Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Su kultūros pasu – edukacinės programos

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Kultūra
  • 2019-09-17

Šiomis dienomis Kretingos muziejus sulaukė Kultūros ministerijos patvirtinimo dėl 4 kultūros paso edukacinių programų, skirtų pradinių klasių mokiniams: „Laiko mašina 100-mečiu atgal“, „Augalų dažų laboratorija“, „Atrask mano žydėjimą“ ir „Piliakalnių legendos“.

Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Jurgita Paulauskienė priminė, jog kultūros pasas galioja visos šalies I–XII klasių mokiniams, krepšelio vertė – 15 Eur. Už tokią sumą per metus mokiniai gali nemokamai lankyti muziejus bei viešus edukacinius renginius.

Todėl ir Kretingos muziejus šiemet sumanė parengti 4 programas, kurioms, gavus Kultūros ministerijos pritarimą, internetinėje erdvėje jau gali registruotis dalyvauti norinčių pradinukų mokiniai ir pedagogai.

Programa „Piliakalnių legendos“ bus vykdoma Kretingos muziejaus archeologijos ekspozicijų salėse: muziejininkai pasakos apie rajono pilkapius, piliakalnius, jų plėtrą bei apie juos sekamas legendas. Užsiėmimo pabaigoje mokinių lauks smagi užduotis: pagal ekspozicijos maketus iš kinetinio smėlio jie galės pastatyti piliakalnį, iš akmenų bei smėlio supilti pilkapį.

Pagal programą „Laiko mašina 100-mečiu atgal“ Tradicinių amatų centre mokiniai, aprengti lininiais rūbais, J. Paulauskienės žodžiais, improvizuota laiko mašina nusikels į praeitį ir pasijus savo prosenelių gyvenamojoje aplinkoje. „Vaikai stebės filmą apie klumpių gamybą ir patys galės išbandyti pavaikščioti jomis avėdami. Traukdami daiktus iš senovinės skrynios, bandys suprasti, kam senovėje jis buvo naudotas. Vaikai galės plėšyti žąsies plunksnas ir pūkais prikimšti pagalvę, taip pat – pabandyti rašyti žąsies plunksna“, – apie šios programos įdomybes pasakojo J. Paulauskienė.

Kitos dvi programos skirtos pažinti augalų pasaulį: viena bus rengiama Žiemos sode, o kita – dvaro parke. Į „Augalų dažų laboratoriją“ vaikai pateks, išvien su muziejininke vaikštinėdami parko takais, apžiūrinėdami ir pažindami augalus, o po to bandydami piešti augalų žiedais bei lapais.

Dalyvaudami programoje „Atrask mano žydėjimą“ vaikai pateks į egzotiškų augalų pasaulį Žiemos sode, sužinos jo istoriją – kad, įkurtas 1875 m. grafo Juozapo Tiškevičiaus, jis buvo pats žinomiausias tarp privačių Europos dvarų, taip pat – kiek ir kokių augalų augo tuomet ir dabar. Pasinaudodami gaubliu, vaikai bandys identifikuoti vietas, kur kokie augalai paplitę. Iš atskirų žiedų bei lapų muliažų dalių sudėliodami augalą, jie įsitrauks į smagų žaidimą.

J. Paulauskienė patikino, jog spalį Kretingos muziejus Kultūros ministerijai pateiks dar 4 kultūros paso edukacines programas, kurios bus skirtos I–XII klasių mokiniams, ir jau kitąmet turėtų būti rengiamos Tradicinių amatų centre. Tai – senuosius amatus puoselėjančios ir populiarinančios programos: „Kretingos dvaro saldaininė“, „Kretingos dvaro kepiniai“, „Rankdarbiai iš vilnos“ ir „Natūralaus muilo gaminimas“.

---

Kultūros pasas – priemonė visų Lietuvos mokinių, besimokančių pagal bendrojo ugdymo programas, kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems atitinkamas kultūros ir meno paslaugas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas