Pasimatymas sodo namelyje“.

V.Kaubrys yra tos nuomonės, jog kultūros centre reikia keisti darbo pobūdį. Norisi didesnio bendradarbiavimo su kitais kultūros centrais, rengti didesnius renginius.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas