Pajūrio naujienos
Help
2019 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Orų prognozė
Dieną7°C debesuotumas 100 %
Naktį3°C debesuotumas 12 %
Apklausa

Ar esate patenkinti Savivaldybės valdžios rinkimų rezultatais?ū

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Stadiono prieigas pradės tvarkyti šiemet

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2018-06-01

Trečiadienį Paulius Baltmiškis Kretingos rajono savivaldybės tarybos politikams pristatė jo paties individualios įmonės rengiamą Kretingos miesto stadiono prieigų sutvarkymo projektą.

Projekte numatyta Savanorių ir bevardėje, jungiančioje Savanorių gatvę su Žemaitės alėja, gatvėse įrengti apie 109 vietas lengviesiems automobiliams, gatvės be pavadinimo gale prie Žemaitės alėjos – 3 vietas autobusams ir vieną vietą autobuso trumpam – apie 15 min. – sustojimui išlaipinti keleivius prie stadione naujai statomo Sporto ir sveikatingumo komplekso. Apie visą stadiono perimetrą suplanuota nauja apie 150–160 cm aukščio iš metalinių strypų tvora. Dėl vietos automobiliams naujoji tvora bus kiek įmanoma paslinkta į stadiono vidų. Bus nukirsti stadioną dabar juosiantys medžiai ir pasodinti nauji, kurie augdami neturėtų išsistiebti daugiau kaip 4 metrus. Siūloma Savanorių gatvės pakraščiu pasodinti kuloninius ąžuolus, kitur – liepas. Tarybos narys miškininkas Vytautas Lukauskas patarė ąžuolų 80 cm pločio jiems atrėžtoje žemės juostoje nesodinti. Anot jo, ūgtelėję ąžuolai savo šakomis ardys gretimą dangą, nes jiems bus per ankšta.

Tarybos nariai būgštavo, kad pagal 800, o esant reikalui, ir 1 tūkst. 100 žiūrovų talpinančią sporto komplekso salę vietų automobiliams parkuoti neužteks. Merą Juozą Mažeiką piktino toks, jo įsitikinimu, perdėtas rūpinimasis dėl vietų automobiliams. Mero teigimu, į renginius sporto salėje vietiniai gyventojai gali ateiti ir pėsčiomis, be to, automobilius tokiomis progomis galima statyti ir artimiausiose gatvelėse, kaip tai daroma per Kretingos miesto, kitas šventes. Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas tarstelėjo, jog Savivaldybė netoliese, Savanorių gatvėje, tarp savo ir miškų urėdijos administracinių pastatų turi laisvos žemės sklypą, leisdamas suprasti, jog reikalui esant jį irgi būtų galima panaudoti. Jo pavaduotojo Povilo Černeckio teigimu, dalis automobilių tilps prie ligoninės bei Pirminio sveikatos priežiūros centro esančiose parkavimo aikštelėse, ypač savaitgaliais, kai sumažėja šių įstaigų lankytojų. Tarybos narys Raimundas Puškorius projekte pasigedo vietų dviračiams statyti. P. Baltmiškis pažadėjo šią spragą ištaisyti.

Aptariant projektą, J. Mažeikai svarbiausia buvo, ką tarybos nariai mano dėl vienpusio eismo bevarde gatvele. Projektuotojas pateikė 2 variantus: vienu atveju eismas galimas tik Žemaitės alėjos kryptimi, kitu atvirkščiai – iš alėjos į Savanorių gatvę. Pastaruoju atveju tektų naikinti netoli „Iki“ parduotuvės esančią maršrutinių autobusų sustojimo aikštelę ir ją perkelti į Žemaitės alėją, prie „Maximos“. Dauguma tarybos narių, taip pat Kretingos autobusų parko direktorius Arvydas Dyburys tam nepritarė. Tad tikėtina, jog autobusų maršrutas į Žemaitės alėja nukreiptas nebus, stotelė prie „Iki“ išliks, ir šio miesto rajono gyventojams iki Šiaulių plento kulniuoti neteks.

„Jaučiu didžiulę gėdą dėl dabartinės apgailėtinos miesto stadiono būklės. Takai – nulis... Investicijoms į stadioną ‚stop“ bus tada, kada jį galutinai sutvarkysime“, – pareiškė J. Mažeika.

Pagal sutartį, stadiono prieigų sutvarkymo projektas galutinai bus užbaigtas šį birželį. Tvarkymo darbus planuojama pradėti dar šiemet. Kiek visa tai kainuos, tebėra neaišku, žinoma tik, kad šių metų Savivaldybės biudžete šiai reikmei lėšų užtektinai nėra.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas